Girls Day 2018

26.4.2018  Česká republika  |  Interaktivní den otevřených dveří určený pro všechny dívky ze středních škol, které chtějí nakouknout do firem a třeba i načerpat inspiraci pro svoji budoucí studijní či pracovní kariéru. Girls Day se koná po celém světě, v ČR se tentokrát uskuteční v Praze, Brně, Plzni a Mladé Boleslavi.
Více

Kdo se bojí Ester Krumbachové?

4.5.2018  Praha  | 

První ze série kurátorských bloků věnovaných tvorbě, osobnosti a odkazu Ester Krumbachové. Díky zahraničním kurátorům program nabídne širší perspektivu, v níž je možné uvažovat o upozaděné a zároveň mnohdy mytizované umělkyni, jež ovlivnila několik generací české filmové kultury.

Více

Your Life is Waiting

5.6.2018  Praha  | 

Panelová diskuse o psychiatrickém étosu proběhne v rámci uměleckého projektu Institut Úzkosti. V diskusi se budou zkoumat sociopolitické faktory utvářející psychiatrický étos v českém kontextu i mimo něj. Jak jsou psychiatrické poruchy vymýšleny a konstruovány jako vědecká fakta? Jakou roli v tomto procesu hrají státní instituce? Jak psychiatrický étos ovlivňuje společenské struktury a narativ jáství, který je v nich produkován? Je psychiatrie symptomem kapitalismu a patriarchátu?

Více
feminismus.czČlánky › FORUM DIVERZITA 360°

FORUM DIVERZITA 360°

FORUM DIVERZITA 360°
18. září 2012, 09:00 - 15:00, Česká spořitelna a.s., Rytířská 536/29, Praha 1 Diverzita GENDERU: Myslíme a rozhodujeme se stejně?, „Co pomáhá ženě, aby byla úspěšná v businessu?“, Otázka genderu očima sociologa Diverzita NÁRODNOSTNÍ: Smíšené týmy a jejich výkonnost, kulturní rozdíly, Prolínání zahraničních kultur do českého prostředí a naopak - expanze po česku / moderovaná diskuse, Otázka národnostních a náboženských odlišností očima sociologa Diverzita VĚKU: Kontrast věku a zkušeností / moderovaná diskuse, Milénium – Jaká jsou očekávání nejmladší generace na pracovním trhu?

18. září 2012, 09:00 - 15:00, Česká spořitelna a.s., Rytířská 536/29, Praha 1

Diverzita GENDERU

Myslíme a rozhodujeme se stejně?, „Co pomáhá ženě, aby byla úspěšná v businessu?“, Otázka genderu očima sociologa

Diverzita NÁRODNOSTNÍ

Smíšené týmy a jejich výkonnost, kulturní rozdíly, Prolínání zahraničních kultur do českého prostředí a naopak - expanze po česku / moderovaná diskuse, Otázka národnostních a náboženských odlišností očima sociologa

Diverzita VĚKU

Kontrast věku a zkušeností / moderovaná diskuse, Milénium – Jaká jsou očekávání nejmladší generace na pracovním trhu?

Burza informací a zajímavostí k tématu diverzity

 V programu vystoupí:

podplukovnice Kateřina Bernardová - Ministerstvo obrany ČR, Lenka Bočková - Rada vlády pro seniory a stárnutí, MPSV, Tomáš Březina - BEST, Rostya Gordon-Smith - PMF a PeopleIMPACT, EMEA, Alena Křížková - Sociologický ústav AV ČR, Michal Lukeš - Národní Muzeum v Praze, Vadim Petrov - TPCA, Libor Stodola - PricewaterhouseCoopers ČR, Eva Syková - Ústav experimentální medicíny AV ČR a další řečníci.

Konference je určena pro: HR manažery, manažery oblasti diverzity, CSR, ale i ředitele společností a všechny řídící pracovníky se zájmem o rovné příležitosti v zaměstnávání.

Cena pro členy PMF: 2290,- Kč / osoba + DPH

Cena pro ostatní zájemce: 3390,- Kč / osoba + DPH

Více informací zde.

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.