Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více

Sarah Sharma: sExit Machine

25.9.2018  Praha  | 

Přednáška navazuje na projekt „the sExit“, který se zabývá genderovým aspektem politiky úniku (exitu). Půjde o přehled široké škály mužských únikových fantazií napříč politickým spektrem. sExity se objevují v geopolitickém, technologickém i intimním prostoru. sExit se skrývá v nacionalistických hnutích (Brexit), nástupu sexuálních robotů, programech digitálního detoxu, aktivismu v oblasti mužských práv a dokonce i v některých odnožích autonomistického marxismu.

Více

Kulatý stůl: Stop znásilnění

28. ledna 2010 (čtvrtek) 14:00 - 18:00
Kulatý stůl, který organizuje Persefona, o.s. ve spolupráci s Gender Studies, o.p.s., bude věnován tématu stávajícího systému péče o oběť znásilnění a jejímu postavení v trestním řízení.

Kulatý stůl, který organizuje Persefona, o.s. ve spolupráci s Gender Studies, o.p.s., bude věnován tématu stávajícího systému péče o oběť znásilnění a jejímu postavení v trestním řízení. Možnými tématy k diskuzi jsou: postavení oběti znásilnění v trestním řízení, soudně znalecké vyšetření oběti znásilnění, gynekologická péče, psychologická práce s obětí znásilnění u policie, zajištění násilné osoby, apod. Setkání odbornic a odborníků z řad policie, státního zastupitelství, soudů, lékařských zařízení, neziskového sektoru a dalších bude směřováno ke sdílení zkušeností a diskuzí nad vhodnou podobou péče o oběť znásilnění.

Kapacita kulatého stolu je omezena, proto prosíme o laskavé potvrzení účasti na: domacinasili@persefona.cz nebo +420 545 245 996, 737 834 345.

místo:  Malý konferenční sál v Kanceláři veřejného ochránce práv, Údolní 39, Brno 602 00 , Brno
pořádá:  Persefona, o.s., Gender Studies, o.p.s.
kontakt:  Jitka Čechová     tel.:  737 834 345

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.