Domácí násilí - veřejné setkání a diskuse

10.12.2018  Středočeský kraj  | 

Otevřená společnost o. p. s., Fórum 50%, o. p. s. , MĚSTO BUŠTĚHRAD a Rodinné centrum Buštěhradský Pelíšek VÁS ZVOU NA VEŘEJNÉ SETKÁNÍ A DISKUSI NA TÉMA: DOMÁCÍ NÁSILÍ

Více

Feministická avantgarda

12.12.2018  Jihomoravský kraj  | 

Skupinová mezinárodní výstava Feministická avantgarda představí mimořádná díla umělkyň, tvořících v sedmdesátých až devadesátých letech minulého století na feministické téma. Práce na emancipační témata ze soukromé rakouské sbírky SAMMLUNG VERBUND pocházejí od světově významných umělkyň.

Více

All I Want for Christmas Is the Fall of Patriarchy

21.12.2018  

"All I Want for Christmas Is the Fall of Patriarchy" is a 1-day exhibition organized and curated by Anna Wim and Natalie Kollega, aiming to give platform and visibility to diverse femme and non-binary artists working with themes of feminism, queerness, social justice, and more.

Více

GenderFuckFest 09

2. října 2009 (pátek) - 4. října 2009 (neděle)
„Svoje pohlaví nechte doma!“ Přijďte na Feministický kulturně podvratný festival. Účastníci a účastnice festivalu se mohou těšit na koncerty, přednášky, workshopy, výstavu, divadelní představení/performance, neoddělené záchody, transformaci identity. GenderFuckFest stojí mezi feminismem a queer, mezi politikou a zábavou, mezi teorií a praxí. Chce poukázat na jedno, a přitom nezapomenout na druhé. GenderFuck znamená pokus o rozpuštění genderů, rozvolnění hranic a experimentování s identitami. Cílem GenderFuckFestu je vytvořit radikální prostor, kde by bylo možné alespoň na krátký okamžik dosáhnout svobody od požadavků genderového, patriarchálního a heterosexistického systému. Kdy: 2-4.10.2009, Praha. Kde: NoD, Dlouhá 33, Praha 1, a Gender Studies, Gorazdova 20, Praha 2.

GenderFuckFest 09

„Svoje pohlaví nechte doma!“

Kdy: 2-4.10.2009, Praha

Kde: NoD, Dlouhá 33, Praha 1, a Gender Studies, Gorazdova 20, Praha 2

Co: Feministický kulturně podvratný festival. Účastníci a účastnice festivalu se mohou těšit na koncerty, přednášky, workshopy, výstavu, divadelní představení/performance, neoddělené záchody, transformaci identity.

GenderFuckFest stojí mezi feminismem a queer, mezi politikou a zábavou, mezi teorií a praxí. Chce poukázat na jedno, a přitom nezapomenout na druhé.

GenderFuck znamená pokus o rozpuštění genderů, rozvolnění hranic a experimentování s identitami. Cílem GenderFuckFestu je vytvořit radikální prostor, kde by bylo možné alespoň na krátký okamžik dosáhnout svobody od požadavků genderového, patriarchálního a heterosexistického systému.

Koncerty: pá a so, začátek v 18 hodin !!!!

Tupak Amaru (CZ), Tabula Rasa (CZ), Elda (CZ), My Name Is Ann! (CZ), Piko (CZ), Pogotowie Seksualne (PL), Rebis (DE), Spoenk (AT), Matěj Kopecký Alerta (CZ)

Djs: Cute Corps (CZ), Lucie (CZ)

performance, workshopy, přednášky, diskuse, promítání, výstava a čítárna zinů

sledujte www.genderfuck.cz a GFF na Facebooku

uvítáme pomoc s tlumočením z a do AJ

pokud chcete u sebe ubytovat lidi, co přijedou na GFF, můžete se s nimi domluvit přes Guestbook na webu

ozvěte se! Genderfuckfest@centrum.cz

místo:   NoD, Dlouhá 33, Praha 1, a Gender Studies, Gorazdova 20, Praha 2.
pořádá:  GenderFuckFest
kontakt:  Genderfuckfest@centrum.cz    

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.