Role sociálního dialogu v prosazování rovného odměňování žen a mužů

27.6.2018  Praha  | 

Česká republika patří v rámci Evropské unie k zemím s nejvyšším průměrným rozdílem v odměňování žen a mužů. Platová nerovnost má negativní dopad jak na samotné ženy a jejich rodiny, tak na celou naši ekonomiku. Jedním z prostředků ke snižování platových rozdílů je sociální dialog. Cílem akce je otevřít diskuzi o jeho roli v prosazování rovného odměňování žen a mužů z perspektivy různých aktérů.

Více
feminismus.czČlánky › G-POINT Secondhand Women v divadle Alfred ve dvoře - tři exkluzívní představení v příštím týdnu

G-POINT Secondhand Women v divadle Alfred ve dvoře - tři exkluzívní představení v příštím týdnu

20. květen 2011  |  divadlo Alfred ve dvoře
Secondhand Women představí počátky své nové společné existence postarších dámiček. Po úspěšné triádě, v chůzi vpřed, se všechny ohlížíme dozadu a přemítáme s Michaelem Jacksonem: What about us? Co se to vlastně během téměř deseti let z naší divadelní tvorby stalo? A co nás společně ještě čeká? Inspirovány krutostí a vulgárností soudů padajících na obnažené chudáky v show typu Superstar, Talentmánie a vivodeprese se vzájemně všechny poplácáme po zádech. Pouze tři představení 25., 26., 27. května od 20h v divadle Alfred ve dvoře v Praze.
Secondhand Women představí počátky své nové společné existence postarších dámiček. Po úspěšné triádě, v chůzi vpřed, se všechny ohlížíme dozadu a přemítáme s Michaelem Jacksonem: What about us? Co se to vlastně během téměř deseti let z naší divadelní tvorby stalo? A co nás společně ještě čeká? Inspirovány krutostí a vulgárností soudů padajících na obnažené chudáky v show typu Superstar, Talentmánie a vivodeprese se vzájemně všechny poplácáme po zádech. 25., 26., 27. května od 20h v divadle Alfred ve dvoře v Praze.

Po třech úspěšných představeních (Mezzo, Už muž, Money Transformace) uváděných na prestižních zahraničních festivalech se soubor vrací na pouhé tři večery do Alfreda ve dvoře! Secondhand Women je mezinárodní divadelní demokratický kabinet, který založilo v roce 2003 pět nezávislých žen, performerek, nyní ve věku 39-47 let: Petra Lustigová, Daniela Voráčková, Halka Třešňáková, Stefania Thors a Helene Kvint, závislých na humoru a nepřekonatelné chuti přijít věcem na kloub, od chovu stáda ovcí až po obchod na burze. Lehce zvládnou i žehlení vašich vypraných špinavých peněz. Pocházejí ze tří zemí – ČR, Islandu a Dánska.

"Když se nespokojíte s tuctovým vzhledem, tuctovou televizní zábavou a jdete do rizika, že o vás říkají, že jste divná, běžte se podívat na další divné ženy"
(Mária Uhrinová, česká žena, Žena-in)

Představení je v češtině a angličtině.
Související

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.