Role sociálního dialogu v prosazování rovného odměňování žen a mužů

27.6.2018  Praha  | 

Česká republika patří v rámci Evropské unie k zemím s nejvyšším průměrným rozdílem v odměňování žen a mužů. Platová nerovnost má negativní dopad jak na samotné ženy a jejich rodiny, tak na celou naši ekonomiku. Jedním z prostředků ke snižování platových rozdílů je sociální dialog. Cílem akce je otevřít diskuzi o jeho roli v prosazování rovného odměňování žen a mužů z perspektivy různých aktérů.

Více

Začátky amerického feminismu

6. října 2009 (úterý) 19:00
Srdečně Vás zveme na první ze série přednášek o americkém feminismu: Úterý 6.10.2009 od 19:00 Pavla Veselá, Ph.D.: Začátky amerického feminismu. Přednáška se věnuje vybraným osobnostem a organizacím, které se zasloužily o vznik hnutí za ženská práva ve Spojených státech amerických.

Cesty amerického feminismu – série přednášek

PODZIM 2009

Srdečně Vás zveme na první ze série přednášek o americkém feminismu:

Úterý 6.10.2009 od 19:00

Pavla Veselá, Ph.D.: Začátky amerického feminismu

Přednáška se věnuje vybraným osobnostem a organizacím, které se zasloužily o vznik hnutí za ženská práva ve Spojených státech amerických.

Zmíněny budou například Angelina a Sarah Grimké, Elizabeth Cady Stanton, Susan B. Anthony a Charlotte Perkins Gilman. Probíraná témata zahrnují první kritiky postavení žen ve veřejné sféře, rodině, náboženství a literatuře (např. utopické).

Cyklus přednášek vznikl za finanční podpory Americké ambasády v Praze.
Přednášky se konají vždy od 19 hod. v Americkém centru, Tržiště 13 , Praha 1.
Vstup zdarma.

Více informací: nina.bosnicova@genderstudies.cz, 224 915 666

místo:  Americké centrum, Tržiště 13 , Praha 1
pořádá:  Gender Studies, o.p.s.
kontakt:  Nina Bosničová     tel.:  224 915 666

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.