Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

Média z pohledu novinářek - diskusní večer

19.9.2018  Praha  | 

Další z řady diskusních večerů v Knihovně Gender Studies bude tentokrát věnován tématu žen v médiích a zpravodajství. Diskutovat budeme o situaci novinářek v českém mediálním prostředí a jejich postavení v redakcích nebo o vlivu genderu na mediální obsah.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více
feminismus.czČlánky › Mikuláška z www.hlidacifena.cz navštíví Parlament, aby s čerticemi rozdala brambory

Mikuláška z www.hlidacifena.cz navštíví Parlament, aby s čerticemi rozdala brambory

3. prosinec 2003  | redakce  |  www.hlidacifena.cz
www.hlidacifena.cz navštíví v pátek 5. prosince v 13.00 hod. český Parlament, aby předala zvláštní mikulášskou nadílku některým poslancům.
Rozdá shnilé brambory lidovcům Kasalovi a Karasovi za neúnavné pokusy vracet na půdu Parlamentu požadavek zákazu interrupcí. Odměněni budou ale i poslanci ODS Vlastimil Tlustý, Petr Bratský, Waltr Bartoš, Tomáš Teplík, sociální demokrat Michal Kraus a komunista Jiří Dolejš za hulvátské sexistické výpady vůči ministryni Buzkové. Nadílku obdrží poslanci spolu s otevřenými dopisy, které vysvětlí cíle skryté za žertovně vedeným, nicméně velmi vážně míněným protestem na upomínku rovné a důstojné společenské smlouvy pro všechny. Ženy z nezávislého politického webu www.hlidacifena.cz, které podporují větší účast žen v politice, zavítají do Parlamentu v přestrojení za Mikulášku, čertici a andělku. www.hlidacifena.cz také s potěšením předá ovocný koš poslankyni za ČSSD Anně Čurdové, předsedkyni Rady vlády pro rovné příležitosti žen a mužů, která vytrvale usiluje konkrétními kroky a návrhy o rovné postavení žen ve společnosti. V pátek 5.prosince, v 13.00 hod. Poslanecká sněmovna, Sněmovní 4, 118 26 Praha 1 –Malá Strana. Více informací na telefonech: Miluš Kotišová, tel. 732 702 151 Alena Ortenová, tel. 604 206 857

Související

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.