Feministická avantgarda

12.12.2018  Jihomoravský kraj  | 

Skupinová mezinárodní výstava Feministická avantgarda představí mimořádná díla umělkyň, tvořících v sedmdesátých až devadesátých letech minulého století na feministické téma. Práce na emancipační témata ze soukromé rakouské sbírky SAMMLUNG VERBUND pocházejí od světově významných umělkyň.

Více

Noc myšlenek – Být či nebýt dnes feminist(k)ou?

31.1.2019  Praha  | 

Co to znamená, když o sobě dnes někdo řekne, že je feminist(k)a? Jakou roli v renesanci feminismu sehrávají sociální sítě? Představuje třeba #MeToo virální fenomén nebo se jedná o společensko-feministické hnutí 21. století? Přijďte na naši akci NOC MYŠLENEK Tváří v tvář přítomnosti: Být či nebýt dnes feminist(k)ou? Se známými osobnostmi jakými jsou Kamil Fila, Pavel Houdek, Abnousse Shalmani se zaměříme na téma feminismu v současnosti prostřednictvím debat a projekce filmu „Kluci a Guillaume, ke stolu!“ 31. ledna u nás ve Francouzském institutu od 17.30 do půlnoci a v CEFRES od 14 do 16 h! Vstup zdarma.

Více

Uvedení tématu sexuálního násilí do českého výzkumu dějin druhé světové války a jejích následků – Workshop

1.2.2019  Praha  | 

Ačkoliv se v uplynulých čtyřiceti letech intenzivně rozvíjel historický výzkum sexuálního násilí, v českém prostředí toto téma stále představuje pověstné bílé místo. A to chceme změnit. V souladu s tezí Susan Brownmiller v níž je znásilnění výrazem moci, nikoli chtíče, nabízí náš workshop uvedení do tohoto tématu. Usilujeme zejména o propojení badatelů, kteří se daným tématem zabývají nebo by o něm chtěli v budoucnu psát. Jednodenní workshop, s účastí Reginy Mühlhäuser a Anny Hájkové, propojí ve třech blocích úvodní metodologickou přednášku s představením případových studií a reflektovanou prací s prameny.

Více
feminismus.czČlánky › NEWW express the anger and disagreement with the US war on Iraq

NEWW express the anger and disagreement with the US war on Iraq

28. březen 2003  | Erin Barclay
As the US war on Iraq has begun, we at The Network of East-West Women (NEWW) express our profound anger and disagreement with this military action...
Dear NEWW colleagues and friends,

As the US war on Iraq has begun, we at NEWW express our profound anger and disagreement with this military action. While many of us may share a feeling of powerlessness at this moment, we continue to believe strongly that NEWW's contribution towards building democratic systems based on the rule of law and supporting women's full participation in these systems goes to the heart of building peaceful societies throughout the world. Right now these efforts are all the more important as we see the continued breakdown of the rule of law with the assassination last week of Serbian Prime Minister Zoran Djindjic in addition to the US led war in Iraq. We express our solidarity with our friends in Serbia who are now protesting criminality and who continue to work towards developing civil society and rule of law.

Many NEWW members, staff and members of the NEWW Board of Directors have been working steadfastly against this war and for peaceful solutions for many months, and we will continue these efforts in light of the US administration going forward with their war plans. We reaffirm our commitment to long-term feminist activism and refuse to allow our efforts to be sidelined by this war. We continue to work against the ill-conceived war policies and practices of the Bush administration, while we press onward to promote women's rights and feminism. We stand in solidarity with the women and men of Iraq, the CEE/NIS region and the world who oppose this aggression.

From the U.S. contingent of NEWW, we are grateful to all of our friends and colleagues who have expressed their support and solidarity with us during this violent and uncertain time.

In peace,

Erin Barclay
NEWW, D.C.

Související

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.