Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více

Sarah Sharma: sExit Machine

25.9.2018  Praha  | 

Přednáška navazuje na projekt „the sExit“, který se zabývá genderovým aspektem politiky úniku (exitu). Půjde o přehled široké škály mužských únikových fantazií napříč politickým spektrem. sExity se objevují v geopolitickém, technologickém i intimním prostoru. sExit se skrývá v nacionalistických hnutích (Brexit), nástupu sexuálních robotů, programech digitálního detoxu, aktivismu v oblasti mužských práv a dokonce i v některých odnožích autonomistického marxismu.

Více
feminismus.czČlánky › Prezident by mal podľa občanov podpísať interrupčnú novelu

Prezident by mal podľa občanov podpísať interrupčnú novelu

16. červenec 2003  | SITA  |  http://www.feminet.sk
SLOVENSKO - Takmer dvojtretinová väčšina občanov sa v prieskume verejnej mienky vyslovila za podpísanie novely zákona o interrupciach prezidentom. Za vrátenie zákona na opätovné prerokovanie normy v parlamente sa vyslovilo 19,3 % respondentov a 15,2 % občanov nevedelo problém posúdiť.
Takmer dvojtretinová väčšina občanov sa v prieskume verejnej mienky vyslovila za podpísanie novely zákona o interrupciach prezidentom. Za vrátenie zákona na opätovné prerokovanie normy v parlamente sa vyslovilo 19,3 % respondentov a 15,2 % občanov nevedelo problém posúdiť.

Prezident SR Rudolf Schuster by podľa 65,4 percenta občanov mal podpísať interrupčný zákon, ktorý nedávno schválila Národná rada (NR SR). Za vrátenie zákona na opätovné prerokovanie normy v parlamente sa vyslovilo 19,3 percenta a 15,2 percenta občanov nevedelo problém posúdiť. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý od 9. do 11. júla uskutočnila agentúra MVK.

Prieskum sa uskutočnil na vzorke 500 respondentov, ktorá bola reprezentatívna pre dospelú populáciu SR z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, veľkostnej kategórie sídla a regiónov. Respondenti odpovedali aj na otázku, ako by o zákone hlasovali sami. Takmer 70 percent občanov by v parlamente hlasovalo za prijatie zákona, ktorý upravuje podmienky umelého prerušenia tehotenstva v prípadoch vážneho genetického poškodenia plodu. Necelých 19 percent by bolo proti a 11,5 percenta nevedelo odpovedať.
www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.