Role sociálního dialogu v prosazování rovného odměňování žen a mužů

27.6.2018  Praha  | 

Česká republika patří v rámci Evropské unie k zemím s nejvyšším průměrným rozdílem v odměňování žen a mužů. Platová nerovnost má negativní dopad jak na samotné ženy a jejich rodiny, tak na celou naši ekonomiku. Jedním z prostředků ke snižování platových rozdílů je sociální dialog. Cílem akce je otevřít diskuzi o jeho roli v prosazování rovného odměňování žen a mužů z perspektivy různých aktérů.

Více
feminismus.czČlánky › Letošní cena za inovaci v oblasti diversity byla udělena černé Rakušance

Letošní cena za inovaci v oblasti diversity byla udělena černé Rakušance

Letošní cena za inovaci v oblasti diversity byla udělena černé Rakušance
Po Václavu Havlovi se letošní nositelkou ocenění „Global Diversity Innovation Award“ stala žena – Beatrice Achaleke. Cena, jak napovídá její název, je udělována lidem, kteří každodenně pracují s diverzitou a zasazují se za její pozitivní vnímání. Achaleke je původem Kameruňanka, která dlouhá léta žije v Rakousku a bojuje za práva černých žen v Evropě. Achaleke se mockrát vyjádřila ve smyslu, že by si přála, a že bude bojovat za to, aby na diverzitu ve společnosti začalo být nahlíženo ne jako na překážku a problém, ale jako na šanci a příležitost.

Po Václavu Havlovi se letošní nositelkou ocenění „Global Diversity Innovation Award“ stala žena – Beatrice Achaleke. Cena, jak napovídá její název, je udělována lidem, kteří každodenně pracují s diverzitou a zasazují se za její pozitivní vnímání.

Achaleke je původem Kameruňanka, která dlouhá léta žije v Rakousku a bojuje za práva černých žen v Evropě. Achaleke se mockrát vyjádřila ve smyslu, že by si přála, a že bude bojovat za to, aby na diverzitu ve společnosti začalo být nahlíženo ne jako na překážku a problém, ale jako na šanci a příležitost.

Achaleke je ve vedení rakouské neziskovky AFRA, která se věnuje potřebám černých komunit, s akcentem na ženy a děti, napříč Evropou. Také předsedá síti nazvané The Black European Women’s Council, která sdružuje Evropanky černé barvy pleti a zaměřuje se na jejich posilování (empowerment).

Zdroje:

http://www.womenlobby.org/site/1abstract.asp?DocID=2629&v1ID=&RevID=&namePage=&pageParent=&DocID_sousmenu=

http://www.bewnet.eu/

http://www.blackwomencenter.org/de/afra/ueber-afra

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.