Role sociálního dialogu v prosazování rovného odměňování žen a mužů

27.6.2018  Praha  | 

Česká republika patří v rámci Evropské unie k zemím s nejvyšším průměrným rozdílem v odměňování žen a mužů. Platová nerovnost má negativní dopad jak na samotné ženy a jejich rodiny, tak na celou naši ekonomiku. Jedním z prostředků ke snižování platových rozdílů je sociální dialog. Cílem akce je otevřít diskuzi o jeho roli v prosazování rovného odměňování žen a mužů z perspektivy různých aktérů.

Více

Dožít se lepších časů - výstava fotografií Ivy Zímové

9. května 2004 (neděle) 17:00 - 23. května 2004 (neděle)
Výstavu nazvanou „Dožít se lepších časů“ Iva Zímová věnovala sdružení Berkat jako druhou putovní, tentokrát na téma Ženy z Čečenska, Afghanistánu a Íráku. Srdečně Vás zveme na otevření výstavy 9.5 od 17.00 v KD Vltavská, Bubenská 1, Praha 7 (metro Vltavská). Po slavnostním zahájení výstavy si Vás proto dovolujeme pozvat i na malý Evropsko-Islámský mateřský večírek, který se koná tamtéž, v přednáškové místnosti. Společně s našimi přítelkyněmi z muslimských zemí poklábosíme o tom, co nás spojuje i rozděluje, možná přitom ochutnáme trochu tuzemských i cizokrajných dobrot a promítneme si pár obrázků. Výstava potrvá 9. – 23. května 2004.

Dožít se lepších časů
výstava fotografií Ivy Zímové
9. – 23. května 2004 v KD Vltavská, Bubenská 1, Praha 7 (metro Vltavská)
Srdečně Vás zveme na otevření výstavy 9.5 od 17.00

Výstavu, nazvanou „Dožít se lepších časů“ Iva Zímová věnovala sdružení Berkat jako druhou putovní, tentokrát na téma Ženy z Čečenska, Afghanistánu a Íráku.
Během putování první výstavy s názvem „Před válkou jsem měl hračky“ se stalo zvykem spojit vernisáže s besedami, promítáním, hudbou, seznamováním se s novými lidmi, kteří pak s Berkatem často dále spolupracují.
Nejinak tomu bude i při této příležitosti, kdy shodou okolností oslavíme i Den matek..
Po slavnostním zahájení výstavy si Vás proto dovolujeme pozvat i na malý

Evropsko-Islámský mateřský večírek, který se koná tamtéž, v přednáškové místnosti.

Společně s našimi přítelkyněmi z muslimských zemí poklábosíme o tom, co nás spojuje i rozděluje, možná přitom ochutnáme trochu tuzemských i cizokrajných dobrot a promítneme si pár obrázků.
Jaké představy a plány máme my, Evropanky, jaké perspektivy mají ony a jak se dívají na náš svět ? Do jaké míry můžeme my pochopit jejich svět s jinou kulturou a zkušeností války ?
Jak zpestřit a obohatit dosavadní formy kontaktů a pomoci ženám z Čečenska a Afghánistánu, jaké jsou naše možnosti (ale i meze) vzájemné podpory a dalšího setkávání ?.
Pokud máte chuť a čas, přijďte ! Můžete se stát součástí debaty, společného přemýšlení, naslouchání, pozorování a možná i skutků na polích, které objevuje Berkat…

Těšíme se na vás !
Petra, Juanita, Hanka, Jovanka, Lenka, Zdenka, Nora, Dáša, Barka, Tomáš a Jana C. a Jana K.H.
a Jan, který se stará o naše www.berkat.cz

místo:  KD Vltavská, Bubenská 1, Praha 7 (metro Vltavská)
pořádá:  Berkat

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.