Domácí násilí - veřejné setkání a diskuse

10.12.2018  Středočeský kraj  | 

Otevřená společnost o. p. s., Fórum 50%, o. p. s. , MĚSTO BUŠTĚHRAD a Rodinné centrum Buštěhradský Pelíšek VÁS ZVOU NA VEŘEJNÉ SETKÁNÍ A DISKUSI NA TÉMA: DOMÁCÍ NÁSILÍ

Více

Konference k výstavě Feministická avantgarda

11.12.2018  Jihomoravský kraj  | 

Jako součást doprovodného programu k výstavě připravuje Dům umění konferenci, která se bude zabývat širšími socio-kulturními aspekty (ne)přítomnosti feministické avantgardy v sedmdesátých, potažmo osmdesátých letech minulého století u nás a specifickými podmínkami, za nichž se v tomto období feministické myšlení profilovalo, respektive obezřetně obcházelo. Smyslem konference je přispět k diskusi o důvodech, proč debaty o feminismu a genderu přežívaly v bývalém Československu tak dlouho na okraji zájmu a proč je tomu tak do jisté míry dodnes. V bouřlivých 60. letech, kdy rapidně narůstal zájem o pochopení role žen ve společnosti (včetně jejích historických proměn) a kdy západní feministické hnutí uvádělo tzv. ženské otázky do sociálně-politické praxe, nebyla u nás druhá vlna feminismu téměř zaznamenána. Závažné politické okolnosti srpna 1968, sovětské okupace a následné normalizace zastavily tento proces v zárodku chystaných sociálních reforem a debaty o feminismu a genderu postihl podobný osud jako jiné nonkonformní myšlenkové trendy.

Více

Mýty o Istanbulské úmluvě - diskusní večer

11.12.2018  Praha  | 

Diskutovat budeme o obsahu a dezinterpretacích spojených s tímto dokumentem, zamyslíme se nad příčinami jejich vzniku a nad jejich důsledky.

Více
feminismus.czČlánky › Mikuláška z www.hlidacifena.cz navštíví Parlament, aby s čerticemi rozdala brambory

Mikuláška z www.hlidacifena.cz navštíví Parlament, aby s čerticemi rozdala brambory

3. prosinec 2003  | redakce  |  www.hlidacifena.cz
www.hlidacifena.cz navštíví v pátek 5. prosince v 13.00 hod. český Parlament, aby předala zvláštní mikulášskou nadílku některým poslancům.
Rozdá shnilé brambory lidovcům Kasalovi a Karasovi za neúnavné pokusy vracet na půdu Parlamentu požadavek zákazu interrupcí. Odměněni budou ale i poslanci ODS Vlastimil Tlustý, Petr Bratský, Waltr Bartoš, Tomáš Teplík, sociální demokrat Michal Kraus a komunista Jiří Dolejš za hulvátské sexistické výpady vůči ministryni Buzkové. Nadílku obdrží poslanci spolu s otevřenými dopisy, které vysvětlí cíle skryté za žertovně vedeným, nicméně velmi vážně míněným protestem na upomínku rovné a důstojné společenské smlouvy pro všechny. Ženy z nezávislého politického webu www.hlidacifena.cz, které podporují větší účast žen v politice, zavítají do Parlamentu v přestrojení za Mikulášku, čertici a andělku. www.hlidacifena.cz také s potěšením předá ovocný koš poslankyni za ČSSD Anně Čurdové, předsedkyni Rady vlády pro rovné příležitosti žen a mužů, která vytrvale usiluje konkrétními kroky a návrhy o rovné postavení žen ve společnosti. V pátek 5.prosince, v 13.00 hod. Poslanecká sněmovna, Sněmovní 4, 118 26 Praha 1 –Malá Strana. Více informací na telefonech: Miluš Kotišová, tel. 732 702 151 Alena Ortenová, tel. 604 206 857

Související

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.