Role sociálního dialogu v prosazování rovného odměňování žen a mužů

27.6.2018  Praha  | 

Česká republika patří v rámci Evropské unie k zemím s nejvyšším průměrným rozdílem v odměňování žen a mužů. Platová nerovnost má negativní dopad jak na samotné ženy a jejich rodiny, tak na celou naši ekonomiku. Jedním z prostředků ke snižování platových rozdílů je sociální dialog. Cílem akce je otevřít diskuzi o jeho roli v prosazování rovného odměňování žen a mužů z perspektivy různých aktérů.

Více

Mezinárodní seminář o ženách a migraci

26. dubna 2010 (pondělí) 15:00 - 19:00
Gender Studies, o.p.s. Vás zve na Mezinárodní seminář o ženách a migraci. Na semináři vystoupí rakouské a české odbornice na problematiku žen-migrantek. Součástí bude i diskuse o tom, jak účinně pomáhat migrantům a migrantkám s ohledem na jejich genderově specifické požadavky.

Gender Studies, o.p.s. Vás zve na Mezinárodní seminář o ženách a migraci Na semináři vystoupí rakouské a české odbornice na problematiku žen-migrantek. Součástí bude i diskuse o tom, jak účinně pomáhat migrantům a migrantkám s ohledem na jejich genderově specifické požadavky. Komunikačním jazykem prezentací bude angličtina, diskuse se pak povede v češtině a němčině a bude tlumočená. Vzhledem k omezené kapacitě semináře se prosím registrujte u Jitky Kolářové na uvedených kontaktech. V případě nedostatku místa budou přednostněni lidé z organizací, které pracují s migranty a migrantkami. Seminář probíhá v rámci mezinárodního projektu Migra, který je součástí programu Evropa pro občany na podporu aktivního evropského občanství.

místo:  Knihovna Gender Studies, o.p.s., Gorazdova 20, Praha 2 , Praha
pořádá:  Gender Studies, o.p.s.
kontakt:  Jitka Kolářová     tel.:  224 915 666
http://www.feminismus.cz/fulltext.shtml?x=2224305

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.