Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více

Sarah Sharma: sExit Machine

25.9.2018  Praha  | 

Přednáška navazuje na projekt „the sExit“, který se zabývá genderovým aspektem politiky úniku (exitu). Půjde o přehled široké škály mužských únikových fantazií napříč politickým spektrem. sExity se objevují v geopolitickém, technologickém i intimním prostoru. sExit se skrývá v nacionalistických hnutích (Brexit), nástupu sexuálních robotů, programech digitálního detoxu, aktivismu v oblasti mužských práv a dokonce i v některých odnožích autonomistického marxismu.

Více
feminismus.czČlánky › Nejste škaredá, jen nepůvabná a nepříliš ženská

Nejste škaredá, jen nepůvabná a nepříliš ženská

17. prosinec 2003  | Tomáš Fejfar
Nejste škaredá, jen nepůvabná a nepříliš ženská. To je jedna z vět reakce tajemníka ODS T. Fejfara na příspěvek M. Marksové-Tominové v rubrice MF Dnes Hyde park - Jsou feministky ošklivé?
Vážená paní,
svým článkem "Jsou feministky ošklivé?", jste se pustila na tenký led. Nejste škaredá, jen nepůvabná a nepříliš ženská. To bych si vám nikdy netroufl napsat, kdybyste si o to článkem neřekla. Samozřejmě nebráním Kuberu. Nemá tak mluvit a basta. Je to ale starý provokatér a vy jste mu sedla na lep. K jeho fotografii, kterou ostatně nikam pro porovnání necpe, jen jedno. Ženy a muže nelze v tomto ohledu srovnávat. Je všeobecně známo, že chlapovi stačí, když je jen nepatrně hezčí, než čert, což Kubera bezesporu je. Hezký den.
Tomáš Fejfar - tajemník klubu ODS.
www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.