Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více

Sarah Sharma: sExit Machine

25.9.2018  Praha  | 

Přednáška navazuje na projekt „the sExit“, který se zabývá genderovým aspektem politiky úniku (exitu). Půjde o přehled široké škály mužských únikových fantazií napříč politickým spektrem. sExity se objevují v geopolitickém, technologickém i intimním prostoru. sExit se skrývá v nacionalistických hnutích (Brexit), nástupu sexuálních robotů, programech digitálního detoxu, aktivismu v oblasti mužských práv a dokonce i v některých odnožích autonomistického marxismu.

Více

Evropský den akcí

29. září 2010 (středa) 14:00
ČESKÉ SOCIÁLNÍ FÓRUM Vás zve na „Evropský den akcí“ proti finančním škrtům, které postihnou zejména marginalizované skupiny a mnoho žen v různých evropských zemích: EURO-MANIFESTACE proti utahování opasku. Praha, 29. 9. 2010. Paralelní akce se budou konat v Bruselu, Bratislavě, Vídni, Linci, Budapešti, Aténách, Kyjevě, Berlíně, Hannoveru a dalších evropských městech.

ČESKÉ SOCIÁLNÍ FÓRUM

Vás zve na „Evropský den akcí“ proti finančním škrtům,

které postihnou zejména marginalizované skupiny a mnoho žen

v různých evropských zemích:

EURO-MANIFESTACE proti utahování opasku

Praha, 29. 9. 2010

Paralelní akce se budou konat v Bruselu, Bratislavě, Vídni, Linci, Budapešti, Aténách, Kyjevě, Berlíně, Hannoveru a dalších evropských městech

__________________________________________________________________________


„Evropský den akcí“ organizuje Evropská odborová konfederace (European Trade Union Confederation), k níž se připojilo Evropské sociální fórum (European Social Forum) a další občanské a odborové organizace. V Bruselu proběhne hlavní celoevropská demonstrace a konference, v dalších evropských městech se budou konat paralelní akce.
V Praze České sociální fórum ve spolupráci s občanskými sdruženími a odborovými organizacemi pořádá semináře a happening.

29.9. od 14:30 semináře ve velkém zasedacím sále Nové radnice, Mariánské nám. 2, Praha 1 (prezence 14:15)

Program seminářů: 1. seminář: 14:30 - 16:00, 2. seminář: 16:15 - 17:45

Za České sociální fórum semináře zahájí Marek Hrubec a Mirek Prokeš. Poté svůj příspěvek přednese filosof Erazim Kohák a dále vystoupí Tereza Stöckelová (ProAlt), Jan Májíček (Ne základnám), Jan Černý (Masarykova demokratická akademie), Michael Hauser (SOK), Václav Klusák (MSD), Jaroslav Juryšek (Rada mladých ČMKOS), Tomáš Tožička (Social Watch), Ilona Švihlíková (Alternativa zdola), Zuzana Uhde (SOÚ), Linda Sokačová (Gender Studies, o.p.s.), Martin Mikula (NAL), Ondřej Slačálek (Freedom not Fear), Michaela Pixová (Praguewatch, o.s.), Jiří Silný (Ekumenická akademie), Milan Taraba (Sdružení pro ochranu nájemníků). Po příspěvcích bude následovat diskuse.

Semináře svým příspěvkem uzavře Anna Šabatová (Český helsinský výbor) a happening zahájí Petr Kužvart (Iniciativa za společenskou změnu).

29.9. od 18:00 happening a pochod, začne na Mariánském nám., Praha 1

V České republice bude součástí akcí odborářská demonstrace

21.9. od 13:00, nám. Jana Palacha, Praha 1


Všech akcí se zúčastní členové různých občanských sdružení, sociálních hnutí, odborových organizací a mnozí další. Připojte se!

Web: http://www.facebook.com/group.php?gid=155106604068

místo:  velký zasedací sál Nové radnice, Mariánské nám. 2, Praha 1

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.