Domácí násilí - veřejné setkání a diskuse

10.12.2018  Středočeský kraj  | 

Otevřená společnost o. p. s., Fórum 50%, o. p. s. , MĚSTO BUŠTĚHRAD a Rodinné centrum Buštěhradský Pelíšek VÁS ZVOU NA VEŘEJNÉ SETKÁNÍ A DISKUSI NA TÉMA: DOMÁCÍ NÁSILÍ

Více

Feministická avantgarda

12.12.2018  Jihomoravský kraj  | 

Skupinová mezinárodní výstava Feministická avantgarda představí mimořádná díla umělkyň, tvořících v sedmdesátých až devadesátých letech minulého století na feministické téma. Práce na emancipační témata ze soukromé rakouské sbírky SAMMLUNG VERBUND pocházejí od světově významných umělkyň.

Více

All I Want for Christmas Is the Fall of Patriarchy

21.12.2018  

"All I Want for Christmas Is the Fall of Patriarchy" is a 1-day exhibition organized and curated by Anna Wim and Natalie Kollega, aiming to give platform and visibility to diverse femme and non-binary artists working with themes of feminism, queerness, social justice, and more.

Více
feminismus.czČlánky › Gender Studies, o.p.s. vyhlašuje možnost ucházet se o neplacenou studijní/ pracovní stáž

Gender Studies, o.p.s. vyhlašuje možnost ucházet se o neplacenou studijní/ pracovní stáž

29. zaří 2010  |  Rovné příležitosti do firem
Gender Studies, o.p.s. vyhlašuje možnost ucházet se o neplacenou studijní/ pracovní stáž (možnost placené práce na vybraných aktivitách organizace na základě aktuální potřeby). Příjem přihlášek průběžně, přihlášky zasílejte na adresu linda.sokacova@genderstudies.cz. Případné dotazy směřujte linda.sokacova@genderstudies.cz nebo 777 910 933. Zahájení spolupráce na základě dohody, výše úvazku dohodou.
Gender Studies, o.p.s. vyhlašuje možnost ucházet se o neplacenou studijní/ pracovní stáž (možnost placené práce na vybraných aktivitách organizace na základě aktuální potřeby):

Náplň práce:
- práce na odborných aktivitách organizace na základě orientace stážisty/ stážistky: rovné příležitosti u zaměstnavatelů, rodinná politika, slaďování rodinného a pracovního života, (anti)diskriminace, knihovní a informační práce
- podílení se na tvorbě grantových žádostí organizace
- komunikace s cílovými skupinami organizace
- prezentace organizace
- organizační a administrativní práce

Požadujeme:
- komunikační dovednosti
- organizační a koordinační schopnosti
- základní znalosti problematiky rovných příležitostí žen a mužů a (anti)diskriminace nebo základy informační a knihovní práce
- znalost práce na PC a práce s internetem (znalost práce s kancelářskými aplikacemi je podmínkou)
- znalost alespoň jednoho světového jazyka
- zájem o získání zkušeností z neziskového sektoru a praktické aplikace rovných příležitostí žen a mužů

Nabízíme:
- pozice je vhodná pro získání zkušeností s koordinací projektů a fungováním neziskové organizace
- možnost získat praktické zkušenosti z oblasti (anti)diskriminace, slaďování rodinného a pracovního života a rovných příležitostí
- benefity ve formě flexibilního pracovního uspořádání
- práci v etablované neziskové organizaci
- možnost podílet se na dalších projektech organizace (národních i mezinárodních)


Náležitosti přihlášky do výběrového řízení:
• motivační dopis
• životopis včetně referenčních kontaktů

Kdo jsme?
Gender Studies, o.p.s. je nevládní neziskovou organizací, která slouží především jako informační, konzultační a vzdělávací centrum v otázkách vztahů mužů a žen a jejich postavení ve společnosti. Cílem organizace je shromažďovat a dále zpracovávat a rozšiřovat informace související s genderovou tématikou. Prostřednictvím specifických projektů GS aktivně ovlivňuje změny týkající se rovných příležitostí v různých oblastech. GS také provozuje knihovnu obsahující množství publikací a materiálů k feminismu, gender studies, právům žen a mužů atp. Více informací na www.genderstudies.cz.

Příjem přihlášek průběžně, přihlášky zasílejte na adresu linda.sokacova@genderstudies.cz. Případné dotazy směřujte linda.sokacova@genderstudies.cz nebo 777 910 933.

Zahájení spolupráce na základě dohody, výše úvazku dohodou.
www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.