Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

Média z pohledu novinářek - diskusní večer

19.9.2018  Praha  | 

Další z řady diskusních večerů v Knihovně Gender Studies bude tentokrát věnován tématu žen v médiích a zpravodajství. Diskutovat budeme o situaci novinářek v českém mediálním prostředí a jejich postavení v redakcích nebo o vlivu genderu na mediální obsah.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více

Rozdílné Rytmy v červnu

24. června 2003 (úterý) - 1. července 2003 (úterý)
Pravidelná setkávání lesbických a bisexuálních žen každou středu v 18 hodin. Knihovna Gender Studies, Gorazdova 20, Praha 2.

Pravidelná setkávání lesbických a bisexuálních žen.
Knihovna Gender Studies, Gorazdova 20, Praha 2.
www.rozdilnerytmy.webzdarma.cz
rozdilnerytmy@seznam.cz

Rády bychom Vás požádaly o příspěvek 30,- až 50,-Kč na náklady spojené s organizací a propagací tohoto projektu (telefonáty, internet, poštovné, kopírování letáků…)

Program na červen
Každou středu v 18 hodin


11.6.2003
Přednáška Mgr. Evy Navrátilové: „Závislosti“
Všichni víme o závislostech na alkoholu, drogách, nikotinu…Ale co takhle závislost na lidech? Kdy náš vztah přestává být láskou a začíná být závislostí? Jak to poznáme a co s tím máme dělat?

18.6.2003
Dokument: „Marching For Freedom“
Washington DC, USA, červen 1993: JEDEN MILION lidí demonstruje za práva LGBT menšiny. Tento „Pochod za svobodu“ změnil historii hnutí za lidská práva v USA. Phyllis Plotnick, přímá účastnice pochodu, poskytne zasvěcený komentář k filmu i odpovědi na vaše dotazy.

25.6.2003 20:00 kavárna Marathon
1. narozeninový latinsko-americký karnevalový večírek.
Přijďte s námi oslavit 1. narozeniny Rozdílných Rytmů. Čeká na vás bohatá tombola a spousta latinsko-americké muziky a tance. Kavárna Marathon, Černá ulice 9, Praha 1


Taneční lekce
Každou středu v 19:45

V červnu si zopakujeme probírané tance - Swing, Ča-ča, Tango, Foxtrot, Rumba a Salsa - a naučíme se rozpoznat, co tančit, když začne hrát hudba. Kursovné činí 50,-/lekci.

místo:  Knihovna Gender Studies, Gorazdova 20, Praha 2.
kontakt:  rozdilnerytmy@seznam.cz    

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.