Domácí násilí - veřejné setkání a diskuse

10.12.2018  Středočeský kraj  | 

Otevřená společnost o. p. s., Fórum 50%, o. p. s. , MĚSTO BUŠTĚHRAD a Rodinné centrum Buštěhradský Pelíšek VÁS ZVOU NA VEŘEJNÉ SETKÁNÍ A DISKUSI NA TÉMA: DOMÁCÍ NÁSILÍ

Více

Konference k výstavě Feministická avantgarda

11.12.2018  Jihomoravský kraj  | 

Jako součást doprovodného programu k výstavě připravuje Dům umění konferenci, která se bude zabývat širšími socio-kulturními aspekty (ne)přítomnosti feministické avantgardy v sedmdesátých, potažmo osmdesátých letech minulého století u nás a specifickými podmínkami, za nichž se v tomto období feministické myšlení profilovalo, respektive obezřetně obcházelo. Smyslem konference je přispět k diskusi o důvodech, proč debaty o feminismu a genderu přežívaly v bývalém Československu tak dlouho na okraji zájmu a proč je tomu tak do jisté míry dodnes. V bouřlivých 60. letech, kdy rapidně narůstal zájem o pochopení role žen ve společnosti (včetně jejích historických proměn) a kdy západní feministické hnutí uvádělo tzv. ženské otázky do sociálně-politické praxe, nebyla u nás druhá vlna feminismu téměř zaznamenána. Závažné politické okolnosti srpna 1968, sovětské okupace a následné normalizace zastavily tento proces v zárodku chystaných sociálních reforem a debaty o feminismu a genderu postihl podobný osud jako jiné nonkonformní myšlenkové trendy.

Více

Feministická avantgarda

12.12.2018  Jihomoravský kraj  | 

Skupinová mezinárodní výstava Feministická avantgarda představí mimořádná díla umělkyň, tvořících v sedmdesátých až devadesátých letech minulého století na feministické téma. Práce na emancipační témata ze soukromé rakouské sbírky SAMMLUNG VERBUND pocházejí od světově významných umělkyň.

Více
feminismus.czČlánky › Kraus, Tlustý, Bartoš a další poslanci by si měli nechat zmenšit ruce (a možné i něco jiného)

Kraus, Tlustý, Bartoš a další poslanci by si měli nechat zmenšit ruce (a možné i něco jiného)

26. listopad 2003  | Michaela Marksová-Tominová
Poslankyně Petra Buzková podstoupila plastickou operaci zmenšení poprsí. Pro řadu našich poslanců, které si občané zvolili k tomu, aby zastupovali jejich zájmy ve vrcholné politice, to byla zřejmě jedna z největších událostí na půdě Parlamentu.
Poslankyně Petra Buzková podstoupila plastickou operaci zmenšení poprsí. Pro řadu našich poslanců, které si občané zvolili k tomu, aby zastupovali jejich zájmy ve vrcholné politice, to byla zřejmě jedna z největších událostí na půdě Parlamentu.

Podle deníku Blesk (26.11), panovalo po celý den ve Sněmově citelné napětí:
Michal Kraus (ČSSD): "Změna je to razantní, ale vzhledem k tomu, že mám velké ruce, tak bych preferoval větší rozměry!"
„Paní ministryně přišla o své dvě přednosti,“ řekl šéf poslaneckého klubu ODS Vlastimil Tlustý.
Walter Bartoš (ODS), dodal: "Ne, tohle se mi nelíbí. Mám rád ženy, které mají více vyvinuté vnady.“
Petr Bratský (ODS): "Kdybych nosil na krku tvárnici a nechal si ji odříznout, tak by mě taky přestala bolet krční páteř. A navíc bych už nemusel chodit před Špidlou v tak hlubokém předklonu."
Tomáš Teplík (ODS): "Ať je to změna jakákoliv, ji už nic nevylepší."
Jiří Dolejš (KSČM): „Všiml jsem si, že je nějaká štíhlejší, ale říkal jsem si, jaké divy dokáže dobrá podprsenka!"

Představte si, kdyby nastala obrácená situace a změnou svého těla prošli poslanci. Pánové Kraus a Tlustý by si nechali operativně zmenšit penisy a jejich kolegyně, by byly médii dotazovány na své hodnocení. Říkaly by: „I s malým kašpárkem se dá hrát velké divadlo.“ Nebo by museli vyslechnout poznámky typu: „Já dávám přednost Velkým mužům.“ Zajímalo by mě, jak by se přitom asi cítili. Ti naši zákonodárci.
www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.