We will not change our show

21.2.2019  Jihomoravský kraj  | 

Výstava We Will Not Change Our Show sdružuje umělce pocházející ze střední a východní Evropy, tvořící v různých médiích a zabývající se různorodými aspekty vyjádření vlastní queer identity. Kurátorská pozice vychází z ideje svobody slova a uměleckého vyjádření. Předpokladem je přesvědčení, že diskuze o citlivých otázkách spojených s queer tematikou může přispět k narušení patriarchálního statu quo, jenž často vylučuje a diskriminuje menšiny.

Více

Data vs. Girls

20.3.2019  Praha  | 

Jak holky mění svět IT a dat a jak tento svět mění je? Jaké jsou nové trendy a jak se v tomto světě udržet updated? Bojují holky v IT stále se stereotypy? Jak jsou ženy oceňovány - finančně, ale i symbolicky? Jaká je situace žen v IT v České republice a zahraničí? Další ze série debat Data vs. představí několik žen z různých částí světa, které kariéra v IT přivedla do Prahy

Více

Americans and Czechs Against Sexual Violence: A Symposium in Solidarity

21.3.2019  Praha  | 

On March 21st we invite you to a symposium on sexual, domestic, and other forms of gender-based violence in society, where we will discuss these contemporary gender-related issues. Alexandria Wilson, a Fulbright student in the Czech Republic, Katharine Park, an intern at proFem o.p.s., and Eva Michálková, a social worker with proFem o.p.s. will lead the discussion. Join us to hear speakers who have worked on these issues at the grassroots level, ask questions, and learn what you can do to help stop gender-based violence in your community.

Více
feminismus.czČlánky › Mikuláška z www.hlidacifena.cz navštíví Parlament, aby s čerticemi rozdala brambory

Mikuláška z www.hlidacifena.cz navštíví Parlament, aby s čerticemi rozdala brambory

3. prosinec 2003  | redakce  |  www.hlidacifena.cz
www.hlidacifena.cz navštíví v pátek 5. prosince v 13.00 hod. český Parlament, aby předala zvláštní mikulášskou nadílku některým poslancům.
Rozdá shnilé brambory lidovcům Kasalovi a Karasovi za neúnavné pokusy vracet na půdu Parlamentu požadavek zákazu interrupcí. Odměněni budou ale i poslanci ODS Vlastimil Tlustý, Petr Bratský, Waltr Bartoš, Tomáš Teplík, sociální demokrat Michal Kraus a komunista Jiří Dolejš za hulvátské sexistické výpady vůči ministryni Buzkové. Nadílku obdrží poslanci spolu s otevřenými dopisy, které vysvětlí cíle skryté za žertovně vedeným, nicméně velmi vážně míněným protestem na upomínku rovné a důstojné společenské smlouvy pro všechny. Ženy z nezávislého politického webu www.hlidacifena.cz, které podporují větší účast žen v politice, zavítají do Parlamentu v přestrojení za Mikulášku, čertici a andělku. www.hlidacifena.cz také s potěšením předá ovocný koš poslankyni za ČSSD Anně Čurdové, předsedkyni Rady vlády pro rovné příležitosti žen a mužů, která vytrvale usiluje konkrétními kroky a návrhy o rovné postavení žen ve společnosti. V pátek 5.prosince, v 13.00 hod. Poslanecká sněmovna, Sněmovní 4, 118 26 Praha 1 –Malá Strana. Více informací na telefonech: Miluš Kotišová, tel. 732 702 151 Alena Ortenová, tel. 604 206 857

Související

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.