Feministická avantgarda

12.12.2018  Jihomoravský kraj  | 

Skupinová mezinárodní výstava Feministická avantgarda představí mimořádná díla umělkyň, tvořících v sedmdesátých až devadesátých letech minulého století na feministické téma. Práce na emancipační témata ze soukromé rakouské sbírky SAMMLUNG VERBUND pocházejí od světově významných umělkyň.

Více

Noc myšlenek – Být či nebýt dnes feminist(k)ou?

31.1.2019  Praha  | 

Co to znamená, když o sobě dnes někdo řekne, že je feminist(k)a? Jakou roli v renesanci feminismu sehrávají sociální sítě? Představuje třeba #MeToo virální fenomén nebo se jedná o společensko-feministické hnutí 21. století? Přijďte na naši akci NOC MYŠLENEK Tváří v tvář přítomnosti: Být či nebýt dnes feminist(k)ou? Se známými osobnostmi jakými jsou Kamil Fila, Pavel Houdek, Abnousse Shalmani se zaměříme na téma feminismu v současnosti prostřednictvím debat a projekce filmu „Kluci a Guillaume, ke stolu!“ 31. ledna u nás ve Francouzském institutu od 17.30 do půlnoci a v CEFRES od 14 do 16 h! Vstup zdarma.

Více

Uvedení tématu sexuálního násilí do českého výzkumu dějin druhé světové války a jejích následků – Workshop

1.2.2019  Praha  | 

Ačkoliv se v uplynulých čtyřiceti letech intenzivně rozvíjel historický výzkum sexuálního násilí, v českém prostředí toto téma stále představuje pověstné bílé místo. A to chceme změnit. V souladu s tezí Susan Brownmiller v níž je znásilnění výrazem moci, nikoli chtíče, nabízí náš workshop uvedení do tohoto tématu. Usilujeme zejména o propojení badatelů, kteří se daným tématem zabývají nebo by o něm chtěli v budoucnu psát. Jednodenní workshop, s účastí Reginy Mühlhäuser a Anny Hájkové, propojí ve třech blocích úvodní metodologickou přednášku s představením případových studií a reflektovanou prací s prameny.

Více
feminismus.czČlánky › International Conference in Prague: WOMEN SCHOLARS AND INSTITUTIONS

International Conference in Prague: WOMEN SCHOLARS AND INSTITUTIONS

31. březen 2003
Commission Women in Science of the International Union of History and Philosophy of Science, Research Centre for the History of Sciences and Humanities: WOMEN SCHOLARS AND INSTITUTIONS. International Conference Prague, Czech Republic, June 8-11, 2003
Commission Women in Science of the International Union of History and Philosophy of Science
Research Centre for the History of Sciences and Humanities
WOMEN SCHOLARS AND INSTITUTIONS

International Conference
Prague, Czech Republic,
June 8-11, 2003

CONFERENCE IS ORGANISED BY THE

Commission Women in Science of the International Union of History and Philosophy of Science/Division of History of Science (IUHPS/DHS)
Research Centre for the History of Sciences and Humanities founded by the Czech Academy of Sciences and Charles University, Prague

IN COOPERATION WITH THE

Czech Technical University, Prague
Gender Studies Centre of the Philosophical Faculty, Charles University, Prague
Institute of Contemporary History of the Czech Academy of Sciences
Institute of History of the Charles University and the Archives of the Charles University, Prague
Institute of Sociology of the Czech Academy of Sciences, Prague
National Contact Centre Women & Science, Prague
National Technical Museum, Prague

SUBJECT OF THE CONFERENCE

THE CONFERENCE WILL FOCUS MAINLY ON HISTORICAL THEMES; however, GENDER AND SOCIOLOGICAL topics will be included, as well.

By WOMEN SCHOLARS we mean researchers involved not only in sciences, medicine, technology, but also humanities.

The term "INSTITUTION" is understood in a broad context. It includes: universities, scientific, technical and learned societies and academies, research and educational institutions and organisations, scientific communities and scientific schools, means of communication (e.g. journals, scientific meetings), prize committees, boards of funds, formal and informal networks and associations (supportive networks, communication networks).

ANALYTICAL AND COMPARATIVE APPROACH (LOCAL, REGIONAL, INTERNATIONAL AND MULTICULTURAL) will be preferred to pure biographies.

Topics focusing on CULTURAL DIVERSITY OR MULTICULTURAL PERSPECTIVES will be encouraged.

ALL HISTORICAL PERIODS WILL BE INCLUDED, HOWEVER, PAPERS DRAWING ON 19TH AND 20TH CENTURIES WOULD BE WELCOME.

--------------------------------------------------------------------------------
Legerova 61
120 00 Praha 2
tel. +420 2 21 99 06 11
+420 2 24 94 30 57
fax: +420 2 24 94 30 57
sekretariát: nytrova@cesnet.cz

Související

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.