Feministický a queer tábor 2018 / Feminist and Queer Camp 2018

31.8.2018  

Zveme vás na setkání queer lidí a těch, kdo sympatizují s queer tématikou. Na setkání všech, kdo žerou feminismus, i těch, kdo se nebojí stát u táboráku s feministkama a žvejkat s nima veganský buřty. Kdo se nebojí pohybu, přemýšlení o svém těle, o svých hranicích a hranicích jiných, kdo dokáže respektovat jiné lidi… PŘIJĎTE! Těšit se můžete na víkend plný workshopů, diskuzí, cvičení, kreativity (či alespoň pokusů o ní), koncertů a párty s pivem, limem, koktejlem, sbírání bobříků, táborový karneval a bojovku.

Více

Gender a sebevědomí v uměleckém provozu

21.10.2018  

Diskuze na téma souvislosti sebevědomí a genderu v uměleckém provozu. Jaký vliv na sebevědomí umělkyň a umělců může mít genderová rovnost? V čem je rozdílné postavení umělkyně či umělce vůči institucím? Jak se na uměleckém provozu projevuje mizení umělkyň v důsledku jejich mateřství? Jak vyřešit rozpor uměleckého společenského života a rodičovství zejména v pečující roli? Jaký vliv mají na umělce a umělkyně ekonomické souvislosti, v nichž jejich tvorba vzniká?

Více
feminismus.czČlánky › Nebolí vás nosit prádlo vyrobené v nelidských podmínkách?

Nebolí vás nosit prádlo vyrobené v nelidských podmínkách?

25. červenec 2001
Nebolí vás nosit prádlo vyrobené v nelidských podmínkách?
kampaň organizace Clean Clothes Campaign

Víte odkud pocházejí vaše šaty? Jak a kde byly vyrobeny? Je možné, že vaše oblíbená značka vyrábí prádlo, které nosíte, ve třetím světě a užívá nucenou práci, vykořisťuje místní pracovníky a pracovnice nelidskými podmínkami a nedůstojným ohodnocením.
Aby upozornily holandské aktivistky na podobné praktiky firmy Triumph v Barmě, pálily v Amsterdamu podprsenky.

Více informací na stránkách organizace
Clean Clothes Campaign
http://www.cleanclothes.org
We aim to improve working conditions in the garment industry worldwide.

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.