Domácí násilí - veřejné setkání a diskuse

10.12.2018  Středočeský kraj  | 

Otevřená společnost o. p. s., Fórum 50%, o. p. s. , MĚSTO BUŠTĚHRAD a Rodinné centrum Buštěhradský Pelíšek VÁS ZVOU NA VEŘEJNÉ SETKÁNÍ A DISKUSI NA TÉMA: DOMÁCÍ NÁSILÍ

Více

Feministická avantgarda

12.12.2018  Jihomoravský kraj  | 

Skupinová mezinárodní výstava Feministická avantgarda představí mimořádná díla umělkyň, tvořících v sedmdesátých až devadesátých letech minulého století na feministické téma. Práce na emancipační témata ze soukromé rakouské sbírky SAMMLUNG VERBUND pocházejí od světově významných umělkyň.

Více

All I Want for Christmas Is the Fall of Patriarchy

21.12.2018  

"All I Want for Christmas Is the Fall of Patriarchy" is a 1-day exhibition organized and curated by Anna Wim and Natalie Kollega, aiming to give platform and visibility to diverse femme and non-binary artists working with themes of feminism, queerness, social justice, and more.

Více
feminismus.czČlánky › Nejste škaredá, jen nepůvabná a nepříliš ženská

Nejste škaredá, jen nepůvabná a nepříliš ženská

17. prosinec 2003  | Tomáš Fejfar
Nejste škaredá, jen nepůvabná a nepříliš ženská. To je jedna z vět reakce tajemníka ODS T. Fejfara na příspěvek M. Marksové-Tominové v rubrice MF Dnes Hyde park - Jsou feministky ošklivé?
Vážená paní,
svým článkem "Jsou feministky ošklivé?", jste se pustila na tenký led. Nejste škaredá, jen nepůvabná a nepříliš ženská. To bych si vám nikdy netroufl napsat, kdybyste si o to článkem neřekla. Samozřejmě nebráním Kuberu. Nemá tak mluvit a basta. Je to ale starý provokatér a vy jste mu sedla na lep. K jeho fotografii, kterou ostatně nikam pro porovnání necpe, jen jedno. Ženy a muže nelze v tomto ohledu srovnávat. Je všeobecně známo, že chlapovi stačí, když je jen nepatrně hezčí, než čert, což Kubera bezesporu je. Hezký den.
Tomáš Fejfar - tajemník klubu ODS.
www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.