Domácí násilí - veřejné setkání a diskuse

10.12.2018  Středočeský kraj  | 

Otevřená společnost o. p. s., Fórum 50%, o. p. s. , MĚSTO BUŠTĚHRAD a Rodinné centrum Buštěhradský Pelíšek VÁS ZVOU NA VEŘEJNÉ SETKÁNÍ A DISKUSI NA TÉMA: DOMÁCÍ NÁSILÍ

Více

Feministická avantgarda

12.12.2018  Jihomoravský kraj  | 

Skupinová mezinárodní výstava Feministická avantgarda představí mimořádná díla umělkyň, tvořících v sedmdesátých až devadesátých letech minulého století na feministické téma. Práce na emancipační témata ze soukromé rakouské sbírky SAMMLUNG VERBUND pocházejí od světově významných umělkyň.

Více

All I Want for Christmas Is the Fall of Patriarchy

21.12.2018  

"All I Want for Christmas Is the Fall of Patriarchy" is a 1-day exhibition organized and curated by Anna Wim and Natalie Kollega, aiming to give platform and visibility to diverse femme and non-binary artists working with themes of feminism, queerness, social justice, and more.

Více
feminismus.czČlánky › Zažíváte diskriminaci na pracovišti na vlastní kůži? 5 tipů jak si zachovat duševní zdraví

Zažíváte diskriminaci na pracovišti na vlastní kůži? 5 tipů jak si zachovat duševní zdraví

Na jaře letošního roku začalo se svou činností rozvojové a terapeutické centrum TERRA. Jeho hlavními aktivitami jsou dvě podpůrné a sebepoznávací skupiny, určené zejména ženám. První z nich je podpůrná skupina pro ženy na mateřské, rodičovské a pečující o děti v domácnosti, druhá pak sebepoznávací a růstová skupina pro ženy. Hlavním cílem obou skupin je vytvořit prostor, kde mohou ženy sdílet své životní zkušenosti a setkávat se s ostatními ženami a společně s nimi se dál rozvíjet a růst, pečovat o své vnitřní zdroje a využívat jich co nejlépe ke spokojenému a naplněnému životu.

Na jaře letošního roku začalo se svou činností rozvojové a terapeutické centrum TERRA. Jeho hlavními aktivitami jsou dvě podpůrné a sebepoznávací skupiny, určené zejména ženám. První z nich je podpůrná skupina pro ženy na mateřské, rodičovské a pečující o děti v domácnosti, druhá pak sebepoznávací a růstová skupina pro ženy. Hlavním cílem obou skupin je vytvořit prostor, kde mohou ženy sdílet své životní zkušenosti a setkávat se s ostatními ženami a společně s nimi se dál rozvíjet a růst, pečovat o své vnitřní zdroje a využívat jich co nejlépe ke spokojenému a naplněnému životu.

1. Zapomeňte na sebeobviňování

Pokud jste se stali obětí diskriminace, nestalo se tak vaší vinou. Diskriminující zaměstnavatel, nadřízený či nadřízená, kolega či kolegyně se samozřejmě budou snažit najít ospravedlnění pro své jednání a použijí všech prostředků, aby ve vás vzbudili pocit viny a nedostatečnosti a tím pocit, že si diskriminující jednání zasloužíte. Pokuste se zachovat chladnou hlavu, byť je to v takové situaci těžké. Chybujeme všichni a nikdo z nás není dokonalý či dokonalá, ale opravdu bylo jednání odpovídající?

2. Najděte podporu

Hovořte o své situaci s důvěryhodnou osobou ve svém okolí, která vás pochopí a podpoří. Může to být kamarád či kamarádka, partner, partnerka nebo kolega či kolegyně, kdokoli, kdo je dostatečně otevřený, aby vám naslouchal, i když dané problematice nerozumí, a kdo je na vaší straně. Nezdá-li se vám nikdo z blízkého okolí jako dobrý důvěrník či důvěrnice pro takovýto problém, obraťte se na specializovanou poradnu, kde vás vyslechnou a podpoří. (1) Možná se vám podaří najít podpůrnou skupinu lidí v podobné situaci.

3. Buďte k sobě laskavá/ý

Zařaďte do svého programu a do svého života co nejvíce věcí a činností, které vás těší. Nedovolte obtížné situaci v zaměstnání, aby pohltila celý váš život. Budete-li pamatovat na sebe, své potřeby a vlastní potěšení, které vám přináší rodina, přátelé, koníčky, získáte odstup a možná vás napadne dobré cesta, jak obtížnou situaci řešit. A pokud snad dosud práce pohlcovala prostor pro všechny vaše oblíbené činnosti a vztahy, je právě toto dobrá chvíle začít se jim znovu intenzivně věnovat.

4. Vyhledejte radu

Nezapomeňte, že diskriminace je v České republice nezákonná. Pokud se k tomu rozhodnete, můžete se právně bránit. Vyhledejte proto odbornou radu, která vám představí možnosti, které máte, a seznámí vás s případnými důsledky vašeho rozhodnutí pro některou z možností. Zjistěte, jak má Vaše firma nastaveny procesy pro příjem stížností týkajících se pracovního prostředí a výkonu práce (v angličtině grievance procedure) a postupujte v souladu s těmito procesy. Tuto informaci by Vám měli poskytnout na oddělení řízení lidských zdrojů, respektive personálním oddělení, a měla by být ukotvena písemně.

5. Zvažte své možnosti k případné akci

Kromě právních kroků je určitě spousta dalších věcí, které je možné v dané situaci udělat. Možná můžete najít spřízněnou duši v zaměstnání, která je vám nakloněna. Nebo můžete promluvit se svým nadřízeným či nadřízenou a říci mu/jí, jak se na věci díváte a přihlásit se o svá práva. Obecně platí, že pokus o neformální způsob zjednání nápravy (např. formou rozhovoru s nadřízeným či nadřízenou apod.) by měl předcházet formálnímu způsobu (podání písemné stížnosti) a pokus řešit situaci se zaměstnavatelem by měl předcházet pokusu řešit situaci prostřednictvím třetí strany. Nebo možná chcete ze stávajícího zaměstnání odejít a hledat štěstí tam, kde ocení vaše dovednosti a schopnosti. Zkuste si sepsat všechny možnosti, jak v dané situaci jednat. Co všechno byste mohli v této situaci udělat? Nevynechejte ani ty nejbláznivější nápady včetně toho, že byste mohli svému šéfovi/šéfce či kolegovi/kolegyni, který vás diskriminuje, chrstnout sklenici studené vody do obličeje. Všechno poctivě zapište. Když se při vymýšlení dobře pobavíte a zasmějete, tím lépe. Když už se zdá, že je seznam hotov, zeptejte se sami sebe znovu: Která jiná možnost ještě existuje, která mě dosud nenapadla? Dobře prostudujte dané možnosti a uvažte důsledky jejich realizace pro sebe i své okolí. Co vy sami nejvíce chcete udělat? Co je pro vás v dané situaci nejvýhodnější? Když zvolíte, jak chcete ve své situaci jednat, položte si otázku: Které kroky musím udělat, abych mohl/a realizovat své rozhodnutí? Který z kroků budu realizovat jako první? V jakém časovém horizontu jednotlivé kroky udělám? Hlavně nezapomeňte, že legitimní možností je také nedělat nic. Do žádných akcí a řešení se netlačte a dopřejte si dostatek času. Na prvním místě je pocit vaší spokojenosti a komfortu, tak jak je to jen v dané situaci možné!

Hodně štěstí!

(1) Pro psychickou podporu a poradenství se můžete obrátit například na TERRA – Terapeutický a rozvojový ateliér, Kyjevská 5, Praha 6 – Dejvice, terra.praha@gmail.com, tel.: 776 587 356. Právní a odborné poradenství vám poskytne Gender Studies, o.p.s.

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.