Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více

Sarah Sharma: sExit Machine

25.9.2018  Praha  | 

Přednáška navazuje na projekt „the sExit“, který se zabývá genderovým aspektem politiky úniku (exitu). Půjde o přehled široké škály mužských únikových fantazií napříč politickým spektrem. sExity se objevují v geopolitickém, technologickém i intimním prostoru. sExit se skrývá v nacionalistických hnutích (Brexit), nástupu sexuálních robotů, programech digitálního detoxu, aktivismu v oblasti mužských práv a dokonce i v některých odnožích autonomistického marxismu.

Více
feminismus.czČlánky › S Flavií a Hannah o křehkých růžích z Ugandy

S Flavií a Hannah o křehkých růžích z Ugandy

22. zaří 2010  |  Ekumenická akademie Praha
S Flavií a Hannah o křehkých růžích z Ugandy
Koncem září přijedou do Prahy dvě ženy z Ugandy – Mary Flavia AMODING, programová manažerka v ugandské neziskové organizaci působící v oblasti vzdělávání a vedení osvětových kampaní (UWEA) a Hannah Anitah MWESIGWA, pracovnice v květinovém průmyslu a odborové organizaci UHAWU. Smyslem jejich návštěvy bude obeznámit českou veřejnost s podmínkami, za jakých se v Ugandě pěstují řezané květiny pro evropský trh a také upozornit na problémy, které jsou s masovou produkcí květin v rozvojových zemích spojené.
Koncem září přijedou do Prahy dvě ženy z Ugandy – Mary Flavia AMODING, programová manažerka v ugandské neziskové organizaci působící v oblasti vzdělávání a vedení osvětových kampaní (UWEA) a Hannah Anitah MWESIGWA, pracovnice v květinovém průmyslu a odborové organizaci UHAWU.

Smyslem jejich návštěvy bude obeznámit českou veřejnost s podmínkami, za jakých se v Ugandě pěstují řezané květiny pro evropský trh a také upozornit na problémy, které jsou s masovou produkcí květin v rozvojových zemích spojené. Neméně důležitým cílem návštěvy je také poukázat na to, proč má smysl zavést i do českých květinářství prodej květin s označením „férové“. Fair trade květiny bohužel stále nejsou na českém trhu dostupné.

S těmito zajímavými návštěvnicemi se můžete sejít na několika veřejných akcích, které pořádá Ekumenická akademie Praha a jsou součástí projektu Fair Flowers / Květiny pro lidská práva.

Pořádané akce:

30.9.2010 od 17:30h - Diskusní setkání pro širokou veřejnost „Děsivá krása květin - podmínky pěstování řezaných květin ve 21. století“ (Národní zemědělské muzeum Praha, pozvánka ke stažení)
1.10.2010 od 10:00h – Tisková konference (Evropský dům)
1.10.2020 od 17:30h – Neformální setkání pro květináře a floristy „Férové květiny - seznámení s fair trade pro květináře a floristy“ (Restaurace Mlsná kavka, pozvánka ke stažení)

Přijďte, těšíme se na setkání s Vámi.
www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.