Domácí násilí - veřejné setkání a diskuse

10.12.2018  Středočeský kraj  | 

Otevřená společnost o. p. s., Fórum 50%, o. p. s. , MĚSTO BUŠTĚHRAD a Rodinné centrum Buštěhradský Pelíšek VÁS ZVOU NA VEŘEJNÉ SETKÁNÍ A DISKUSI NA TÉMA: DOMÁCÍ NÁSILÍ

Více

Konference k výstavě Feministická avantgarda

11.12.2018  Jihomoravský kraj  | 

Jako součást doprovodného programu k výstavě připravuje Dům umění konferenci, která se bude zabývat širšími socio-kulturními aspekty (ne)přítomnosti feministické avantgardy v sedmdesátých, potažmo osmdesátých letech minulého století u nás a specifickými podmínkami, za nichž se v tomto období feministické myšlení profilovalo, respektive obezřetně obcházelo. Smyslem konference je přispět k diskusi o důvodech, proč debaty o feminismu a genderu přežívaly v bývalém Československu tak dlouho na okraji zájmu a proč je tomu tak do jisté míry dodnes. V bouřlivých 60. letech, kdy rapidně narůstal zájem o pochopení role žen ve společnosti (včetně jejích historických proměn) a kdy západní feministické hnutí uvádělo tzv. ženské otázky do sociálně-politické praxe, nebyla u nás druhá vlna feminismu téměř zaznamenána. Závažné politické okolnosti srpna 1968, sovětské okupace a následné normalizace zastavily tento proces v zárodku chystaných sociálních reforem a debaty o feminismu a genderu postihl podobný osud jako jiné nonkonformní myšlenkové trendy.

Více

Mýty o Istanbulské úmluvě - diskusní večer

11.12.2018  Praha  | 

Diskutovat budeme o obsahu a dezinterpretacích spojených s tímto dokumentem, zamyslíme se nad příčinami jejich vzniku a nad jejich důsledky.

Více
feminismus.czČlánky › Propojte se s námi!

Propojte se s námi!

Propojte se s námi!
Organizace Gender Studies se připomněla ve virtuálním prostoru a v síti Linkedin založila fórum věnované diskusím o uplatňování rovných příležitostí ve firemním prostředí. Zapojení zaměstnavatelé mají možnost sdílet svoje názory a zkušenosti, ale i rychle získat informace o plánovaných akcích. Chystáme také novou publikaci, na níž se můžete podílet i vy!

Organizace Gender Studies se připomněla ve virtuálním prostoru a v síti Linkedin založila fórum věnované diskusím o uplatňování rovných příležitostí ve firemním prostředí. Zapojení zaměstnavatelé mají možnost sdílet svoje názory a zkušenosti, ale i rychle získat informace o plánovaných akcích. Chystáme také novou publikaci, na níž se můžete podílet i vy!

Síť profesionálů a profesionálek Linkedin získává na stále větší popularitě, dokonce mluví již i česky, a proto jsme se rozhodli zde založit fórum, které bude sloužit jako intranet pro zaměstnavatele, kde je možné diskutovat nejrůznější aspekty týkající se uplatňování rovných šancí a diverzity ve firemním prostředí. Máte-li zájem připojit se, potřebujete si založit profil na www.linkedin.com (pokud jej již nemáte). Pak si na stránkách Linkedin jednoduše vyhledáte skupinu Rovné příležitosti: zkušenosti z firemní praxe a požádáte o možnost připojit se. Velmi se těšíme na vaše podněty.

Zajímá vás téma nákladů a zisků rovných příležitostí?

Další nabídkou na spolupráci je možnost podílet se na vzniku sborníku na téma náklady a zisky rovných příležitostí. Někteří z vás si možná pamatují, že jsme publikaci na toto téma vydali již v roce 2007 (dostupná zde). Nyní chystáme aktualizovanou verzi a chceme co nejvíce prostoru dát příkladům z firemního prostředí. Mnoho firem tvrdí, že rovné příležitosti jsou „business case“ a je tedy možné na nich dokonce vydělat. Zajímají nás tyto příklady dobré praxe, kdy se podařilo využít rovné příležitosti efektivně, ale i upozornění na to, kdy se to třeba tolik nezdařilo, a zaměstnavatel musel od daného programu ustoupit, případně jej realizuje jako projev své vstřícnosti. Všechny tyto zkušenosti mohou přispět k tomu, aby se zaměstnavatelé tématy, jako je rovnost a diverzita, více zabývali a porozuměli jim.

Pokud byste se chtěli na této publikaci se svou firemní praxí podílet, kontaktujte editorku Kateřinu Machovcovou na e-mailu: katerina.machovcova@genderstudies.cz

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.