Domácí násilí - veřejné setkání a diskuse

10.12.2018  Středočeský kraj  | 

Otevřená společnost o. p. s., Fórum 50%, o. p. s. , MĚSTO BUŠTĚHRAD a Rodinné centrum Buštěhradský Pelíšek VÁS ZVOU NA VEŘEJNÉ SETKÁNÍ A DISKUSI NA TÉMA: DOMÁCÍ NÁSILÍ

Více

Konference k výstavě Feministická avantgarda

11.12.2018  Jihomoravský kraj  | 

Jako součást doprovodného programu k výstavě připravuje Dům umění konferenci, která se bude zabývat širšími socio-kulturními aspekty (ne)přítomnosti feministické avantgardy v sedmdesátých, potažmo osmdesátých letech minulého století u nás a specifickými podmínkami, za nichž se v tomto období feministické myšlení profilovalo, respektive obezřetně obcházelo. Smyslem konference je přispět k diskusi o důvodech, proč debaty o feminismu a genderu přežívaly v bývalém Československu tak dlouho na okraji zájmu a proč je tomu tak do jisté míry dodnes. V bouřlivých 60. letech, kdy rapidně narůstal zájem o pochopení role žen ve společnosti (včetně jejích historických proměn) a kdy západní feministické hnutí uvádělo tzv. ženské otázky do sociálně-politické praxe, nebyla u nás druhá vlna feminismu téměř zaznamenána. Závažné politické okolnosti srpna 1968, sovětské okupace a následné normalizace zastavily tento proces v zárodku chystaných sociálních reforem a debaty o feminismu a genderu postihl podobný osud jako jiné nonkonformní myšlenkové trendy.

Více

Feministická avantgarda

12.12.2018  Jihomoravský kraj  | 

Skupinová mezinárodní výstava Feministická avantgarda představí mimořádná díla umělkyň, tvořících v sedmdesátých až devadesátých letech minulého století na feministické téma. Práce na emancipační témata ze soukromé rakouské sbírky SAMMLUNG VERBUND pocházejí od světově významných umělkyň.

Více
feminismus.czČlánky › Konference Praskliny ve skleněném stropě a vyhlášení nejlepší Firmy roku v rovných příležitostech

Konference Praskliny ve skleněném stropě a vyhlášení nejlepší Firmy roku v rovných příležitostech

Konference Praskliny ve skleněném stropě a vyhlášení nejlepší Firmy roku v rovných příležitostech
V středu 11. listopadu proběhne ve strašnické budově Vodafonu konference Praskliny ve skleněném stropě: Ženy v řídících pozicích a v netradičních povoláních. Konference vyvrcholí vyhlášením vítězů soutěže Firma roku: Rovné příležitosti 2009. Program bude nabitý. Konference se zaměří na zkušenosti žen v „mužských světech“.

V středu 11. listopadu proběhne ve strašnické budově Vodafonu konference Praskliny ve skleněném stropě: Ženy v řídících pozicích a v netradičních povoláních. Konference vyvrcholí vyhlášením vítězů soutěže Firma roku: Rovné příležitosti 2009.

Program bude nabitý. Konference se zaměří na zkušenosti žen v „mužských světech“. Na úvod v diskusi krátce představíme "Audit Rovné příležitosti a firmy", které jím prošly. V dopoledním bloku se dále můžete těšit na přednášku socioložky Aleny Křížkové na téma ženy v řídících pozicích a dále na panelovou diskusi manažerek. Odpolední program bude věnován ženám v netradičních odvětvích a povoláních. Promluví Hana Tenglerová o ženách v technických vědách a pak bude následovat panelová diskuse žen z oborů jako IT, právo a obchod či stavebnictví. Slavnostním zakončením konference bude vyhlášení vítězů soutěže Firma roku: Rovné příležitosti 2009 a předání ocenění.

Kdy: středa 11. 11. 2009, 10.00-16.00 (registrace a snídaně od 9.00)

Kde: konferenční sál budovy Vodafone, Vinohradská 3217/167, 100 00 Praha-Strašnice

Přihlásit se na konferenci můžete na emailu jitka.kolarova@genderstudies.cz nebo na telefonu 224 915 666. Konference proběhne v českém jazyce. Hlídání dětí bude zajištěno.

Konferenci finančně podpořil Slovak-Czech Women´s Fund. Prostory zdarma poskytl Vodafone ČR. Mediálním partnerem Firmy roku: Rovné příležitosti je Český rozhlas 2.

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.