Domácí násilí - veřejné setkání a diskuse

10.12.2018  Středočeský kraj  | 

Otevřená společnost o. p. s., Fórum 50%, o. p. s. , MĚSTO BUŠTĚHRAD a Rodinné centrum Buštěhradský Pelíšek VÁS ZVOU NA VEŘEJNÉ SETKÁNÍ A DISKUSI NA TÉMA: DOMÁCÍ NÁSILÍ

Více

Feministická avantgarda

12.12.2018  Jihomoravský kraj  | 

Skupinová mezinárodní výstava Feministická avantgarda představí mimořádná díla umělkyň, tvořících v sedmdesátých až devadesátých letech minulého století na feministické téma. Práce na emancipační témata ze soukromé rakouské sbírky SAMMLUNG VERBUND pocházejí od světově významných umělkyň.

Více

All I Want for Christmas Is the Fall of Patriarchy

21.12.2018  

"All I Want for Christmas Is the Fall of Patriarchy" is a 1-day exhibition organized and curated by Anna Wim and Natalie Kollega, aiming to give platform and visibility to diverse femme and non-binary artists working with themes of feminism, queerness, social justice, and more.

Více
feminismus.czČlánky › S Flavií a Hannah o křehkých růžích z Ugandy

S Flavií a Hannah o křehkých růžích z Ugandy

22. zaří 2010  |  Ekumenická akademie Praha
S Flavií a Hannah o křehkých růžích z Ugandy
Koncem září přijedou do Prahy dvě ženy z Ugandy – Mary Flavia AMODING, programová manažerka v ugandské neziskové organizaci působící v oblasti vzdělávání a vedení osvětových kampaní (UWEA) a Hannah Anitah MWESIGWA, pracovnice v květinovém průmyslu a odborové organizaci UHAWU. Smyslem jejich návštěvy bude obeznámit českou veřejnost s podmínkami, za jakých se v Ugandě pěstují řezané květiny pro evropský trh a také upozornit na problémy, které jsou s masovou produkcí květin v rozvojových zemích spojené.
Koncem září přijedou do Prahy dvě ženy z Ugandy – Mary Flavia AMODING, programová manažerka v ugandské neziskové organizaci působící v oblasti vzdělávání a vedení osvětových kampaní (UWEA) a Hannah Anitah MWESIGWA, pracovnice v květinovém průmyslu a odborové organizaci UHAWU.

Smyslem jejich návštěvy bude obeznámit českou veřejnost s podmínkami, za jakých se v Ugandě pěstují řezané květiny pro evropský trh a také upozornit na problémy, které jsou s masovou produkcí květin v rozvojových zemích spojené. Neméně důležitým cílem návštěvy je také poukázat na to, proč má smysl zavést i do českých květinářství prodej květin s označením „férové“. Fair trade květiny bohužel stále nejsou na českém trhu dostupné.

S těmito zajímavými návštěvnicemi se můžete sejít na několika veřejných akcích, které pořádá Ekumenická akademie Praha a jsou součástí projektu Fair Flowers / Květiny pro lidská práva.

Pořádané akce:

30.9.2010 od 17:30h - Diskusní setkání pro širokou veřejnost „Děsivá krása květin - podmínky pěstování řezaných květin ve 21. století“ (Národní zemědělské muzeum Praha, pozvánka ke stažení)
1.10.2010 od 10:00h – Tisková konference (Evropský dům)
1.10.2020 od 17:30h – Neformální setkání pro květináře a floristy „Férové květiny - seznámení s fair trade pro květináře a floristy“ (Restaurace Mlsná kavka, pozvánka ke stažení)

Přijďte, těšíme se na setkání s Vámi.
www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.