Vyučená švadlena národního podniku Šumavan

27.11.2017  Praha  | 

Galerie hlavního města Prahy představuje práce české umělkyně užívající provokativní pseudonym Sráč Sam. Její tvorba je založena na aktivní kritice nefunkčních/neproduktivních institucionálních rámců a nabývá rozmanitých podob od architektonických realizací přes objektovou, textilní, malířskou či filmovou tvorbu po sociálně angažované performativní projekty.
 

Více

Venušiny dny 2018 - Festival umění o ženách, od žen a pro ženy

7.3.2018  Praha  | 

Třetí ročník festivalu věnovaného umění o ženách, od žen, s ženami i proti nim. Venuše opět otvírá své lůno. A protože jde o třetí ročník, můžete se těšit na tři premiéry a tři zahraniční hosty.

 

Více

Ženy na Hrad! / Prague Women’s March

8.3.2018  Praha  | 

Loni v lednu se Pochodu žen na Washington účastnilo více než milion lidí. Protestovali proti nastupujícímu režimu Donalda Trumpa, a slibovali hájit práva žen, migrantů, dělníků, nemocných, LGBTQ lidí i menšin, chránit zdraví planety, ohrožené změnami klimatu a vymíráním druhů a bránit základní lidská práva. Také my se letos chceme připojit k hlasům milionů lidí, kteří se po celém světě staví proti vzestupu bezohledné politiky nenávisti.

 

Více
feminismus.czČlánky › Nebolí vás nosit prádlo vyrobené v nelidských podmínkách?

Nebolí vás nosit prádlo vyrobené v nelidských podmínkách?

25. červenec 2001
Nebolí vás nosit prádlo vyrobené v nelidských podmínkách?
kampaň organizace Clean Clothes Campaign

Víte odkud pocházejí vaše šaty? Jak a kde byly vyrobeny? Je možné, že vaše oblíbená značka vyrábí prádlo, které nosíte, ve třetím světě a užívá nucenou práci, vykořisťuje místní pracovníky a pracovnice nelidskými podmínkami a nedůstojným ohodnocením.
Aby upozornily holandské aktivistky na podobné praktiky firmy Triumph v Barmě, pálily v Amsterdamu podprsenky.

Více informací na stránkách organizace
Clean Clothes Campaign
http://www.cleanclothes.org
We aim to improve working conditions in the garment industry worldwide.

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.