We will not change our show

21.2.2019  Jihomoravský kraj  | 

Výstava We Will Not Change Our Show sdružuje umělce pocházející ze střední a východní Evropy, tvořící v různých médiích a zabývající se různorodými aspekty vyjádření vlastní queer identity. Kurátorská pozice vychází z ideje svobody slova a uměleckého vyjádření. Předpokladem je přesvědčení, že diskuze o citlivých otázkách spojených s queer tematikou může přispět k narušení patriarchálního statu quo, jenž často vylučuje a diskriminuje menšiny.

Více

Data vs. Girls

20.3.2019  Praha  | 

Jak holky mění svět IT a dat a jak tento svět mění je? Jaké jsou nové trendy a jak se v tomto světě udržet updated? Bojují holky v IT stále se stereotypy? Jak jsou ženy oceňovány - finančně, ale i symbolicky? Jaká je situace žen v IT v České republice a zahraničí? Další ze série debat Data vs. představí několik žen z různých částí světa, které kariéra v IT přivedla do Prahy

Více

Americans and Czechs Against Sexual Violence: A Symposium in Solidarity

21.3.2019  Praha  | 

On March 21st we invite you to a symposium on sexual, domestic, and other forms of gender-based violence in society, where we will discuss these contemporary gender-related issues. Alexandria Wilson, a Fulbright student in the Czech Republic, Katharine Park, an intern at proFem o.p.s., and Eva Michálková, a social worker with proFem o.p.s. will lead the discussion. Join us to hear speakers who have worked on these issues at the grassroots level, ask questions, and learn what you can do to help stop gender-based violence in your community.

Více
feminismus.czČlánky › Prezident by mal podľa občanov podpísať interrupčnú novelu

Prezident by mal podľa občanov podpísať interrupčnú novelu

16. červenec 2003  | SITA  |  http://www.feminet.sk
SLOVENSKO - Takmer dvojtretinová väčšina občanov sa v prieskume verejnej mienky vyslovila za podpísanie novely zákona o interrupciach prezidentom. Za vrátenie zákona na opätovné prerokovanie normy v parlamente sa vyslovilo 19,3 % respondentov a 15,2 % občanov nevedelo problém posúdiť.
Takmer dvojtretinová väčšina občanov sa v prieskume verejnej mienky vyslovila za podpísanie novely zákona o interrupciach prezidentom. Za vrátenie zákona na opätovné prerokovanie normy v parlamente sa vyslovilo 19,3 % respondentov a 15,2 % občanov nevedelo problém posúdiť.

Prezident SR Rudolf Schuster by podľa 65,4 percenta občanov mal podpísať interrupčný zákon, ktorý nedávno schválila Národná rada (NR SR). Za vrátenie zákona na opätovné prerokovanie normy v parlamente sa vyslovilo 19,3 percenta a 15,2 percenta občanov nevedelo problém posúdiť. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý od 9. do 11. júla uskutočnila agentúra MVK.

Prieskum sa uskutočnil na vzorke 500 respondentov, ktorá bola reprezentatívna pre dospelú populáciu SR z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, veľkostnej kategórie sídla a regiónov. Respondenti odpovedali aj na otázku, ako by o zákone hlasovali sami. Takmer 70 percent občanov by v parlamente hlasovalo za prijatie zákona, ktorý upravuje podmienky umelého prerušenia tehotenstva v prípadoch vážneho genetického poškodenia plodu. Necelých 19 percent by bolo proti a 11,5 percenta nevedelo odpovedať.
www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.