Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více

Sarah Sharma: sExit Machine

25.9.2018  Praha  | 

Přednáška navazuje na projekt „the sExit“, který se zabývá genderovým aspektem politiky úniku (exitu). Půjde o přehled široké škály mužských únikových fantazií napříč politickým spektrem. sExity se objevují v geopolitickém, technologickém i intimním prostoru. sExit se skrývá v nacionalistických hnutích (Brexit), nástupu sexuálních robotů, programech digitálního detoxu, aktivismu v oblasti mužských práv a dokonce i v některých odnožích autonomistického marxismu.

Více
feminismus.czČlánky › Za ponižování kolegyně přijde policista zřejmě o uniformu

Za ponižování kolegyně přijde policista zřejmě o uniformu

23. zaří 2003  | Patrik Biskup  |  Novinky.cz
Ponižování kolegyně, k tomu urážky a posměšky - to bude stát zřejmě uniformu 25letého policistu sloužícího na obvodním oddělení v Praze 5. Detektivové z Inspekce ministra vnitra jednání policisty prošetřují pro podezření z trestného činu urážka mezi vojáky a výtržnictví.
Ponižování kolegyně, k tomu urážky a posměšky - to bude stát zřejmě uniformu 25letého policistu sloužícího na obvodním oddělení v Praze 5. Detektivové z Inspekce ministra vnitra jednání policisty prošetřují pro podezření z trestného činu urážka mezi vojáky a výtržnictví.

"O případu vím, ale zatím ještě nemám od inspekce podklady k případnému zahájení trestního stíhání," řekla plzeňská státní zástupkyně Jaroslava Pašková, která vyšetřuje trestné činy policistů. Pokud bude obviněn, hrozí mu propuštění ze služebního poměru.

Incident mezi oběma policisty se odehrál koncem srpna na taneční zábavě v Čejkovech na Klatovsku. "Strhla se tam rvačka, kterou vyprovokoval bratr policisty. Strážce zákona, který nebyl ve službě, se bratra zastal a došlo k mele. Pořadatelé proto přivolali dvoučlennou policejní hlídku z obvodního oddělení v Kolinci. Jeden z dvojice zakročujících policistů byla žena. Její pražský kolega se jí nejprve pokusil vytáhnout služební zbraň z pouzdra a potom křičel, proč takové sralbotinky posílají na zákrok, že u nich v Praze by neměla šanci. Dále ji urážel a zesměšňoval," řekl zdroj obeznámený s případem.
www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.