Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více

Sarah Sharma: sExit Machine

25.9.2018  Praha  | 

Přednáška navazuje na projekt „the sExit“, který se zabývá genderovým aspektem politiky úniku (exitu). Půjde o přehled široké škály mužských únikových fantazií napříč politickým spektrem. sExity se objevují v geopolitickém, technologickém i intimním prostoru. sExit se skrývá v nacionalistických hnutích (Brexit), nástupu sexuálních robotů, programech digitálního detoxu, aktivismu v oblasti mužských práv a dokonce i v některých odnožích autonomistického marxismu.

Více
feminismus.czČlánky › Intendant/ka – programová ředitel/ka divadla ALFRED VE DVOŘE

Intendant/ka – programová ředitel/ka divadla ALFRED VE DVOŘE

3. únor 2010  |  Alfred ve dvoře
Motus o.s., produkce divadla Alfred ve dvoře, vyhlašuje výběrové řízení na místo: INTENDANT/KA – PROGRAMOVÝ/Á ŘEDITEL/KA DIVADLA ALFRED VE DVOŘE.
Motus o.s., produkce divadla Alfred ve dvoře, vyhlašuje výběrové řízení na místo: INTENDANT/KA   –   PROGRAMOVÝ/Á  ŘEDITEL/KA DIVADLA ALFRED VE DVOŘE. Alfred ve dvoře je otevřenou scénou pro autorské projekty a progresivní uměleckou tvorbu. Funguje jako produkční dům. Poskytuje servis a zázemí umělcům, kteří pracují projektovým způsobem. Každoročně vyhlašuje otevřenou výzvu a z vybraných projektů vzniká program divadla. Provozovatelem divadla Alfred ve dvoře je občanské sdružení Motus.

Požadujeme:
Předložení programové koncepce divadla - produkčního domu a aktivit o.s. Motus  na 3 léta (2011-2013), v českém nebo anglickém jazyce
Schopnost vést umělecky a organizačně kulturní organizaci    
Výborné komunikační a organizační schopnosti
Zodpovědnost a tvůrčí přístup
Znalost angličtiny

Náplň práce:
Tvorba programu divadla Alfred ve dvoře a zodpovědnost za jeho realizaci po dobu 3 let
Rozvoj aktivit mimo divadelní budovu
Personální a koncepční vedení realizačního týmu o.s. Motus
Odpovědnost za finanční chod organizace (hledání a realizace grantových příležitostí, fundraising)
Zastupování organizace na domácí i mezinárodní kulturní scéně

Náležitosti přihlášky do výběrového řízení (v češtině nebo angličtině):
motivační dopis
profesní životopis
vlastní programová koncepce divadla typu produkční dům na léta 2011 – 2013 s přihlédnutím k aktivitám mimo divadelní budovu na léta 2011-2013 v intencích cílů o.s. Motus (jak vyplývají ze stanov (http://www.alfredvedvore.cz/motus_stanovy.php) a grantu hlavního města Prahy, schváleného na příslušné období (obdržíte na vyžádání).

Dotazy a přihlášky zasílejte do 15. 3. 2010 na adresu divadlo@alfredvedvore.cz nebo Motus, o.s., Veverkova 28, Praha 7, 170 00.
Podrobné informace na www.alfredvedvore.cz/intendant

Zahájení spolupráce v září 2010, nástup na plný úvazek od 1.1. 2011.
www.alfredvedvore.cz
www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.