We will not change our show

21.2.2019  Jihomoravský kraj  | 

Výstava We Will Not Change Our Show sdružuje umělce pocházející ze střední a východní Evropy, tvořící v různých médiích a zabývající se různorodými aspekty vyjádření vlastní queer identity. Kurátorská pozice vychází z ideje svobody slova a uměleckého vyjádření. Předpokladem je přesvědčení, že diskuze o citlivých otázkách spojených s queer tematikou může přispět k narušení patriarchálního statu quo, jenž často vylučuje a diskriminuje menšiny.

Více

Promítání a diskuse Ženy v politice

19.3.2019  Praha  | 

Americké centrum a Fórum 50 % Vás srdečně zvou na promítání a navazující diskusi Ženy v politice. Uvidíte film „14 Women“ o amerických senátorkách a budete moci diskutovat o zastoupení žen v české politice. Po promítání filmu s Vámi budou diskutovat Kateřina Valachová (ČSSD), místopředsedkyně Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a Veronika Šprincová, ředitelka organizace Fórum 50 %. Film bude promítán v angličtině, diskuse proběhne v češtině. 

Více

Mothers, child care and the creation of good socialist citizens'

20.3.2019  Jihomoravský kraj  | 

In 1963 a documentary film, Children Without Love [Děti bez lásky], was smuggled out of Communist Czechoslovakia to the Venice Biennale film festival – and was screened in cinemas at home, surreptitiously tagged onto the end of a Miloš Forman film. It showed emotionally distressed young children looked after for long hours in infant homes, many from the first weeks of infancy. A collaboration between filmmaker Kurt Goldberger, child psychologists, an infant home headmistress and a reformist journalist, the film eventually contributed to a change in the law, with the Communist Party committing to extend paid maternity leave for women. This reversed the state’s previous ideological preference for collective child-rearing and full female employment. In this session we will look at visual and written sources from the time, and oral history testimony. We will explore how the debates over child care, and particularly the mother's role in the infant's early years, reflected changing ideas about how the state should support the healthy development of the child's mind so they could grow up to be good members of society, both in socialist countries and in the 'West'

Více
feminismus.czČlánky › Tisková zpráva: Mamma HELP

Tisková zpráva: Mamma HELP

9. zaří 2009  | MAMMA HELP  |  MAMMA HELP
Mamma HELP, největší pacientská organizace pro ženy s rakovinou prsu, vydává první titul ze své nové edice Deníčky mamahelpek. V knížečkách drobného formátu, které budou vydávat postupně, ve stejné, nenápadné grafické úpravě, najdou čtenářky autentické osobní výpovědi žen, které tímto způsobem chtějí pomoci dalším a usnadnit jim jejich boj s obávanou nemocí.

Deníčky mamahelpek. V knížečkách drobného formátu, které budou vydávat postupně, ve stejné, nenápadné grafické úpravě, najdou čtenářky autentické osobní výpovědi žen, které tímto způsobem chtějí pomoci dalším a usnadnit jim jejich boj s obávanou nemocí.

Každá z autorek sama za sebe, intimně a velmi otevřeně popisuje, jak tímto dramatickým životním údobím prošla ona - a na čtenářkách zůstává, zda je její zkušenosti osloví. „Mamma HELP chce tímto způsobem nabídnout ženám motivaci, usnadnit jim rozhodnutí k odvaze a sbírání sil, proto jsme se rozhodli Deníčky věnovat nově diagnostikovaným pacientkám zdarma. Edice má podtitul Dárek pro tebe, aby ses tolik nebála, a dostane jej každá naše klientka, která o něj při návštěvě kteréhokoli Mamma HELP centra projeví zájem,“ vysvětluje Jana Drexlerová, ředitelka sítě MAMMA HELP center. „Tato první knížka je zároveň malým dárkem i pro naši organizaci, která letos slaví své desáté narozeniny,“ dodává.

Vydání prvního deníčku autorky Ingrid Lissnikové umožnil sponzorský dar organizace Diplomatic Spouses, a také podpora firem AMOENA a DRAGON Print.

Křest knížky a autogramiáda se koná ve středu 9. září 2009 v 17.00 hodin v Blažejovně, dům U Kamenného zvonu (Galerie hlavního města Prahy), Staroměstské náměstí 13, Praha 1.

Kontakt:

Mgr. Jana Drexlerová

Mamma HELP, U Vinohradské nemocnice 4, Praha 3

www.mammahelp.cz

e-mail: mammahelp@mammahelp.cz

tel: 739 632 883, 272 731 000

Mamma HELP – sdružení pacientek s nádorovým onemocněním prsu, vznikl v roce 1999 jako nezisková organizace na pomoc ženám s tímto onemocněním, kterého stále přibývá (ročně je nově diagnostikováno přes 6 000 žen). Dnes má síť poraden v šesti městech – Praze, Brně, Hradci Králové, Plzni, Přerově a Zlíně, kde poskytuje bezplatné poradenství a nabízí psychologickou podporu. Tato pomoc je dostupná během celého týdne, kromě žen ji vyhledávají stále více i blízcí a rodinní příslušníci pacientek – v roce 2008 šlo o 5 300 zaznamenaných kontaktů. V poradnách pracují jako laické terapeutky vyléčené pacientky, které mohou kromě obsáhlých vědomostí nabídnout i osobní zkušenost s nemocí.

Pražské MH centrum navíc zajišťuje i denní provoz telefonní AVON linky proti rakovině prsu 800 180 880, kam volají bezplatně jak nemocné, tak zdravé ženy se zájmem o prevenci.

Chcete-li pomoci a přispět na provoz MAMMA HELP CENTER, stačí zaslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS MAMMAHELP na číslo 87 777. Cena je 30,- Kč, na náš účet obdržíme 27,- korun.

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.