Role sociálního dialogu v prosazování rovného odměňování žen a mužů

27.6.2018  Praha  | 

Česká republika patří v rámci Evropské unie k zemím s nejvyšším průměrným rozdílem v odměňování žen a mužů. Platová nerovnost má negativní dopad jak na samotné ženy a jejich rodiny, tak na celou naši ekonomiku. Jedním z prostředků ke snižování platových rozdílů je sociální dialog. Cílem akce je otevřít diskuzi o jeho roli v prosazování rovného odměňování žen a mužů z perspektivy různých aktérů.

Více
feminismus.czČlánky › Rozmanitostí proti šikaně

Rozmanitostí proti šikaně

Rozmanitostí proti šikaně
V rámci projektu "Rozmanitostí proti šikaně" vznikl komiks: Když miluješ, není co řešit. Nebo jo? Komiks se zabývá tématem sexuální jinakosti. Jeho součástí je i krátký slovníček. Autorkou komiksu je Dora Dutková.

Homofobie společnosti nezřídka znesnadňuje život příslušníkům a příslušnicím LGBT (lesbické, gay, bisexuální a transgender) komunity. Pod homofobií si můžeme představit nejen neopodstatněné obavy, ale také projevy nepřátelství vůči lidem s jinou než heterosexuální identitou.

V rámci projektu "Rozmanitostí proti šikaně" vznikl komiks: Když miluješ, není co řešit. Nebo jo?, který se zabývá tématem sexuální jinakosti. Jeho součástí je i krátký slovníček. Autorkou komiksu je Dora Dutková. Komiks můžete stáhnout zde.

Více informací o projektu naleznete zde.

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.