Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více

Sarah Sharma: sExit Machine

25.9.2018  Praha  | 

Přednáška navazuje na projekt „the sExit“, který se zabývá genderovým aspektem politiky úniku (exitu). Půjde o přehled široké škály mužských únikových fantazií napříč politickým spektrem. sExity se objevují v geopolitickém, technologickém i intimním prostoru. sExit se skrývá v nacionalistických hnutích (Brexit), nástupu sexuálních robotů, programech digitálního detoxu, aktivismu v oblasti mužských práv a dokonce i v některých odnožích autonomistického marxismu.

Více
feminismus.czČlánky › Mezinárodní den rovnosti letos oslavíme kritikou i zábavou

Mezinárodní den rovnosti letos oslavíme kritikou i zábavou

10. červen 2011  |  Česká ženská lobby
Mezinárodní den rovnosti 19.června bude i letos příležitostí upozornit na přetrvávající nerovnost žen a mužů v různých oblastech života a společnosti. Osvětové i zábavné akce u příležitosti tohoto svátku budou v příštím týdnu probíhat v různých městech České republiky, například v Brně, Praze, Poděbradech či Olomouci. Rovnost nejen před zákonem, ale i v každodenním životě, například na pracovišti, je základním pilířem každé občansky vyspělé společnosti. Přijďte podpořit změnu k lepšímu, informovat se o svých právech nebo třeba poběžte "mužský" a "ženský" běh v Praze na Letné.

Mezinárodní den rovnosti 19.června bude i letos příležitostí upozornit na přetrvávající nerovnost žen a mužů v různých oblastech života a společnosti. Osvětové i zábavné akce u příležitosti tohoto dne budou probíhat v různých městech České republiky, například v Brně, Praze, Poděbradech či Olomouci. Rovnost nejen před zákonem, ale i v každodenním životě, například na pracovišti, je základním pilířem každé občansky vyspělé společnosti. Přijďte podpořit změnu k lepšímu, informovat se o svých právech nebo třeba poběžte "mužský" a "ženský" běh v Praze na Letné.

Česká ženská lobby zve na happening "Máme stejné šance?"

17. června 2011

Praha, Letenské sady, dětská hřiště poblíž tenisových kurtů, 16-19h

Program

Program NESEHNUTÍ Ženská práva jsou lidská práva

si vás dovoluje pozvat na

DEN ROVNOSTI ŽEN A MUŽŮ, 17. ČERVNA 2011

Akce u příležitosti Dne rovnosti žen a mužů (připomíná se 19. června) letos v Brně proběhnou v pátek 17. června 2011.

Rovnost žen a mužů otevírá svět všem bez rozdílu. Za rovné příležitosti pro ženy a muže je odpovědný každý či každá z nás. Den rovnosti žen a mužů je příležitostí k diskuzi o tom, co se za pojmem rovnost žen a mužů skrývá.

Kde? Náměstí Svobody (mezi kašnou a časostrojem), Brno
Kdy? Pátek 17. 6. 2011, 10:00 – 16:30

Těšit se můžete na:

- Zábavný běžecký závod žen a mužů – Jak se asi poběží s dítětem na zádech a s nákupními taškami? A kdo doběhne do cíle rychleji? Zkuste si běh a získejte sladké odměny!
- „Živý“ billboard – Chcete se stát součástí reklamy? Vyzkoušejte si to!
- Trápí vás diskriminace v zaměstnání? Domácí násilí? Přijďte si pro užitečné kontakty a materiály.


Související

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.