Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více

Sarah Sharma: sExit Machine

25.9.2018  Praha  | 

Přednáška navazuje na projekt „the sExit“, který se zabývá genderovým aspektem politiky úniku (exitu). Půjde o přehled široké škály mužských únikových fantazií napříč politickým spektrem. sExity se objevují v geopolitickém, technologickém i intimním prostoru. sExit se skrývá v nacionalistických hnutích (Brexit), nástupu sexuálních robotů, programech digitálního detoxu, aktivismu v oblasti mužských práv a dokonce i v některých odnožích autonomistického marxismu.

Více
feminismus.czČlánky › Kraus, Tlustý, Bartoš a další poslanci by si měli nechat zmenšit ruce (a možné i něco jiného)

Kraus, Tlustý, Bartoš a další poslanci by si měli nechat zmenšit ruce (a možné i něco jiného)

26. listopad 2003  | Michaela Marksová-Tominová
Poslankyně Petra Buzková podstoupila plastickou operaci zmenšení poprsí. Pro řadu našich poslanců, které si občané zvolili k tomu, aby zastupovali jejich zájmy ve vrcholné politice, to byla zřejmě jedna z největších událostí na půdě Parlamentu.
Poslankyně Petra Buzková podstoupila plastickou operaci zmenšení poprsí. Pro řadu našich poslanců, které si občané zvolili k tomu, aby zastupovali jejich zájmy ve vrcholné politice, to byla zřejmě jedna z největších událostí na půdě Parlamentu.

Podle deníku Blesk (26.11), panovalo po celý den ve Sněmově citelné napětí:
Michal Kraus (ČSSD): "Změna je to razantní, ale vzhledem k tomu, že mám velké ruce, tak bych preferoval větší rozměry!"
„Paní ministryně přišla o své dvě přednosti,“ řekl šéf poslaneckého klubu ODS Vlastimil Tlustý.
Walter Bartoš (ODS), dodal: "Ne, tohle se mi nelíbí. Mám rád ženy, které mají více vyvinuté vnady.“
Petr Bratský (ODS): "Kdybych nosil na krku tvárnici a nechal si ji odříznout, tak by mě taky přestala bolet krční páteř. A navíc bych už nemusel chodit před Špidlou v tak hlubokém předklonu."
Tomáš Teplík (ODS): "Ať je to změna jakákoliv, ji už nic nevylepší."
Jiří Dolejš (KSČM): „Všiml jsem si, že je nějaká štíhlejší, ale říkal jsem si, jaké divy dokáže dobrá podprsenka!"

Představte si, kdyby nastala obrácená situace a změnou svého těla prošli poslanci. Pánové Kraus a Tlustý by si nechali operativně zmenšit penisy a jejich kolegyně, by byly médii dotazovány na své hodnocení. Říkaly by: „I s malým kašpárkem se dá hrát velké divadlo.“ Nebo by museli vyslechnout poznámky typu: „Já dávám přednost Velkým mužům.“ Zajímalo by mě, jak by se přitom asi cítili. Ti naši zákonodárci.
www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.