Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více

Sarah Sharma: sExit Machine

25.9.2018  Praha  | 

Přednáška navazuje na projekt „the sExit“, který se zabývá genderovým aspektem politiky úniku (exitu). Půjde o přehled široké škály mužských únikových fantazií napříč politickým spektrem. sExity se objevují v geopolitickém, technologickém i intimním prostoru. sExit se skrývá v nacionalistických hnutích (Brexit), nástupu sexuálních robotů, programech digitálního detoxu, aktivismu v oblasti mužských práv a dokonce i v některých odnožích autonomistického marxismu.

Více
feminismus.czČlánky › Vyfoťte sexistickou reklamu a vyhrajte dárek

Vyfoťte sexistickou reklamu a vyhrajte dárek

14. říjen 2010  | Nesehnutí Brno
Vyfoťte sexistickou reklamu a vyhrajte dárek
Nesehnutí upozorňují na možnost zasílat tipy do české soutěže o nejvíce sexistickou reklamu (tedy muže či ženy stereotypně zobrazující, jejich schopnosti znevažující, či ženy nebo muže znevýhodňující pouze na základě jejich pohlaví) "Sexistické prasátečko". Letos se jedná o již druhý ročník mediálně úspěšné soutěže.

Nesehnutí upozorňují na možnost zasílat tipy do české soutěže o nejvíce sexistickou reklamu (tedy muže či ženy stereotypně zobrazující, jejich schopnosti znevažující, či ženy nebo muže znevýhodňující pouze na základě jejich pohlaví) "Sexistické prasátečko". Letos se jedná o již druhý ročník mediálně úspěšné soutěže.

Své tipy na reklamy posílejte na zenskaprava@nesehnuti.cz (v e-mailu pošlete fotografii či scan reklamy; místo, kde se reklama vyskytuje a vaše jméno a příjmení). Nominovat můžete reklamy viditelné na území ČR, tištěné i internetové, billboardy, televizní reklamy apod.

Letos o vítězné reklamě budete na internetu moci hlasovat opět vy, veřejnost, nově ale také odborná porota.

Hlasování proběhne v listopadu, opět vás na zahájení hlasování včas upozorníme. Tipy do soutěže, které zatím přišly, naleznete zde, více informací o soutěži se potom dozvíte na http://www.soutez.nesehnuti.cz.

Buďte aktivní a upozorněte na problematické reklamy ve svém okolí. Neváhejte upozornit pouze na reklamy, které bezdůvodně využívají nahá ženská těla k propagaci výrobků s tím nijak nesouvisejících, ale také na reklamy ospravedlňující násilí vůči ženám či na reklamy znevažující schopnosti žen či mužů jen na základě jejich pohlaví.

Člověk, který bude nominovat reklamu, která soutěž „vyhraje“, bude také oceněn!

Tipy můžete zasílat do 31. 10. 2010!

Soutěž můžete podpořit také zakoupením benefičních předmětů, jejichž výtěžek jde na vyhlášení soutěže. Tematické placky za 30 Kč – s různými hesly a v různých designech, pro ženy i muže. Tematická nálepka za 10 Kč. (Zakoupit předměty je možné v kanceláři NESEHNUTÍ nebo prostřednictvím e-mailu s objednávkou). Předměty ke shlédnutí zde.

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.