Porodní bolesti českého porodnictví

24.4.2018  Praha  | 

Další z řady diskusních večerů v Knihovně Gender Studies bude věnován porodnictví. Jak vypadá současná realita českých porodnic? Které otázky a problémy jsou v současnosti nejpalčivější? Odpovídá situace a možnosti porodnic potřebám rodiček a jejich dětí? Co je standardní péče, které praktiky v porodnictví lze označit za problematické a kde jsou hranice porodního násilí? Jaké jsou etické a praktické stránky domácích porodů, zřizování porodních domů a jaká je pozice porodních asistentek? Co ovlivňuje výzkum v oblasti porodnictví, jaká jsou specifika výzkumné činnosti a možnosti uplatnění výsledků?

Více

Girls Day 2018

26.4.2018  Česká republika  |  Interaktivní den otevřených dveří určený pro všechny dívky ze středních škol, které chtějí nakouknout do firem a třeba i načerpat inspiraci pro svoji budoucí studijní či pracovní kariéru. Girls Day se koná po celém světě, v ČR se tentokrát uskuteční v Praze, Brně, Plzni a Mladé Boleslavi.
Více

Kdo se bojí Ester Krumbachové?

4.5.2018  Praha  | 

První ze série kurátorských bloků věnovaných tvorbě, osobnosti a odkazu Ester Krumbachové. Díky zahraničním kurátorům program nabídne širší perspektivu, v níž je možné uvažovat o upozaděné a zároveň mnohdy mytizované umělkyni, jež ovlivnila několik generací české filmové kultury.

Více
feminismus.czČlánky › Kto môže skutočne za zlo na zemi?

Kto môže skutočne za zlo na zemi?

5. únor 2003  | Oľga Pietruchová
Občianske združenie Možnosť voľby sa ostro ohradzuje voči výroku veliteľa protichemickej jednotky pána Fajksa " ... za všetko zlo na zemi mozu peniaze a ženy. To jedno zlo sme eliminovali..."
Občianske združenie Možnosť voľby sa ostro ohradzuje voči výroku veliteľa protichemickej jednotky pána Fajksa " ... za všetko zlo na zemi mozu peniaze a ženy. To jedno zlo sme eliminovali..."

Ako predstaviteľ armády, platenej z daní obyvateľov Slovenska vrátane žien by si mal byť vedomý absurdnosti a arogantnosti svojho výroku, ktorý nie je ani len smiešny ako dobrý vtip. Akého zla sú to ženy zdrojom? Veď najväčším zlom v dejinách ľudstva sú vojny a ozbrojené konflikty, ktoré sú takmer výlučne vedené mužmi. Ženy a deti sú ich bezbrannými obeťami a ani v mierových časoch nie sú dostatočne chránené pred mužským násilím.

Výrok tohoto vrcholného predstaviteľa našej armády odporuje všetkým medzinárodným dokumentom o ľudských právach a Ústave SR, ktorá hovorí: „Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach.“  Údajným dôvodom vedenia vojny proti Iraku ochrana ľudských práv a eliminácia zla. Predstava pána Fajksa o definícii zla  a jeho eliminácii nedáva veľa nádeje pre iracké ženy.


upravené redakciou

Související

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.