Role sociálního dialogu v prosazování rovného odměňování žen a mužů

27.6.2018  Praha  | 

Česká republika patří v rámci Evropské unie k zemím s nejvyšším průměrným rozdílem v odměňování žen a mužů. Platová nerovnost má negativní dopad jak na samotné ženy a jejich rodiny, tak na celou naši ekonomiku. Jedním z prostředků ke snižování platových rozdílů je sociální dialog. Cílem akce je otevřít diskuzi o jeho roli v prosazování rovného odměňování žen a mužů z perspektivy různých aktérů.

Více
feminismus.czČlánky › Nejste škaredá, jen nepůvabná a nepříliš ženská

Nejste škaredá, jen nepůvabná a nepříliš ženská

17. prosinec 2003  | Tomáš Fejfar
Nejste škaredá, jen nepůvabná a nepříliš ženská. To je jedna z vět reakce tajemníka ODS T. Fejfara na příspěvek M. Marksové-Tominové v rubrice MF Dnes Hyde park - Jsou feministky ošklivé?
Vážená paní,
svým článkem "Jsou feministky ošklivé?", jste se pustila na tenký led. Nejste škaredá, jen nepůvabná a nepříliš ženská. To bych si vám nikdy netroufl napsat, kdybyste si o to článkem neřekla. Samozřejmě nebráním Kuberu. Nemá tak mluvit a basta. Je to ale starý provokatér a vy jste mu sedla na lep. K jeho fotografii, kterou ostatně nikam pro porovnání necpe, jen jedno. Ženy a muže nelze v tomto ohledu srovnávat. Je všeobecně známo, že chlapovi stačí, když je jen nepatrně hezčí, než čert, což Kubera bezesporu je. Hezký den.
Tomáš Fejfar - tajemník klubu ODS.
www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.