Vyučená švadlena národního podniku Šumavan

27.11.2017  Praha  | 

Galerie hlavního města Prahy představuje práce české umělkyně užívající provokativní pseudonym Sráč Sam. Její tvorba je založena na aktivní kritice nefunkčních/neproduktivních institucionálních rámců a nabývá rozmanitých podob od architektonických realizací přes objektovou, textilní, malířskou či filmovou tvorbu po sociálně angažované performativní projekty.
 

Více

Venušiny dny 2018 - Festival umění o ženách, od žen a pro ženy

7.3.2018  Praha  | 

Třetí ročník festivalu věnovaného umění o ženách, od žen, s ženami i proti nim. Venuše opět otvírá své lůno. A protože jde o třetí ročník, můžete se těšit na tři premiéry a tři zahraniční hosty.

 

Více

Ženy na Hrad! / Prague Women’s March

8.3.2018  Praha  | 

Loni v lednu se Pochodu žen na Washington účastnilo více než milion lidí. Protestovali proti nastupujícímu režimu Donalda Trumpa, a slibovali hájit práva žen, migrantů, dělníků, nemocných, LGBTQ lidí i menšin, chránit zdraví planety, ohrožené změnami klimatu a vymíráním druhů a bránit základní lidská práva. Také my se letos chceme připojit k hlasům milionů lidí, kteří se po celém světě staví proti vzestupu bezohledné politiky nenávisti.

 

Více

Rozdílné Rytmy v červnu

24. června 2003 (úterý) - 1. července 2003 (úterý)
Pravidelná setkávání lesbických a bisexuálních žen každou středu v 18 hodin. Knihovna Gender Studies, Gorazdova 20, Praha 2.

Pravidelná setkávání lesbických a bisexuálních žen.
Knihovna Gender Studies, Gorazdova 20, Praha 2.
www.rozdilnerytmy.webzdarma.cz
rozdilnerytmy@seznam.cz

Rády bychom Vás požádaly o příspěvek 30,- až 50,-Kč na náklady spojené s organizací a propagací tohoto projektu (telefonáty, internet, poštovné, kopírování letáků…)

Program na červen
Každou středu v 18 hodin


11.6.2003
Přednáška Mgr. Evy Navrátilové: „Závislosti“
Všichni víme o závislostech na alkoholu, drogách, nikotinu…Ale co takhle závislost na lidech? Kdy náš vztah přestává být láskou a začíná být závislostí? Jak to poznáme a co s tím máme dělat?

18.6.2003
Dokument: „Marching For Freedom“
Washington DC, USA, červen 1993: JEDEN MILION lidí demonstruje za práva LGBT menšiny. Tento „Pochod za svobodu“ změnil historii hnutí za lidská práva v USA. Phyllis Plotnick, přímá účastnice pochodu, poskytne zasvěcený komentář k filmu i odpovědi na vaše dotazy.

25.6.2003 20:00 kavárna Marathon
1. narozeninový latinsko-americký karnevalový večírek.
Přijďte s námi oslavit 1. narozeniny Rozdílných Rytmů. Čeká na vás bohatá tombola a spousta latinsko-americké muziky a tance. Kavárna Marathon, Černá ulice 9, Praha 1


Taneční lekce
Každou středu v 19:45

V červnu si zopakujeme probírané tance - Swing, Ča-ča, Tango, Foxtrot, Rumba a Salsa - a naučíme se rozpoznat, co tančit, když začne hrát hudba. Kursovné činí 50,-/lekci.

místo:  Knihovna Gender Studies, Gorazdova 20, Praha 2.
kontakt:  rozdilnerytmy@seznam.cz    

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.