Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více

Sarah Sharma: sExit Machine

25.9.2018  Praha  | 

Přednáška navazuje na projekt „the sExit“, který se zabývá genderovým aspektem politiky úniku (exitu). Půjde o přehled široké škály mužských únikových fantazií napříč politickým spektrem. sExity se objevují v geopolitickém, technologickém i intimním prostoru. sExit se skrývá v nacionalistických hnutích (Brexit), nástupu sexuálních robotů, programech digitálního detoxu, aktivismu v oblasti mužských práv a dokonce i v některých odnožích autonomistického marxismu.

Více
feminismus.czČlánky › Gender Studies, o.p.s. vyhlašuje možnost ucházet se o neplacenou studijní/ pracovní stáž

Gender Studies, o.p.s. vyhlašuje možnost ucházet se o neplacenou studijní/ pracovní stáž

29. zaří 2010  |  Rovné příležitosti do firem
Gender Studies, o.p.s. vyhlašuje možnost ucházet se o neplacenou studijní/ pracovní stáž (možnost placené práce na vybraných aktivitách organizace na základě aktuální potřeby). Příjem přihlášek průběžně, přihlášky zasílejte na adresu linda.sokacova@genderstudies.cz. Případné dotazy směřujte linda.sokacova@genderstudies.cz nebo 777 910 933. Zahájení spolupráce na základě dohody, výše úvazku dohodou.
Gender Studies, o.p.s. vyhlašuje možnost ucházet se o neplacenou studijní/ pracovní stáž (možnost placené práce na vybraných aktivitách organizace na základě aktuální potřeby):

Náplň práce:
- práce na odborných aktivitách organizace na základě orientace stážisty/ stážistky: rovné příležitosti u zaměstnavatelů, rodinná politika, slaďování rodinného a pracovního života, (anti)diskriminace, knihovní a informační práce
- podílení se na tvorbě grantových žádostí organizace
- komunikace s cílovými skupinami organizace
- prezentace organizace
- organizační a administrativní práce

Požadujeme:
- komunikační dovednosti
- organizační a koordinační schopnosti
- základní znalosti problematiky rovných příležitostí žen a mužů a (anti)diskriminace nebo základy informační a knihovní práce
- znalost práce na PC a práce s internetem (znalost práce s kancelářskými aplikacemi je podmínkou)
- znalost alespoň jednoho světového jazyka
- zájem o získání zkušeností z neziskového sektoru a praktické aplikace rovných příležitostí žen a mužů

Nabízíme:
- pozice je vhodná pro získání zkušeností s koordinací projektů a fungováním neziskové organizace
- možnost získat praktické zkušenosti z oblasti (anti)diskriminace, slaďování rodinného a pracovního života a rovných příležitostí
- benefity ve formě flexibilního pracovního uspořádání
- práci v etablované neziskové organizaci
- možnost podílet se na dalších projektech organizace (národních i mezinárodních)


Náležitosti přihlášky do výběrového řízení:
• motivační dopis
• životopis včetně referenčních kontaktů

Kdo jsme?
Gender Studies, o.p.s. je nevládní neziskovou organizací, která slouží především jako informační, konzultační a vzdělávací centrum v otázkách vztahů mužů a žen a jejich postavení ve společnosti. Cílem organizace je shromažďovat a dále zpracovávat a rozšiřovat informace související s genderovou tématikou. Prostřednictvím specifických projektů GS aktivně ovlivňuje změny týkající se rovných příležitostí v různých oblastech. GS také provozuje knihovnu obsahující množství publikací a materiálů k feminismu, gender studies, právům žen a mužů atp. Více informací na www.genderstudies.cz.

Příjem přihlášek průběžně, přihlášky zasílejte na adresu linda.sokacova@genderstudies.cz. Případné dotazy směřujte linda.sokacova@genderstudies.cz nebo 777 910 933.

Zahájení spolupráce na základě dohody, výše úvazku dohodou.
www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.