Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

Média z pohledu novinářek - diskusní večer

19.9.2018  Praha  | 

Další z řady diskusních večerů v Knihovně Gender Studies bude tentokrát věnován tématu žen v médiích a zpravodajství. Diskutovat budeme o situaci novinářek v českém mediálním prostředí a jejich postavení v redakcích nebo o vlivu genderu na mediální obsah.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více
feminismus.czČlánky › Konference Ženy a ekonomika

Konference Ženy a ekonomika

Česká ženská lobby a Friedrich Ebert Stiftung vás zvou na konferenci Ženy a ekonomika, která proběhne pod záštitou Vladimíra Špidly. Konference se uskuteční 17. března 2011 od 9.30 do 17.00 v Akademickém konferenčním centru (Husova 4a, Praha 1).

Česká ženská lobby a Friedrich Ebert Stiftung vás zvou na konferenci Ženy a ekonomika, která proběhne pod záštitou Vladimíra Špidly.

Konference se uskuteční 17. března 2011 od 9.30 do 17.00 v Akademickém konferenčním centru (Husova 4a, Praha 1).

První část konference bude věnována tématu "péče". S úvodním příspěvkem vystoupí Barbara Stiegler, dále budou v panelu diskutovat Lenka Formánková, Alexandra Jachanová Doleželová, Radka Dudová a Eliška Kodyšová.

Ve druhé části se bude diskutovat o genderových aspektech finanční krize - úvodní příspěvek přednese Christa Wichterich a diskutovat budou Ilona Švihlíková, Lida Sokačová, Zuzana Uhde a Dalibor Holý.

Poté budou představeny dvě odborné publikace, které se daným tématům věnují. Slovenská kniha Rodové dôsledky krízy. Aspekty vybraných prípadov a česká publikace Krize jako nový začátek, nebo promarněná šance: Genderové aspekty finanční krize.

Na závěr proběhne společná diskuse k oběma předchozím blokům.

Podrobnější informace ke konferenci naleznete v pozvánce.

Pracovním jazykem je čeština a angličtina, tlumočení zajištěno.

Prosíme o potvrzení účasti do 10. března 2011 na sprincova(@)padesatprocent.cz.

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.