Role sociálního dialogu v prosazování rovného odměňování žen a mužů

27.6.2018  Praha  | 

Česká republika patří v rámci Evropské unie k zemím s nejvyšším průměrným rozdílem v odměňování žen a mužů. Platová nerovnost má negativní dopad jak na samotné ženy a jejich rodiny, tak na celou naši ekonomiku. Jedním z prostředků ke snižování platových rozdílů je sociální dialog. Cílem akce je otevřít diskuzi o jeho roli v prosazování rovného odměňování žen a mužů z perspektivy různých aktérů.

Více
feminismus.czČlánky › ŽENA ZKOUMÁ TERÉN - taneční divadlo

ŽENA ZKOUMÁ TERÉN - taneční divadlo

3. červen 2003
ŽENA ZKOUMÁ TERÉN -  taneční divadlo
ŽENA ZKOUMÁ TERÉN
Občanské sdružení Motus, produkce divadla Alfred ve dvoře, Vás zve na premiéru představení ŽENA ZKOUMÁ TERÉN
Simony Assione, které se koná ve středu 4., čtvrtek 5. a pátek 6. června ve 20 hodin. Představení je založeno na dialogu mezi tanečními sekvencemi zachycenými na filmovém plátně a živými výstupy performerky. Jeho leitmotivem je odhalení zranitelnosti ženy jako jedince ve všech jejích podobách.
Občanské sdružení Motus, produkce divadla Alfred ve dvoře, Vás zve na premiéru představení ŽENA ZKOUMÁ TERÉN
Simony Assione.

středa 4., čtvrtek 5. a pátek 6. června ve 20 hodin

Představení je založeno na dialogu mezi tanečními sekvencemi zachycenými na filmovém plátně a živými výstupy performerky. Jeho leitmotivem je odhalení zranitelnosti ženy jako jedince ve všech jejích podobách. Nosným tvůrčím prvkem je improvizace a intuitivní tanec. Projekce vznikaly během osmi let v lokalitách, kde autorka skutečně vystupovala (Krkonoše, zámek Kuks, Roztoky u Prahy, okolí Prahy, Schwarzenbergův palác, Egypt, Milevsko, Morava, klášter Plasy).

Simona (Chvátalová) Assione studovala do poloviny 80. let Státní konzervatoř v Praze, v 90. letech pak obor pedagogika tance na pražské HAMU. Byla členkou souboru Laterny Magiky a operního souboru Národního divadla v Praze. Volným projektům, jež jsou uváděny v rámci alternativních scén (klub Roxy, festival Next Wave atd.), se věnuje od poloviny 90. let a snaží se o propojení tance, hudby, výtvarného umění a performing art do jednoho tvaru. Mezi tyto performance patřila například Modrobílá (využila modrého pigmentu a zadní projekce) nebo Jitro kouzelníků (taneční variace s vesmírnou klecí doprovázená recitací a komorní hudbou). Další její projekty byly součástí vernisáží různých výstav. Například Světlo, stín, čas v Galerii Bratří Čapků v Praze, kde tančila mezi objekty akademického sochaře Pavla Trnky. Od poloviny devadesátých let se také věnuje pedagogické činnosti.

námět,choreografie, režie: Simona Assione

hrají a tančí: Simona Assione, Zuzana Herzingerová

hudební koláž: Roman Dvořák, Tomáš Šatra

projekce: Roman Dvořák, Radim Valág, Otakar Vaníček, Josef Žáček

střih: Roman Dvořák

scénografie: Margita Titlová

kostýmy: Margita Titlová a studio Faux Pas

produkce: Simona Assione, Motus o.s.

Více informací naleznete na internetových stránkách divadla www.alfredvedvore.cz

Divadlo Alfred ve dvoře, Františka Křížka 36, Praha 7 - Holešovice

Rezervace na tel. čísle 23 33 76 997 anebo emailem na adrese rezervace@alfredvedvore.cz

Předprodej vstupenek:

Pokladna divadla v Celetné, Celetná 17, Praha 1, po-pá 11 – 19.30, so-ne 12 – 19.30

Knihkupectví a kavárna Globe, Pštrossova 6, Praha 1, otevřeno denně 10 - 24

Pokladna divadla je otevřena hodinu před představením.

Vstupné 130,- / 80,- Kč.

Související

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.