Domácí násilí - veřejné setkání a diskuse

10.12.2018  Středočeský kraj  | 

Otevřená společnost o. p. s., Fórum 50%, o. p. s. , MĚSTO BUŠTĚHRAD a Rodinné centrum Buštěhradský Pelíšek VÁS ZVOU NA VEŘEJNÉ SETKÁNÍ A DISKUSI NA TÉMA: DOMÁCÍ NÁSILÍ

Více

Feministická avantgarda

12.12.2018  Jihomoravský kraj  | 

Skupinová mezinárodní výstava Feministická avantgarda představí mimořádná díla umělkyň, tvořících v sedmdesátých až devadesátých letech minulého století na feministické téma. Práce na emancipační témata ze soukromé rakouské sbírky SAMMLUNG VERBUND pocházejí od světově významných umělkyň.

Více

All I Want for Christmas Is the Fall of Patriarchy

21.12.2018  

"All I Want for Christmas Is the Fall of Patriarchy" is a 1-day exhibition organized and curated by Anna Wim and Natalie Kollega, aiming to give platform and visibility to diverse femme and non-binary artists working with themes of feminism, queerness, social justice, and more.

Více
feminismus.czČlánky › Feministky promluvily! aneb k Zápisníku Josefa Chuchmy

Feministky promluvily! aneb k Zápisníku Josefa Chuchmy

31. říjen 2003  | Michaela Marksová-Tominová
Skvělé zjištění: v sobotním Zápisníku Josefa Chuchmy (MFD 25. 10. 2003) vyšlo najevo, že pan Chuchma zřejmě často surfuje po stránkách feminismu.cz! Jinak by nám totiž nemohl vyčítat, že na internetu mlčíme k tak významné události, jakou je, že poprvé v historii pískala utkání domácí nejvyšší fotbalové soutěže žena.
Skvělé zjištění: v sobotním Zápisníku Josefa Chuchmy (MFD 25. 10. 2003) vyšlo najevo, že pan Chuchma zřejmě často surfuje po stránkách feminismu.cz! Jinak by nám totiž nemohl vyčítat, že na internetu mlčíme k tak významné události, jakou je, že poprvé v historii pískala utkání domácí nejvyšší fotbalové soutěže žena.

Pan Chuchma má pravdu - ačkoli tato událost zaplnila média, nějak jsme se nestihly vyjádřit. Feministky bohužel nejsou superženy a jejich kapacity jsou taky jen omezené - důvodem „mlčení“ ale rozhodně nebylo, že bychom z paní rozhodčí byly na rozpacích.

A protože se stydíme, tady je náprava: já osobně průnik ženy na takovou pozici považuji jednoznačně za skvělou. Mě osobně sport sice nezajímá, ale tento nezájem není určitě způsoben tím, že jsem žena - ani můj otec, ani manžel se o sport vůbec nezajímají, zato mám řadu kamarádek, které sport v televizi i v životě milují. A Dagmar Damková určitě miluje jak fotbal, tak práci rozhodčí - a právě proto je skvělé, že může dělat to, co ji opravdu baví a na co má evidentně i vlohy, a nikdo jí v tom nebraní kvůli tomu, že je žena.

Jedna věc mě ovšem možná zaujala víc než samotný fakt, že máme první ženskou rozhodčí na takové úrovni: všimli jste si, že jeden z fotbalistů poplácal jako výraz uznání paní Damkovou po zadku? Jo jo, to je prsotě feminismus po česku...

PS: Až se objeví první muž jako učitel v mateřské školce, slibuji panu Chuchmovi, že feministky nezaspí a urychleně se vyjádří!

P.P.S: Velmi mě zaujal komentář na toto téma v Bergrově uličce v Reflexu: píše se tam, že žena v téhle funkci je skvělá, protože ji nikdo neuplatí - nemůže si totiž dovolit pískat jinak než správně, protože by jí to všichni hned dali sežrat. Pan Bergr bezděčně použil otřepaný feministický argument podporující více žen v politice - že obecně ženy méně podléhají korupci, neboť nejsou zasítěny v těch správných sítích...
www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.