Role sociálního dialogu v prosazování rovného odměňování žen a mužů

27.6.2018  Praha  | 

Česká republika patří v rámci Evropské unie k zemím s nejvyšším průměrným rozdílem v odměňování žen a mužů. Platová nerovnost má negativní dopad jak na samotné ženy a jejich rodiny, tak na celou naši ekonomiku. Jedním z prostředků ke snižování platových rozdílů je sociální dialog. Cílem akce je otevřít diskuzi o jeho roli v prosazování rovného odměňování žen a mužů z perspektivy různých aktérů.

Více
feminismus.czČlánky › Konference Praskliny ve skleněném stropě a předávání ocenění Firma roku: Rovné příležitosti

Konference Praskliny ve skleněném stropě a předávání ocenění Firma roku: Rovné příležitosti

20. říjen 2009
V středu 11. listopadu proběhne ve strašnické budově Vodafonu konference Praskliny ve skleněném stropě: Ženy v řídících pozicích a v netradičních povoláních. Konference vyvrcholí vyhlášením vítězů soutěže Firma roku: Rovné příležitosti 2009.
V středu 11. listopadu proběhne ve strašnické budově Vodafonu konference Praskliny ve skleněném stropě: Ženy v řídících pozicích a v netradičních povoláních. Konference vyvrcholí vyhlášením vítězů soutěže Firma roku: Rovné příležitosti 2009. Program bude nabitý. Konference se zaměří na zkušenosti žen v „mužských světech“. V dopoledním bloku se můžete těšit na přednášku socioložky Aleny Křížkové a panelovou diskusi manažerek. Odpolední program bude věnován ženám v netradičních odvětvích a povoláních. Promluví Hana Tenglerová o ženách v technických vědách a pak bude následovat panelová diskuse žen z oborů jako IT, právo a obchod či stavebnictví. Na úvod konference ještě v diskusi krátce představíme Audit Rovné příležitosti a firmy, které jím prošly. Slavnostním zakončením konference bude vyhlášení vítězů soutěže Firma roku: Rovné příležitosti a předání ocenění.

Kdy: středa 11. 11. 2009, 10.00-16.00 (registrace a snídaně od 9.00)

Kde: konferenční sál budovy Vodafone, Vinohradská 3217/167, 100 00 Praha-Strašnice

Přihlásit se na konferenci můžete na emailu jitka.kolarova@genderstudies.cz nebo na telefonu 224 915 666.

Konference proběhne v českém jazyce. Hlídání dětí bude zajištěno

Program ke stažení zde

Konferenci finančně podpořil Slovak-Czech Women´s Fund. Prostory zdarma poskytl Vodafone ČR. Mediálním partnerem Firmy roku: Rovné příležitosti je Český rozhlas 2.

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.