Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

Média z pohledu novinářek - diskusní večer

19.9.2018  Praha  | 

Další z řady diskusních večerů v Knihovně Gender Studies bude tentokrát věnován tématu žen v médiích a zpravodajství. Diskutovat budeme o situaci novinářek v českém mediálním prostředí a jejich postavení v redakcích nebo o vlivu genderu na mediální obsah.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více
feminismus.czČlánky › UZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK NA SEMINÁŘE 2004 Ženská práva jsou lidská práva JE 15. PROSINCE

UZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK NA SEMINÁŘE 2004 Ženská práva jsou lidská práva JE 15. PROSINCE

5. prosinec 2003  | NESEHNUTÍ
NESEHNUTÍ pořádá od roku 2001 také letos cyklus gender seminářů o rolích žen a mužů ve společnosti. Jako témata jsou zařazena např. gender studies, úvod do feminismu, ženské a mužské role a genderové stereotypy, ale také otázky pracovněprávní, problematika násilí na ženách, ženských hnutí ve světě, apod.
Otázky související s postavením žen a mužů ve společnosti jsou dnes často zkreslovány a tabuizovány, přitom se jedná o zásadní témata dotýkající se života a fungování celé společnosti. Naším cílem je otvírat diskusi o této problematice a vytvořit systém dlouhodobého systematického vzdělávání v oblasti gender. Chceme se podílet na utváření vhodného prostoru, v němž by se proměňovaly postoje k těmto otázkám, a aktivně spolupracovat na řešení jednotlivých problémů.

Proto od roku 2001 pořádáme i letos cyklus gender seminářů o rolích žen a mužů ve společnosti. Jako témata jsou zařazena např. gender studies, úvod do feminismu, ženské a mužské role a genderové stereotypy, ale také otázky pracovněprávní, problematika násilí na ženách, ženských hnutí ve světě, apod.

Na těchto stránkách najdete informace o průběhu seminářů i o tom, jak je hodnotili jejich účastnice a účastníci. Najdete zde fotografie i ohlasy a také některé závěrečné práce zúčastněných. Jakékoli návrhy či připomínky uvítáme na emailové adrese projektu:zenskaprava@seznam.cz

POZOR!!! UZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK NA SEMINÁŘE 2004 JE 15. PROSINCE 2003!!!

Související

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.