Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

Média z pohledu novinářek - diskusní večer

19.9.2018  Praha  | 

Další z řady diskusních večerů v Knihovně Gender Studies bude tentokrát věnován tématu žen v médiích a zpravodajství. Diskutovat budeme o situaci novinářek v českém mediálním prostředí a jejich postavení v redakcích nebo o vlivu genderu na mediální obsah.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více

Mezinárodní seminář o ženách a migraci

26. dubna 2010 (pondělí) 15:00 - 19:00
Gender Studies, o.p.s. Vás zve na Mezinárodní seminář o ženách a migraci. Na semináři vystoupí rakouské a české odbornice na problematiku žen-migrantek. Součástí bude i diskuse o tom, jak účinně pomáhat migrantům a migrantkám s ohledem na jejich genderově specifické požadavky.

Gender Studies, o.p.s. Vás zve na Mezinárodní seminář o ženách a migraci Na semináři vystoupí rakouské a české odbornice na problematiku žen-migrantek. Součástí bude i diskuse o tom, jak účinně pomáhat migrantům a migrantkám s ohledem na jejich genderově specifické požadavky. Komunikačním jazykem prezentací bude angličtina, diskuse se pak povede v češtině a němčině a bude tlumočená. Vzhledem k omezené kapacitě semináře se prosím registrujte u Jitky Kolářové na uvedených kontaktech. V případě nedostatku místa budou přednostněni lidé z organizací, které pracují s migranty a migrantkami. Seminář probíhá v rámci mezinárodního projektu Migra, který je součástí programu Evropa pro občany na podporu aktivního evropského občanství.

místo:  Knihovna Gender Studies, o.p.s., Gorazdova 20, Praha 2 , Praha
pořádá:  Gender Studies, o.p.s.
kontakt:  Jitka Kolářová     tel.:  224 915 666
http://www.feminismus.cz/fulltext.shtml?x=2224305

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.