Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více

Sarah Sharma: sExit Machine

25.9.2018  Praha  | 

Přednáška navazuje na projekt „the sExit“, který se zabývá genderovým aspektem politiky úniku (exitu). Půjde o přehled široké škály mužských únikových fantazií napříč politickým spektrem. sExity se objevují v geopolitickém, technologickém i intimním prostoru. sExit se skrývá v nacionalistických hnutích (Brexit), nástupu sexuálních robotů, programech digitálního detoxu, aktivismu v oblasti mužských práv a dokonce i v některých odnožích autonomistického marxismu.

Více

GenderFuckFest 09

2. října 2009 (pátek) - 4. října 2009 (neděle)
„Svoje pohlaví nechte doma!“ Přijďte na Feministický kulturně podvratný festival. Účastníci a účastnice festivalu se mohou těšit na koncerty, přednášky, workshopy, výstavu, divadelní představení/performance, neoddělené záchody, transformaci identity. GenderFuckFest stojí mezi feminismem a queer, mezi politikou a zábavou, mezi teorií a praxí. Chce poukázat na jedno, a přitom nezapomenout na druhé. GenderFuck znamená pokus o rozpuštění genderů, rozvolnění hranic a experimentování s identitami. Cílem GenderFuckFestu je vytvořit radikální prostor, kde by bylo možné alespoň na krátký okamžik dosáhnout svobody od požadavků genderového, patriarchálního a heterosexistického systému. Kdy: 2-4.10.2009, Praha. Kde: NoD, Dlouhá 33, Praha 1, a Gender Studies, Gorazdova 20, Praha 2.

GenderFuckFest 09

„Svoje pohlaví nechte doma!“

Kdy: 2-4.10.2009, Praha

Kde: NoD, Dlouhá 33, Praha 1, a Gender Studies, Gorazdova 20, Praha 2

Co: Feministický kulturně podvratný festival. Účastníci a účastnice festivalu se mohou těšit na koncerty, přednášky, workshopy, výstavu, divadelní představení/performance, neoddělené záchody, transformaci identity.

GenderFuckFest stojí mezi feminismem a queer, mezi politikou a zábavou, mezi teorií a praxí. Chce poukázat na jedno, a přitom nezapomenout na druhé.

GenderFuck znamená pokus o rozpuštění genderů, rozvolnění hranic a experimentování s identitami. Cílem GenderFuckFestu je vytvořit radikální prostor, kde by bylo možné alespoň na krátký okamžik dosáhnout svobody od požadavků genderového, patriarchálního a heterosexistického systému.

Koncerty: pá a so, začátek v 18 hodin !!!!

Tupak Amaru (CZ), Tabula Rasa (CZ), Elda (CZ), My Name Is Ann! (CZ), Piko (CZ), Pogotowie Seksualne (PL), Rebis (DE), Spoenk (AT), Matěj Kopecký Alerta (CZ)

Djs: Cute Corps (CZ), Lucie (CZ)

performance, workshopy, přednášky, diskuse, promítání, výstava a čítárna zinů

sledujte www.genderfuck.cz a GFF na Facebooku

uvítáme pomoc s tlumočením z a do AJ

pokud chcete u sebe ubytovat lidi, co přijedou na GFF, můžete se s nimi domluvit přes Guestbook na webu

ozvěte se! Genderfuckfest@centrum.cz

místo:   NoD, Dlouhá 33, Praha 1, a Gender Studies, Gorazdova 20, Praha 2.
pořádá:  GenderFuckFest
kontakt:  Genderfuckfest@centrum.cz    

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.