We will not change our show

21.2.2019  Jihomoravský kraj  | 

Výstava We Will Not Change Our Show sdružuje umělce pocházející ze střední a východní Evropy, tvořící v různých médiích a zabývající se různorodými aspekty vyjádření vlastní queer identity. Kurátorská pozice vychází z ideje svobody slova a uměleckého vyjádření. Předpokladem je přesvědčení, že diskuze o citlivých otázkách spojených s queer tematikou může přispět k narušení patriarchálního statu quo, jenž často vylučuje a diskriminuje menšiny.

Více

Data vs. Girls

20.3.2019  Praha  | 

Jak holky mění svět IT a dat a jak tento svět mění je? Jaké jsou nové trendy a jak se v tomto světě udržet updated? Bojují holky v IT stále se stereotypy? Jak jsou ženy oceňovány - finančně, ale i symbolicky? Jaká je situace žen v IT v České republice a zahraničí? Další ze série debat Data vs. představí několik žen z různých částí světa, které kariéra v IT přivedla do Prahy

Více

Americans and Czechs Against Sexual Violence: A Symposium in Solidarity

21.3.2019  Praha  | 

On March 21st we invite you to a symposium on sexual, domestic, and other forms of gender-based violence in society, where we will discuss these contemporary gender-related issues. Alexandria Wilson, a Fulbright student in the Czech Republic, Katharine Park, an intern at proFem o.p.s., and Eva Michálková, a social worker with proFem o.p.s. will lead the discussion. Join us to hear speakers who have worked on these issues at the grassroots level, ask questions, and learn what you can do to help stop gender-based violence in your community.

Více
feminismus.czČlánky › UZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK NA SEMINÁŘE 2004 Ženská práva jsou lidská práva JE 15. PROSINCE

UZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK NA SEMINÁŘE 2004 Ženská práva jsou lidská práva JE 15. PROSINCE

5. prosinec 2003  | NESEHNUTÍ
NESEHNUTÍ pořádá od roku 2001 také letos cyklus gender seminářů o rolích žen a mužů ve společnosti. Jako témata jsou zařazena např. gender studies, úvod do feminismu, ženské a mužské role a genderové stereotypy, ale také otázky pracovněprávní, problematika násilí na ženách, ženských hnutí ve světě, apod.
Otázky související s postavením žen a mužů ve společnosti jsou dnes často zkreslovány a tabuizovány, přitom se jedná o zásadní témata dotýkající se života a fungování celé společnosti. Naším cílem je otvírat diskusi o této problematice a vytvořit systém dlouhodobého systematického vzdělávání v oblasti gender. Chceme se podílet na utváření vhodného prostoru, v němž by se proměňovaly postoje k těmto otázkám, a aktivně spolupracovat na řešení jednotlivých problémů.

Proto od roku 2001 pořádáme i letos cyklus gender seminářů o rolích žen a mužů ve společnosti. Jako témata jsou zařazena např. gender studies, úvod do feminismu, ženské a mužské role a genderové stereotypy, ale také otázky pracovněprávní, problematika násilí na ženách, ženských hnutí ve světě, apod.

Na těchto stránkách najdete informace o průběhu seminářů i o tom, jak je hodnotili jejich účastnice a účastníci. Najdete zde fotografie i ohlasy a také některé závěrečné práce zúčastněných. Jakékoli návrhy či připomínky uvítáme na emailové adrese projektu:zenskaprava@seznam.cz

POZOR!!! UZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK NA SEMINÁŘE 2004 JE 15. PROSINCE 2003!!!

Související

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.