Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více

Sarah Sharma: sExit Machine

25.9.2018  Praha  | 

Přednáška navazuje na projekt „the sExit“, který se zabývá genderovým aspektem politiky úniku (exitu). Půjde o přehled široké škály mužských únikových fantazií napříč politickým spektrem. sExity se objevují v geopolitickém, technologickém i intimním prostoru. sExit se skrývá v nacionalistických hnutích (Brexit), nástupu sexuálních robotů, programech digitálního detoxu, aktivismu v oblasti mužských práv a dokonce i v některých odnožích autonomistického marxismu.

Více
feminismus.czČlánky › Pracovní pozice: VÝKONNÝ/Á MANAŽER/KA SDRUŽENÍ MOTUS / divadla Alfred ve dvoře

Pracovní pozice: VÝKONNÝ/Á MANAŽER/KA SDRUŽENÍ MOTUS / divadla Alfred ve dvoře

8. červenec 2010  |  Alfred ve dvoře
Motus o.s., produkce divadla Alfred ve dvoře - pod novým uměleckým vedením od ledna 2011, vyhlašuje výběrové řízení na místo: VÝKONNÝ/Á MANAŽER/KA SDRUŽENÍ MOTUS / divadla Alfred ve dvoře. Alfred ve dvoře je otevřenou scénou pro autorské projekty a progresivní uměleckou tvorbu. Funguje jako produkční dům. Poskytuje servis a zázemí umělcům, kteří pracují projektovým způsobem. Každoročně vyhlašuje otevřenou výzvu a z vybraných projektů vzniká program divadla. Provozovatelem divadla Alfred ve dvoře je občanské sdružení Motus.

Motus o.s., produkce divadla Alfred ve dvoře - pod novým uměleckým vedením od ledna 2011, vyhlašuje výběrové řízení na místo: VÝKONNÝ/Á MANAŽER/KA SDRUŽENÍ MOTUS / divadla Alfred ve dvoře.
Alfred ve dvoře je otevřenou scénou pro autorské projekty a progresivní uměleckou tvorbu. Funguje jako produkční dům. Poskytuje servis a zázemí umělcům, kteří pracují projektovým způsobem. Každoročně vyhlašuje otevřenou výzvu a z vybraných projektů vzniká program divadla. Provozovatelem divadla Alfred ve dvoře je občanské sdružení Motus.

Požadujeme:
·    Zkušenosti s řízením projektů v neziskovém / kulturním sektoru
nebo přímo s vedením neziskové organizace
·    Min. 3 roky praxe (praxe v kulturní oblasti není podmínkou)
·    Výborné komunikační a organizační schopnosti
·    Motivaci, zodpovědnost a tvůrčí přístup
·    Znalost práce na PC

Náplň práce:
·    Spolupráce na vytváření grantových žádostí a jejich vyúčtování
·    Výkonné řízení týmu
·    Příprava reálného rozpočtu organizace
·    Kontrola a vedení hospodaření
·    Příprava dokumentů pro účetnictví, včetně vyúčtování grantů
·    Uzavírání smluv a kontrola dodržování smluvních podmínek
·    Fakturace, platební operace
·    Spolupráce na prodeji skupinových vstupenek
·    Koordinace spolupracovníků na akcích ve veřejném prostoru
·    Vedení statistik z představení
·    Zabezpečení chodu kanceláře

Náležitosti přihlášky do výběrového řízení:
·    motivační dopis
·    profesní životopis včetně referenčních kontaktů

Kdo jsme?
·    Motus o.s. je neprofitní nezávislá organizace založená mladými umělci, producenty a promotéry se záměrem podporovat a propagovat nové umělecké práce a projekty. Snažíme se o kontinuální zlepšování podmínek pro práci umělců, o prosazování změn, rozvoje a porozumění současným tvůrčím trendům v českém kulturním prostředí. Naše poslání kombinuje performance, produkci, vzdělávání, poradenský servis a mentoring projektů. Více informací na www.alfredvedvore.cz

Nabízíme:
·    Práci v mladém dynamickém týmu pod novým uměleckým vedením Ewana McLarena
·    Tvůrčí, nonkonformní pracovní prostředí
·    Možnost podílet se na aktivitě s rozvojovým přínosem v oblasti kultury  
·    Kontakt se zajímavými lidmi

Přihlášky zasílejte do 10.10. 2010 na adresu divadlo@alfredvedvore.cz nebo Motus, o.s., Veverkova 28, Praha 7, 170 00. Případné dotazy směřujte divadlo@alfredvedvore.cz

Zahájení spolupráce během listopadu 2010, nástup na plný úvazek od 1. 1. 2011. www.alfredvedvore.cz

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.