Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

Média z pohledu novinářek - diskusní večer

19.9.2018  Praha  | 

Další z řady diskusních večerů v Knihovně Gender Studies bude tentokrát věnován tématu žen v médiích a zpravodajství. Diskutovat budeme o situaci novinářek v českém mediálním prostředí a jejich postavení v redakcích nebo o vlivu genderu na mediální obsah.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více
feminismus.czČlánky › VIA BONA 2004

VIA BONA 2004

25. červen 2004  | Nadace Via  |  Zpravodaj Gender Studies, o.p.s.
VIA BONA 2004
CITIGROUP FOUNDATION V USA a NADACE VIA ve spolupráci s THE FOUNDATION FOR A CIVIL SOCIETY, NEW YORK a FÓREM DÁRCŮ vyhlašují 7. ročník ceny za firemní filantropii a podporu obecně prospěšné činnosti VIA BONA 2004. Ocenění VIA BONA je určeno firmám i jednotlivcům, kteří pomáhají svému okolí, a to nejen finančními dary. Cílem ocenění je, aby se dárcovství a dobročinnost staly přirozenou součástí našeho života a firemní filantropie stále více využívanou součástí konceptu společenské odpovědnosti firem. via
CITIGROUP FOUNDATION V USA a NADACE VIA ve spolupráci s THE FOUNDATION FOR A CIVIL SOCIETY, NEW YORK a FÓREM DÁRCŮ vyhlašují 7. ročník ceny za firemní filantropii a podporu obecně prospěšné činnosti VIA BONA 2004. Ocenění VIA BONA je určeno firmám i jednotlivcům, kteří pomáhají svému okolí, a to nejen finančními dary. Cílem ocenění je, aby se dárcovství a dobročinnost staly přirozenou součástí našeho života a firemní filantropie stále více využívanou součástí konceptu společenské odpovědnosti firem. Neziskové organizace tak mohou poděkovat svým dárcům a partnerům, firmy zase upozornit na své dárcovské aktivity v rámci konceptu společenské odpovědnosti. via

Ceny VIA BONA lze získat v několika kategoriích:

  • hlavní cena
  • cena za dlouhodobé partnerství
  • cena za podporu obecně prospěšné činnosti v regionu
  • cena odvahu podpořit inovativní projekt
Součástí ceny jsou i finanční odměny v celkové výši 250 000 Kč, které ocenění předají dle vlastního uvážení některé neziskové organizaci.

Slavnostní vyhlášení ceny VIA BONA proběhne v září 2004. Návrhy na ocenění mohou zasílat jak obdarované organizace, tak samotné podniky. Uzávěrka nominací je již v pátek 2. července 2004.

Podrobnější informace a formulář pro nominaci získáte na www.nadacevia.cz, nebo u Ireny Skurovcové z Nadace VIA (tel. 233 113 370, mail: irena.skurovcova@nadacevia.cz).
Přihlášky zasílejte na adresu Nadace VIA, Irena Skurovcová, Jelení 200/3, 118 00, Praha 1.

Související

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.