Domácí násilí - veřejné setkání a diskuse

10.12.2018  Středočeský kraj  | 

Otevřená společnost o. p. s., Fórum 50%, o. p. s. , MĚSTO BUŠTĚHRAD a Rodinné centrum Buštěhradský Pelíšek VÁS ZVOU NA VEŘEJNÉ SETKÁNÍ A DISKUSI NA TÉMA: DOMÁCÍ NÁSILÍ

Více

Konference k výstavě Feministická avantgarda

11.12.2018  Jihomoravský kraj  | 

Jako součást doprovodného programu k výstavě připravuje Dům umění konferenci, která se bude zabývat širšími socio-kulturními aspekty (ne)přítomnosti feministické avantgardy v sedmdesátých, potažmo osmdesátých letech minulého století u nás a specifickými podmínkami, za nichž se v tomto období feministické myšlení profilovalo, respektive obezřetně obcházelo. Smyslem konference je přispět k diskusi o důvodech, proč debaty o feminismu a genderu přežívaly v bývalém Československu tak dlouho na okraji zájmu a proč je tomu tak do jisté míry dodnes. V bouřlivých 60. letech, kdy rapidně narůstal zájem o pochopení role žen ve společnosti (včetně jejích historických proměn) a kdy západní feministické hnutí uvádělo tzv. ženské otázky do sociálně-politické praxe, nebyla u nás druhá vlna feminismu téměř zaznamenána. Závažné politické okolnosti srpna 1968, sovětské okupace a následné normalizace zastavily tento proces v zárodku chystaných sociálních reforem a debaty o feminismu a genderu postihl podobný osud jako jiné nonkonformní myšlenkové trendy.

Více

Feministická avantgarda

12.12.2018  Jihomoravský kraj  | 

Skupinová mezinárodní výstava Feministická avantgarda představí mimořádná díla umělkyň, tvořících v sedmdesátých až devadesátých letech minulého století na feministické téma. Práce na emancipační témata ze soukromé rakouské sbírky SAMMLUNG VERBUND pocházejí od světově významných umělkyň.

Více
feminismus.czČlánky › Konference Ženy a ekonomika

Konference Ženy a ekonomika

Česká ženská lobby a Friedrich Ebert Stiftung vás zvou na konferenci Ženy a ekonomika, která proběhne pod záštitou Vladimíra Špidly. Konference se uskuteční 17. března 2011 od 9.30 do 17.00 v Akademickém konferenčním centru (Husova 4a, Praha 1).

Česká ženská lobby a Friedrich Ebert Stiftung vás zvou na konferenci Ženy a ekonomika, která proběhne pod záštitou Vladimíra Špidly.

Konference se uskuteční 17. března 2011 od 9.30 do 17.00 v Akademickém konferenčním centru (Husova 4a, Praha 1).

První část konference bude věnována tématu "péče". S úvodním příspěvkem vystoupí Barbara Stiegler, dále budou v panelu diskutovat Lenka Formánková, Alexandra Jachanová Doleželová, Radka Dudová a Eliška Kodyšová.

Ve druhé části se bude diskutovat o genderových aspektech finanční krize - úvodní příspěvek přednese Christa Wichterich a diskutovat budou Ilona Švihlíková, Lida Sokačová, Zuzana Uhde a Dalibor Holý.

Poté budou představeny dvě odborné publikace, které se daným tématům věnují. Slovenská kniha Rodové dôsledky krízy. Aspekty vybraných prípadov a česká publikace Krize jako nový začátek, nebo promarněná šance: Genderové aspekty finanční krize.

Na závěr proběhne společná diskuse k oběma předchozím blokům.

Podrobnější informace ke konferenci naleznete v pozvánce.

Pracovním jazykem je čeština a angličtina, tlumočení zajištěno.

Prosíme o potvrzení účasti do 10. března 2011 na sprincova(@)padesatprocent.cz.

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.