Role sociálního dialogu v prosazování rovného odměňování žen a mužů

27.6.2018  Praha  | 

Česká republika patří v rámci Evropské unie k zemím s nejvyšším průměrným rozdílem v odměňování žen a mužů. Platová nerovnost má negativní dopad jak na samotné ženy a jejich rodiny, tak na celou naši ekonomiku. Jedním z prostředků ke snižování platových rozdílů je sociální dialog. Cílem akce je otevřít diskuzi o jeho roli v prosazování rovného odměňování žen a mužů z perspektivy různých aktérů.

Více
feminismus.czČlánky › O ženách bez žen

O ženách bez žen

29. březen 2004  | Gender Studies
O ženách bez žen
Gender Studies o.p.s. si Vás dovoluje pozvat na první setkání v rámci cyklu Ženské hlasy. Setkání se uskuteční v nově otevřených prostorách Kulturního centra Ministerstva kultury v Nostickém paláci (bývalá konírna) v Praze na Maltézském náměstí 1. První veřejná diskuze bude na téma O ženách bez žen - Proč se jedná v parlamentě o interrupčním zákoně bez veřejné diskuze.

Gender Studies o.p.s. si Vás dovoluje pozvat na první setkání v rámci cyklu Ženské hlasy.

Setkání se uskuteční v nově otevřených prostorách Kulturního centra Ministerstva kultury v Nostickém paláci (bývalá konírna) v Praze na Maltézském náměstí 1. Setkaní budou probíhat každou poslední středu v měsíci.

První veřejná diskuze bude na téma O ženách bez žen - Proč se jedná v parlamentě o interrupčním zákoně bez veřejné diskuze. Diskuze se zúčastní Předsedkyně Rady vlády pro rovné příležitosti žen a mužů a poslankyně PSP ČR za ČSD Anna Čurdová, jeden z navrhovatelů změny zákona o interrupcích, poslanec za ODS Petr Pleva, a Linda Sokačová z Gender Studies, o.p.s.

Diskuze začne ve středu 31. března 2004 v 18. hodin v Kulturním centru Ministerstva kultury v tzv. konírně Nostického paláce na Maltézském nám. 1.

Od od 20. hod. bude genderový program pokračovat autorským písňovým večerem Jitky Smutné v režii Ireny Žantovské.

Další informace získate na tel.: 224 915 666 nebo emailu: pavla.frydlova@centrum.cz
www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.