Feministická avantgarda

12.12.2018  Jihomoravský kraj  | 

Skupinová mezinárodní výstava Feministická avantgarda představí mimořádná díla umělkyň, tvořících v sedmdesátých až devadesátých letech minulého století na feministické téma. Práce na emancipační témata ze soukromé rakouské sbírky SAMMLUNG VERBUND pocházejí od světově významných umělkyň.

Více

We will not change our show

21.2.2019  Jihomoravský kraj  | 

Výstava We Will Not Change Our Show sdružuje umělce pocházející ze střední a východní Evropy, tvořící v různých médiích a zabývající se různorodými aspekty vyjádření vlastní queer identity. Kurátorská pozice vychází z ideje svobody slova a uměleckého vyjádření. Předpokladem je přesvědčení, že diskuze o citlivých otázkách spojených s queer tematikou může přispět k narušení patriarchálního statu quo, jenž často vylučuje a diskriminuje menšiny.

Více

Konference "Break The Silence"

22.2.2019  Praha  | 

Spolek Common Law Society ve spolupráci s proFem – centrum pro oběti domácího a sexuálního násilí, o.p.s., Vás srdečně zve na konferenci a následný mini moot court k tématu sexuálního násilí, s názvem BREAK THE SILENCE, konanou 22. února 2019.

Více
feminismus.czČlánky › Nebolí vás nosit prádlo vyrobené v nelidských podmínkách?

Nebolí vás nosit prádlo vyrobené v nelidských podmínkách?

25. červenec 2001
Nebolí vás nosit prádlo vyrobené v nelidských podmínkách?
kampaň organizace Clean Clothes Campaign

Víte odkud pocházejí vaše šaty? Jak a kde byly vyrobeny? Je možné, že vaše oblíbená značka vyrábí prádlo, které nosíte, ve třetím světě a užívá nucenou práci, vykořisťuje místní pracovníky a pracovnice nelidskými podmínkami a nedůstojným ohodnocením.
Aby upozornily holandské aktivistky na podobné praktiky firmy Triumph v Barmě, pálily v Amsterdamu podprsenky.

Více informací na stránkách organizace
Clean Clothes Campaign
http://www.cleanclothes.org
We aim to improve working conditions in the garment industry worldwide.

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.