Role sociálního dialogu v prosazování rovného odměňování žen a mužů

27.6.2018  Praha  | 

Česká republika patří v rámci Evropské unie k zemím s nejvyšším průměrným rozdílem v odměňování žen a mužů. Platová nerovnost má negativní dopad jak na samotné ženy a jejich rodiny, tak na celou naši ekonomiku. Jedním z prostředků ke snižování platových rozdílů je sociální dialog. Cílem akce je otevřít diskuzi o jeho roli v prosazování rovného odměňování žen a mužů z perspektivy různých aktérů.

Více
feminismus.czČlánky › PhDr. Eduard Bakalář CSc.: Porozvodová péče a práva otců

PhDr. Eduard Bakalář CSc.: Porozvodová péče a práva otců

3. březen 2004  | Gender Studies, o.p.s.
Gender Studies, o. p. s. si Vás dovoluje pozvat na první přednášku z jarního cyklu Úterky s gender tentokrát na téma "Role a postavení muže a ženy v rodině". Přednáška doktora Eduarda Bakaláře bude zaměřena na porozvodovou péči a práva otců. Přednáška se koná v úterý 8. března 2004 od 18. hodiny v prostorách knihovny Gender Studies, Gorazdova 20, Praha 2, 120 00. Místo si můžete rezervovat na : 2 24 91 56 66, gender.media@ecn.cz. Místa jsou rezervována do 18 hod.

Gender Studies o.p.s. si Vás dovoluje pozvat na další setkání v rámci cyklu
Úterky s Gender
JARO 2004

"Role a postavení muže a ženy v rodině"

"Porozvodová péče a práva otců"
PhDr. Eduard Bakalář CSc.

Přednáška obsahuje dvě témata: porozvodová péče a otcovství.

Porozvodová péče o děti: málo známá fakta, dvě vynikající a dostupné publikace, výsledky nedávného a rozsáhlého výzkumu v Německu.

Otcovství: (1) o publikaci Průvodce otcovstvím a (2) Nastává Soumrak otcovství?

PhDr. Eduard Bakalář CSc.
Vystudoval psychologii na FFUK, pracoval jako klinický, nyní jako poradenský psycholog. V současné době je vedoucím Poradny pro rozvodové problémy s dětmi, Praha 7. Současně i znalcem Městského soudu (od r. 1967). Publikuje o rozvodové, otcovské problematice, překládá odbornou literaturu většinou z této oblasti. Přednáší rozvodovou tématiku na katedře psychologie FFUK.

Úterý 9. března 2004 od 18. hodiny.
Gender Studies, Gorazdova 20, Praha 2, 120 00.
Místo si můžete rezervovat na : 2 24 91 56 66, gender.media@ecn.cz. Místa jsou rezervována do 18 hod.

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.