We will not change our show

21.2.2019  Jihomoravský kraj  | 

Výstava We Will Not Change Our Show sdružuje umělce pocházející ze střední a východní Evropy, tvořící v různých médiích a zabývající se různorodými aspekty vyjádření vlastní queer identity. Kurátorská pozice vychází z ideje svobody slova a uměleckého vyjádření. Předpokladem je přesvědčení, že diskuze o citlivých otázkách spojených s queer tematikou může přispět k narušení patriarchálního statu quo, jenž často vylučuje a diskriminuje menšiny.

Více

Data vs. Girls

20.3.2019  Praha  | 

Jak holky mění svět IT a dat a jak tento svět mění je? Jaké jsou nové trendy a jak se v tomto světě udržet updated? Bojují holky v IT stále se stereotypy? Jak jsou ženy oceňovány - finančně, ale i symbolicky? Jaká je situace žen v IT v České republice a zahraničí? Další ze série debat Data vs. představí několik žen z různých částí světa, které kariéra v IT přivedla do Prahy

Více

Americans and Czechs Against Sexual Violence: A Symposium in Solidarity

21.3.2019  Praha  | 

On March 21st we invite you to a symposium on sexual, domestic, and other forms of gender-based violence in society, where we will discuss these contemporary gender-related issues. Alexandria Wilson, a Fulbright student in the Czech Republic, Katharine Park, an intern at proFem o.p.s., and Eva Michálková, a social worker with proFem o.p.s. will lead the discussion. Join us to hear speakers who have worked on these issues at the grassroots level, ask questions, and learn what you can do to help stop gender-based violence in your community.

Více

Kulatý stůl: Stop znásilnění

28. ledna 2010 (čtvrtek) 14:00 - 18:00
Kulatý stůl, který organizuje Persefona, o.s. ve spolupráci s Gender Studies, o.p.s., bude věnován tématu stávajícího systému péče o oběť znásilnění a jejímu postavení v trestním řízení.

Kulatý stůl, který organizuje Persefona, o.s. ve spolupráci s Gender Studies, o.p.s., bude věnován tématu stávajícího systému péče o oběť znásilnění a jejímu postavení v trestním řízení. Možnými tématy k diskuzi jsou: postavení oběti znásilnění v trestním řízení, soudně znalecké vyšetření oběti znásilnění, gynekologická péče, psychologická práce s obětí znásilnění u policie, zajištění násilné osoby, apod. Setkání odbornic a odborníků z řad policie, státního zastupitelství, soudů, lékařských zařízení, neziskového sektoru a dalších bude směřováno ke sdílení zkušeností a diskuzí nad vhodnou podobou péče o oběť znásilnění.

Kapacita kulatého stolu je omezena, proto prosíme o laskavé potvrzení účasti na: domacinasili@persefona.cz nebo +420 545 245 996, 737 834 345.

místo:  Malý konferenční sál v Kanceláři veřejného ochránce práv, Údolní 39, Brno 602 00 , Brno
pořádá:  Persefona, o.s., Gender Studies, o.p.s.
kontakt:  Jitka Čechová     tel.:  737 834 345

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.