Role sociálního dialogu v prosazování rovného odměňování žen a mužů

27.6.2018  Praha  | 

Česká republika patří v rámci Evropské unie k zemím s nejvyšším průměrným rozdílem v odměňování žen a mužů. Platová nerovnost má negativní dopad jak na samotné ženy a jejich rodiny, tak na celou naši ekonomiku. Jedním z prostředků ke snižování platových rozdílů je sociální dialog. Cílem akce je otevřít diskuzi o jeho roli v prosazování rovného odměňování žen a mužů z perspektivy různých aktérů.

Více

Setkání s Brendou Flanagan, americkou spisovatelkou a profesorkou literatury

12. května 2011 (čtvrtek) 17:00 - 18:30
Zveme vás na neformální setkání s Brendou Flanagan, americkou spisovatelkou a profesorkou literatury a tvůrčího psaní na Davidson College v Severní Karolíně. Brenda povypráví o svých cestách a přečte ze svých knih. Setkání zprostředkovala Americká ambasáda v ČR a bude se konat v knihovně Gender Studies. Setkání bude probíhat v anglickém jazyce.


Brenda Flanagan se ve své tvorbě inspiruje českými surrealisty a v současnosti pracuje na knize o Evě Švankmajerové, v níž vidí „mámu“ moderního českého surrealismu. Během svým častých návštěv České republiky Flanagan vedla rozhovory se ženami o jejich životě za komunismu a na základě těchto příběhů píše knihu povídek odehrávající se v Praze.

Flanagan absolvovala autorská čtení v Libyi, Kazachstánu, Turkmenistánu, Tádžikistánu, Trinidadu, Chile, Indii, Tunisku, Saúdské Arábii, Kuvajtu a řadě další zemí. Její sbírka povídek Na oslavu islandských žen a jiné zločiny (In Praise of Island Women & Other Crimes, Peepal Tree Press, Leeds, Anglie) byla přeložena do ruštiny. Její oceněný román Ty sama tančíš (You Alone Are Dancing) vydalo nakladatelství The University of Michigan Press a její poslední román Alláh na ostrovech (Allah in the Islands), líčící islámský puč v Karibiku, vyšel rovněž v nakladatelství Peepal Tree Press.

Flanagan vyučuje tvůrčí psaní a afroamerické a karibské literatury na Davidson College v Severní Karolíně.

Prosíme  rezervujte si místa na alexandra.jachanova@genderstudies.cz.

místo:  Gorazdova 20 , Praha 2
pořádá:  Gender Studies, o.p.s.
kontakt:  Alexandra Jachanová     tel.:  224 915666

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.