Domácí násilí - veřejné setkání a diskuse

10.12.2018  Středočeský kraj  | 

Otevřená společnost o. p. s., Fórum 50%, o. p. s. , MĚSTO BUŠTĚHRAD a Rodinné centrum Buštěhradský Pelíšek VÁS ZVOU NA VEŘEJNÉ SETKÁNÍ A DISKUSI NA TÉMA: DOMÁCÍ NÁSILÍ

Více

Feministická avantgarda

12.12.2018  Jihomoravský kraj  | 

Skupinová mezinárodní výstava Feministická avantgarda představí mimořádná díla umělkyň, tvořících v sedmdesátých až devadesátých letech minulého století na feministické téma. Práce na emancipační témata ze soukromé rakouské sbírky SAMMLUNG VERBUND pocházejí od světově významných umělkyň.

Více

All I Want for Christmas Is the Fall of Patriarchy

21.12.2018  

"All I Want for Christmas Is the Fall of Patriarchy" is a 1-day exhibition organized and curated by Anna Wim and Natalie Kollega, aiming to give platform and visibility to diverse femme and non-binary artists working with themes of feminism, queerness, social justice, and more.

Více
feminismus.czČlánky › G-POINT Secondhand Women v divadle Alfred ve dvoře - tři exkluzívní představení v příštím týdnu

G-POINT Secondhand Women v divadle Alfred ve dvoře - tři exkluzívní představení v příštím týdnu

20. květen 2011  |  divadlo Alfred ve dvoře
Secondhand Women představí počátky své nové společné existence postarších dámiček. Po úspěšné triádě, v chůzi vpřed, se všechny ohlížíme dozadu a přemítáme s Michaelem Jacksonem: What about us? Co se to vlastně během téměř deseti let z naší divadelní tvorby stalo? A co nás společně ještě čeká? Inspirovány krutostí a vulgárností soudů padajících na obnažené chudáky v show typu Superstar, Talentmánie a vivodeprese se vzájemně všechny poplácáme po zádech. Pouze tři představení 25., 26., 27. května od 20h v divadle Alfred ve dvoře v Praze.
Secondhand Women představí počátky své nové společné existence postarších dámiček. Po úspěšné triádě, v chůzi vpřed, se všechny ohlížíme dozadu a přemítáme s Michaelem Jacksonem: What about us? Co se to vlastně během téměř deseti let z naší divadelní tvorby stalo? A co nás společně ještě čeká? Inspirovány krutostí a vulgárností soudů padajících na obnažené chudáky v show typu Superstar, Talentmánie a vivodeprese se vzájemně všechny poplácáme po zádech. 25., 26., 27. května od 20h v divadle Alfred ve dvoře v Praze.

Po třech úspěšných představeních (Mezzo, Už muž, Money Transformace) uváděných na prestižních zahraničních festivalech se soubor vrací na pouhé tři večery do Alfreda ve dvoře! Secondhand Women je mezinárodní divadelní demokratický kabinet, který založilo v roce 2003 pět nezávislých žen, performerek, nyní ve věku 39-47 let: Petra Lustigová, Daniela Voráčková, Halka Třešňáková, Stefania Thors a Helene Kvint, závislých na humoru a nepřekonatelné chuti přijít věcem na kloub, od chovu stáda ovcí až po obchod na burze. Lehce zvládnou i žehlení vašich vypraných špinavých peněz. Pocházejí ze tří zemí – ČR, Islandu a Dánska.

"Když se nespokojíte s tuctovým vzhledem, tuctovou televizní zábavou a jdete do rizika, že o vás říkají, že jste divná, běžte se podívat na další divné ženy"
(Mária Uhrinová, česká žena, Žena-in)

Představení je v češtině a angličtině.
Související

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.