Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více

Sarah Sharma: sExit Machine

25.9.2018  Praha  | 

Přednáška navazuje na projekt „the sExit“, který se zabývá genderovým aspektem politiky úniku (exitu). Půjde o přehled široké škály mužských únikových fantazií napříč politickým spektrem. sExity se objevují v geopolitickém, technologickém i intimním prostoru. sExit se skrývá v nacionalistických hnutích (Brexit), nástupu sexuálních robotů, programech digitálního detoxu, aktivismu v oblasti mužských práv a dokonce i v některých odnožích autonomistického marxismu.

Více
feminismus.czČlánky › Jak na platovou diskriminaci: příklad ze Španělska

Jak na platovou diskriminaci: příklad ze Španělska

Jak na platovou diskriminaci: příklad ze Španělska
Rozdíl průměrných mezd žen a mužů v Evropské Unii činí přibližně 18%. Ačkoli výzkumy ukazují, že odstranění této zjevné diskriminace přináší různé výhody (rovné mzdy např. snižují míru chudoby, přispívají k rychlejšímu ekonomickému růstu, vedou k nárůstu důchodů žen, zvyšují loajalitu zaměstnanců a zaměstnankyň atd.), je zarážející, jak málo existuje funkčních nástrojů k odstranění nerovného odměňování. Firmy málokdy pracují s jasným, transparentním a nediskriminačním systémem odměňování, a možností, jak se bránit, je málo a jsou velmi složité.

Rozdíl průměrných mezd žen a mužů v Evropské Unii činí přibližně 18 %. Ačkoli výzkumy ukazují, že odstranění této zjevné diskriminace přináší různé výhody (rovné mzdy např. snižují míru chudoby, přispívají k rychlejšímu ekonomickému růstu, vedou k nárůstu důchodů žen, zvyšují loajalitu zaměstnanců a zaměstnankyň atd.), je zarážející, jak málo existuje funkčních nástrojů k odstranění nerovného odměňování. Firmy málokdy pracují s jasným, transparentním a nediskriminačním systémem odměňování, a možností, jak se bránit, je málo a jsou velmi složité.

I proto se může jako inspirující jevit první španělská ženská stávka za rovné mzdy, která proběhla v 80. letech v Barceloně ve firmě Jaeger Ibérica (dnes Magnetti Marelli). Tato stávka je obdivuhodná z několika důvodů. Celý případ trval několik let (stávka proběhla v roce 1983, v roce 1984 dělnice zažalovaly firmu za diskriminaci, a teprve v roce 1989 soud rozhodl v jejich prospěch) a aktivně se jej zúčastnily stovky žen. A to i navzdory hrozbám propouštění. K ženám se připojili i mnozí muži, kteří protest podpořili. Masovost protestu přinesla výsledky. A nejen pro ženy z Jaeger Ibérica. Soudní rozsudek byl průlomový. Politiku rovného odměňování pak zavedly i další španělské firmy – celkově z akce tedy profitovala valná většina španělských žen (ačkoli je nutno přiznat, že i ve Španělsku gender pay gap stále existuje), obecně vzato pak celá společnost. Změny jsou tedy možné, ačkoli jak říká jeden z protagonistů krátkého dokumentu o této stávce: "Nic nedostanete zadarmo, musíte si svá práva vybojovat."

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.