Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více

Sarah Sharma: sExit Machine

25.9.2018  Praha  | 

Přednáška navazuje na projekt „the sExit“, který se zabývá genderovým aspektem politiky úniku (exitu). Půjde o přehled široké škály mužských únikových fantazií napříč politickým spektrem. sExity se objevují v geopolitickém, technologickém i intimním prostoru. sExit se skrývá v nacionalistických hnutích (Brexit), nástupu sexuálních robotů, programech digitálního detoxu, aktivismu v oblasti mužských práv a dokonce i v některých odnožích autonomistického marxismu.

Více
feminismus.czČlánky › O ženách bez žen

O ženách bez žen

29. březen 2004  | Gender Studies
O ženách bez žen
Gender Studies o.p.s. si Vás dovoluje pozvat na první setkání v rámci cyklu Ženské hlasy. Setkání se uskuteční v nově otevřených prostorách Kulturního centra Ministerstva kultury v Nostickém paláci (bývalá konírna) v Praze na Maltézském náměstí 1. První veřejná diskuze bude na téma O ženách bez žen - Proč se jedná v parlamentě o interrupčním zákoně bez veřejné diskuze.

Gender Studies o.p.s. si Vás dovoluje pozvat na první setkání v rámci cyklu Ženské hlasy.

Setkání se uskuteční v nově otevřených prostorách Kulturního centra Ministerstva kultury v Nostickém paláci (bývalá konírna) v Praze na Maltézském náměstí 1. Setkaní budou probíhat každou poslední středu v měsíci.

První veřejná diskuze bude na téma O ženách bez žen - Proč se jedná v parlamentě o interrupčním zákoně bez veřejné diskuze. Diskuze se zúčastní Předsedkyně Rady vlády pro rovné příležitosti žen a mužů a poslankyně PSP ČR za ČSD Anna Čurdová, jeden z navrhovatelů změny zákona o interrupcích, poslanec za ODS Petr Pleva, a Linda Sokačová z Gender Studies, o.p.s.

Diskuze začne ve středu 31. března 2004 v 18. hodin v Kulturním centru Ministerstva kultury v tzv. konírně Nostického paláce na Maltézském nám. 1.

Od od 20. hod. bude genderový program pokračovat autorským písňovým večerem Jitky Smutné v režii Ireny Žantovské.

Další informace získate na tel.: 224 915 666 nebo emailu: pavla.frydlova@centrum.cz
www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.