Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

Média z pohledu novinářek - diskusní večer

19.9.2018  Praha  | 

Další z řady diskusních večerů v Knihovně Gender Studies bude tentokrát věnován tématu žen v médiích a zpravodajství. Diskutovat budeme o situaci novinářek v českém mediálním prostředí a jejich postavení v redakcích nebo o vlivu genderu na mediální obsah.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více
feminismus.czČlánky › Podpořte demonstraci rodičů v Praze, Ostravě a Brně: 25. března 2011

Podpořte demonstraci rodičů v Praze, Ostravě a Brně: 25. března 2011

10. březen 2011  | Linda Sokačová  |  Podpora rodin
Rodiče a děti jsou jednou ze skupin (vedle zdravotně postižených, samoživitelek a samoživitelů či sociálně potřebných), kteří jsou nejvíce zasaženi již realizovanými nebo připravovanými škrty bez koncepce současné vlády. Skupina rodičů se rozhodla proti těmto škrtům protestovat. Přijďte je podpořit i vy v pátek 25. března do Prahy, Ostravy nebo Brna. Kromě toho můžete i podepsat petici proti škrtům v sociální oblasti: zde.
Rodiče a děti jsou jednou ze skupin (vedle zdravotně postižených, samoživitelek a samoživitelů či sociálně potřebných), kteří jsou nejvíce zasaženi již realizovanými nebo připravovanými škrty bez koncepce současné vlády. Skupina rodičů se rozhodla proti těmto škrtům protestovat. Přijďte je podpořit I vy v pátek 25. března do Prahy, Ostravy nebo Brna. Kromě toho můžete i podepsat petici proti škrtům v sociální oblasti: zde.

25. března 2011 od 14.00 do 17.00
Praha: sraz 14.00 na Václavském náměstí u sochy Sv. Václava
Ostrava:14.00 u radnice
Brno: 14.00 na Kapucínském náměstí

“Vyzýváme tímto co nejšírší veřejnost k připojení se k pochodu. Je třeba dát aktivně najevo svůj nesouhlas s aktuální politikou. Trasa pochodu bude plánována s ohledem na účast malých dětí, rodičů s kočárky i seniorů. Vítáme kohokoliv, kdo bude ochoten vystoupit a pronést proslov směrem k zúčastněným, či směrem k našim politikům. Transparenty s sebou. Obracíme se též na politiky, zástupce médií a veřejně známé tváře s prosbou o aktivní podporu akce a účast na ní. Věříme, že se obyčejných lidí nezaleknou ani ti, kteří nás nutí k  organizaci podobných aktivit . Přijdou nám tváří v tvář vysvětlit svůj postoj?”

Související

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.