Domácí násilí - veřejné setkání a diskuse

10.12.2018  Středočeský kraj  | 

Otevřená společnost o. p. s., Fórum 50%, o. p. s. , MĚSTO BUŠTĚHRAD a Rodinné centrum Buštěhradský Pelíšek VÁS ZVOU NA VEŘEJNÉ SETKÁNÍ A DISKUSI NA TÉMA: DOMÁCÍ NÁSILÍ

Více

Feministická avantgarda

12.12.2018  Jihomoravský kraj  | 

Skupinová mezinárodní výstava Feministická avantgarda představí mimořádná díla umělkyň, tvořících v sedmdesátých až devadesátých letech minulého století na feministické téma. Práce na emancipační témata ze soukromé rakouské sbírky SAMMLUNG VERBUND pocházejí od světově významných umělkyň.

Více

All I Want for Christmas Is the Fall of Patriarchy

21.12.2018  

"All I Want for Christmas Is the Fall of Patriarchy" is a 1-day exhibition organized and curated by Anna Wim and Natalie Kollega, aiming to give platform and visibility to diverse femme and non-binary artists working with themes of feminism, queerness, social justice, and more.

Více

Setkání s Brendou Flanagan, americkou spisovatelkou a profesorkou literatury

12. května 2011 (čtvrtek) 17:00 - 18:30
Zveme vás na neformální setkání s Brendou Flanagan, americkou spisovatelkou a profesorkou literatury a tvůrčího psaní na Davidson College v Severní Karolíně. Brenda povypráví o svých cestách a přečte ze svých knih. Setkání zprostředkovala Americká ambasáda v ČR a bude se konat v knihovně Gender Studies. Setkání bude probíhat v anglickém jazyce.


Brenda Flanagan se ve své tvorbě inspiruje českými surrealisty a v současnosti pracuje na knize o Evě Švankmajerové, v níž vidí „mámu“ moderního českého surrealismu. Během svým častých návštěv České republiky Flanagan vedla rozhovory se ženami o jejich životě za komunismu a na základě těchto příběhů píše knihu povídek odehrávající se v Praze.

Flanagan absolvovala autorská čtení v Libyi, Kazachstánu, Turkmenistánu, Tádžikistánu, Trinidadu, Chile, Indii, Tunisku, Saúdské Arábii, Kuvajtu a řadě další zemí. Její sbírka povídek Na oslavu islandských žen a jiné zločiny (In Praise of Island Women & Other Crimes, Peepal Tree Press, Leeds, Anglie) byla přeložena do ruštiny. Její oceněný román Ty sama tančíš (You Alone Are Dancing) vydalo nakladatelství The University of Michigan Press a její poslední román Alláh na ostrovech (Allah in the Islands), líčící islámský puč v Karibiku, vyšel rovněž v nakladatelství Peepal Tree Press.

Flanagan vyučuje tvůrčí psaní a afroamerické a karibské literatury na Davidson College v Severní Karolíně.

Prosíme  rezervujte si místa na alexandra.jachanova@genderstudies.cz.

místo:  Gorazdova 20 , Praha 2
pořádá:  Gender Studies, o.p.s.
kontakt:  Alexandra Jachanová     tel.:  224 915666

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.