We will not change our show

21.2.2019  Jihomoravský kraj  | 

Výstava We Will Not Change Our Show sdružuje umělce pocházející ze střední a východní Evropy, tvořící v různých médiích a zabývající se různorodými aspekty vyjádření vlastní queer identity. Kurátorská pozice vychází z ideje svobody slova a uměleckého vyjádření. Předpokladem je přesvědčení, že diskuze o citlivých otázkách spojených s queer tematikou může přispět k narušení patriarchálního statu quo, jenž často vylučuje a diskriminuje menšiny.

Více

Data vs. Girls

20.3.2019  Praha  | 

Jak holky mění svět IT a dat a jak tento svět mění je? Jaké jsou nové trendy a jak se v tomto světě udržet updated? Bojují holky v IT stále se stereotypy? Jak jsou ženy oceňovány - finančně, ale i symbolicky? Jaká je situace žen v IT v České republice a zahraničí? Další ze série debat Data vs. představí několik žen z různých částí světa, které kariéra v IT přivedla do Prahy

Více

Americans and Czechs Against Sexual Violence: A Symposium in Solidarity

21.3.2019  Praha  | 

On March 21st we invite you to a symposium on sexual, domestic, and other forms of gender-based violence in society, where we will discuss these contemporary gender-related issues. Alexandria Wilson, a Fulbright student in the Czech Republic, Katharine Park, an intern at proFem o.p.s., and Eva Michálková, a social worker with proFem o.p.s. will lead the discussion. Join us to hear speakers who have worked on these issues at the grassroots level, ask questions, and learn what you can do to help stop gender-based violence in your community.

Více
feminismus.czČlánky › Ženská kvóta v nové EK téměř splněna

Ženská kvóta v nové EK téměř splněna

27. červenec 2004  |  Novinky.cz
Jestliže Dánsko, Rakousko a Nizozemsko potvrdí své nominace žen do nové Evropské komise (EK), splní se tak požadavek nového šéfa EK Josého Manuela Barrosa na "povinné" zastoupení něžného pohlaví. Napsal to v pondělí internetový server EUobserver.
Jestliže Dánsko, Rakousko a Nizozemsko potvrdí své nominace žen do nové Evropské komise (EK), splní se tak požadavek nového šéfa EK Josého Manuela Barrosa na "povinné" zastoupení něžného pohlaví. Napsal to v pondělí internetový server EUobserver.

BRUSEL - "Chci mít v týmu osm žen," oznámil minulý týden Barroso po svém zvolení v Evropském parlamentu.

Nyní je jistá pětice: Polka Danuta Hübnerová, Lotyška Sandra Kalnieteová, Litevka Dalia Grybauskaiteová, Lucemburčanka Viviane Redingová a Švédka Margot Wallströmová.

Do Bruselu by mohly zamířit i Holanďanka Neelie Kroesová a Dánka Mariann Fischerová Boelová.

Rakousko ještě váhá mezi současnou ministryní zahraničí Benitou Ferrero Waldnerovou a ministryní zdravotnictví Marií Rauch-Kallatovou.

Trojka vyvolených by posléze společně s předcházející pěticí dala dohromady Barrosem vyžadovanou osmičku žen v EK.

Šestnáct mužů
Něžné pohlaví doplní vedle českého expremiéra Vladimíra Špidly mj. za Británii nominovaný Peter Mandelson, Němec Günter Verheugen, Francouz Jacques Barrot, Španěl Joaquin Almunia, Ital Rocco Buttiglione, Belgičan Louis Michel a Ir Charlie McCreevy.

Barrosův tým bude oficiálně jmenován do konce srpna. Jednotlivé komisaře do funkcí formálně potvrdí koncem září Evropský parlament. Ten vše odhlasuje poslední týden v říjnu.

Nová EK začne pracovat od 1. listopadu.

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.