Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více

Sarah Sharma: sExit Machine

25.9.2018  Praha  | 

Přednáška navazuje na projekt „the sExit“, který se zabývá genderovým aspektem politiky úniku (exitu). Půjde o přehled široké škály mužských únikových fantazií napříč politickým spektrem. sExity se objevují v geopolitickém, technologickém i intimním prostoru. sExit se skrývá v nacionalistických hnutích (Brexit), nástupu sexuálních robotů, programech digitálního detoxu, aktivismu v oblasti mužských práv a dokonce i v některých odnožích autonomistického marxismu.

Více
feminismus.czČlánky › Konference Praskliny ve skleněném stropě a předávání ocenění Firma roku: Rovné příležitosti

Konference Praskliny ve skleněném stropě a předávání ocenění Firma roku: Rovné příležitosti

20. říjen 2009
V středu 11. listopadu proběhne ve strašnické budově Vodafonu konference Praskliny ve skleněném stropě: Ženy v řídících pozicích a v netradičních povoláních. Konference vyvrcholí vyhlášením vítězů soutěže Firma roku: Rovné příležitosti 2009.
V středu 11. listopadu proběhne ve strašnické budově Vodafonu konference Praskliny ve skleněném stropě: Ženy v řídících pozicích a v netradičních povoláních. Konference vyvrcholí vyhlášením vítězů soutěže Firma roku: Rovné příležitosti 2009. Program bude nabitý. Konference se zaměří na zkušenosti žen v „mužských světech“. V dopoledním bloku se můžete těšit na přednášku socioložky Aleny Křížkové a panelovou diskusi manažerek. Odpolední program bude věnován ženám v netradičních odvětvích a povoláních. Promluví Hana Tenglerová o ženách v technických vědách a pak bude následovat panelová diskuse žen z oborů jako IT, právo a obchod či stavebnictví. Na úvod konference ještě v diskusi krátce představíme Audit Rovné příležitosti a firmy, které jím prošly. Slavnostním zakončením konference bude vyhlášení vítězů soutěže Firma roku: Rovné příležitosti a předání ocenění.

Kdy: středa 11. 11. 2009, 10.00-16.00 (registrace a snídaně od 9.00)

Kde: konferenční sál budovy Vodafone, Vinohradská 3217/167, 100 00 Praha-Strašnice

Přihlásit se na konferenci můžete na emailu jitka.kolarova@genderstudies.cz nebo na telefonu 224 915 666.

Konference proběhne v českém jazyce. Hlídání dětí bude zajištěno

Program ke stažení zde

Konferenci finančně podpořil Slovak-Czech Women´s Fund. Prostory zdarma poskytl Vodafone ČR. Mediálním partnerem Firmy roku: Rovné příležitosti je Český rozhlas 2.

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.