Ivana Šáteková: Každodenní sexismus / Everyday Sexism

27.3.2019  Praha  | 

Výstava zaměřená na genderové stereotypy zobrazuje běžné situace, se kterými se ženy v naší společnosti musejí potýkat. Hodnocení týkající se vzhledu, mateřství, správného chování či vyjadřování provázejí ženy od dětství až do stáří. Tyto komentáře mají často formu zdánlivě nevinných a dobře míněných otázek. Výstava slovenské autorky Ivany Šátekové odkrývá sexismus a manipulaci ukrytou v takových výrocích. Výstava je pořádána ve spolupráci s organizací Nesehnutí.

Více

Istanbul Convention as a Hostage of Populism

27.3.2019  Praha  | 

The Istanbul Convention is a significant international treaty preventing violence against women and domestic violence which was already ratified by 33 European countries. The Czech Republic is one of the last countries in Europe delaying its ratification along with some other countries notably Russia, Hungary, Slovakia and Bulgaria. The aim of our discussion is to analyze problems connected with the ratification of the Istanbul Convention in the context of raising populism in Central Europe which is, among others, demonstrated by rising adverse attitude of local political representatives towards international human rights law. Only thirty years after the Velvet Revolution, the Czech Republic is distancing itself from its Western partners and taking a risky path towards a new isolationism.

Více

Equal Pay Day 2019

29.3.2019  Praha  | 
Equal Pay Day ≈ Den rovnosti platů, je symbolický den věnovaný zvyšování povědomí o rozdílech v odměňování žen a mužů.  V ČR na to již 10 let upozorňuje Business & Professional Women CR pomocí 2denní události přinášející trendy a inspiraci mimořádných hostů, včetně zahraničních. Tradiční témata ukazují v netradičním světle, odborně, ale přesto srozumitelně. Páteční konference s tématem FIREMNÍ KULTURA V ČASE ZMĚN HODNOT a sobotní Mentoring day u kulatých stolů.   
Více
feminismus.czČlánky › Novinky ve Feministickém internetovém knihkupectví

Novinky ve Feministickém internetovém knihkupectví

6. říjen 2003  | Linda Sokačová
V našem feministickém internetovém knihkupectví najdete tyto nové tituly: Proč a jak vypracovat plán rovnosti žen a mužů - Cecilia Asklof, Helena Strandberg, Karin E. Wenader, MPSV: 2003, 53 str. Zasíláme za poštovné! Příručka k rovnosti žen a mužů - Cecilia Asklof, Brigitta Hedman, Helena Strandberg, Karin E. Wenader, MPSV: 2003, 58 str. Zasíláme za poštovné! Rovnost žen a mužů v projektových přihláškách - Cecilia Asklof, Brigitta Hedman, Helena Strandberg, Karin E. Wenader, MPSV: 2003, 37 str. Zasíláme za poštovné! Ženy a muži v datech - genderové statistiky, MPSV, ČSÚ: 2003, 60 str. Zasíláme za poštovné!
www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.