Domácí násilí - veřejné setkání a diskuse

10.12.2018  Středočeský kraj  | 

Otevřená společnost o. p. s., Fórum 50%, o. p. s. , MĚSTO BUŠTĚHRAD a Rodinné centrum Buštěhradský Pelíšek VÁS ZVOU NA VEŘEJNÉ SETKÁNÍ A DISKUSI NA TÉMA: DOMÁCÍ NÁSILÍ

Více

Konference k výstavě Feministická avantgarda

11.12.2018  Jihomoravský kraj  | 

Jako součást doprovodného programu k výstavě připravuje Dům umění konferenci, která se bude zabývat širšími socio-kulturními aspekty (ne)přítomnosti feministické avantgardy v sedmdesátých, potažmo osmdesátých letech minulého století u nás a specifickými podmínkami, za nichž se v tomto období feministické myšlení profilovalo, respektive obezřetně obcházelo. Smyslem konference je přispět k diskusi o důvodech, proč debaty o feminismu a genderu přežívaly v bývalém Československu tak dlouho na okraji zájmu a proč je tomu tak do jisté míry dodnes. V bouřlivých 60. letech, kdy rapidně narůstal zájem o pochopení role žen ve společnosti (včetně jejích historických proměn) a kdy západní feministické hnutí uvádělo tzv. ženské otázky do sociálně-politické praxe, nebyla u nás druhá vlna feminismu téměř zaznamenána. Závažné politické okolnosti srpna 1968, sovětské okupace a následné normalizace zastavily tento proces v zárodku chystaných sociálních reforem a debaty o feminismu a genderu postihl podobný osud jako jiné nonkonformní myšlenkové trendy.

Více

Mýty o Istanbulské úmluvě - diskusní večer

11.12.2018  Praha  | 

Diskutovat budeme o obsahu a dezinterpretacích spojených s tímto dokumentem, zamyslíme se nad příčinami jejich vzniku a nad jejich důsledky.

Více
feminismus.czČlánky › Odpověď Cyrila Svobody z KDU - ČSL na otevřený dopis k peněžité pomoci mateřství

Odpověď Cyrila Svobody z KDU - ČSL na otevřený dopis k peněžité pomoci mateřství

28. únor 2010  | Linda Sokačová
KDU-ČSL se zcela ztotožňuje s názory ve Vašem otevřeném dopise. Stejně jako Vy, i KDU-ČSL vidí v rodinách s dětmi budoucnost naší země. Současnou situaci, kterou vytváří náš daňový a důchodový systém, vnímáme vůči rodinám s dětmi jako nespravedlivou a nerovnou. Pokud bude přetrvávat znevýhodňování těch, kdo se starají o děti, nebude hospodářská situace naší země dlouhodobě udržitelná.
Vážení autoři otevřeného dopisu,

KDU-ČSL se zcela ztotožňuje s názory ve Vašem otevřeném dopise. Stejně jako Vy, i KDU-ČSL vidí v rodinách s dětmi budoucnost naší země. Současnou situaci, kterou vytváří náš daňový a důchodový systém, vnímáme vůči rodinám s dětmi jako nespravedlivou a nerovnou. Pokud bude přetrvávat znevýhodňování těch, kdo se starají o děti, nebude hospodářská situace naší země dlouhodobě udržitelná.

Proto prosazujeme takové reformy v daňové a důchodové oblasti, které vytvoří pozitivní a přátelské podmínky pro život rodin s dětmi. Nechceme rodiny s dětmi privilegovat. Nechceme je ani stavět proti ostatním skupinám ve společnosti. Naším cílem je odstranit jejich trvající diskriminaci.

Přestože KDU-ČSL prosazuje nezadluženou budoucnost našeho státu, odmítá šetřit na rodinné politice, protože to povede ke stejnému výsledku, jako vršící se rozpočtové schodky. Náš stát se nesmí zadlužovat ani v penězích ani demograficky. Hospodářskou krizi nepřekonáme tím, že naložíme ještě větší břemeno na ramena rodičů vychovávajících děti.

Poslanci za KDU-ČSL svolávají mimořádnou schůzi, aby bylo možné vrátit peněžitou pomoc v mateřství zpět na úroveň roku 2009. Protože se skutečně chováme zodpovědně vůči budoucím generacím, finanční prostředky na dorovnání mateřské chceme získat vyšším zdaněním hazardu. Smutné je, že ODS a TOP 09 obstrukcemi v Poslanecké sněmovně neumožňují ani narovnání mateřské, ani větší regulaci a vyšší zdanění hazardu. Ponechání mateřské na loňské úrovni a větší regulace hazardu jsou přitom hospodářsky rozumné kroky a představují to nejmenší, co může náš stát pro čerstvé a nastávající maminky udělat.S pozdravem

Cyril Svoboda

Související

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.