Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více

Sarah Sharma: sExit Machine

25.9.2018  Praha  | 

Přednáška navazuje na projekt „the sExit“, který se zabývá genderovým aspektem politiky úniku (exitu). Půjde o přehled široké škály mužských únikových fantazií napříč politickým spektrem. sExity se objevují v geopolitickém, technologickém i intimním prostoru. sExit se skrývá v nacionalistických hnutích (Brexit), nástupu sexuálních robotů, programech digitálního detoxu, aktivismu v oblasti mužských práv a dokonce i v některých odnožích autonomistického marxismu.

Více

Dožít se lepších časů - výstava fotografií Ivy Zímové

9. května 2004 (neděle) 17:00 - 23. května 2004 (neděle)
Výstavu nazvanou „Dožít se lepších časů“ Iva Zímová věnovala sdružení Berkat jako druhou putovní, tentokrát na téma Ženy z Čečenska, Afghanistánu a Íráku. Srdečně Vás zveme na otevření výstavy 9.5 od 17.00 v KD Vltavská, Bubenská 1, Praha 7 (metro Vltavská). Po slavnostním zahájení výstavy si Vás proto dovolujeme pozvat i na malý Evropsko-Islámský mateřský večírek, který se koná tamtéž, v přednáškové místnosti. Společně s našimi přítelkyněmi z muslimských zemí poklábosíme o tom, co nás spojuje i rozděluje, možná přitom ochutnáme trochu tuzemských i cizokrajných dobrot a promítneme si pár obrázků. Výstava potrvá 9. – 23. května 2004.

Dožít se lepších časů
výstava fotografií Ivy Zímové
9. – 23. května 2004 v KD Vltavská, Bubenská 1, Praha 7 (metro Vltavská)
Srdečně Vás zveme na otevření výstavy 9.5 od 17.00

Výstavu, nazvanou „Dožít se lepších časů“ Iva Zímová věnovala sdružení Berkat jako druhou putovní, tentokrát na téma Ženy z Čečenska, Afghanistánu a Íráku.
Během putování první výstavy s názvem „Před válkou jsem měl hračky“ se stalo zvykem spojit vernisáže s besedami, promítáním, hudbou, seznamováním se s novými lidmi, kteří pak s Berkatem často dále spolupracují.
Nejinak tomu bude i při této příležitosti, kdy shodou okolností oslavíme i Den matek..
Po slavnostním zahájení výstavy si Vás proto dovolujeme pozvat i na malý

Evropsko-Islámský mateřský večírek, který se koná tamtéž, v přednáškové místnosti.

Společně s našimi přítelkyněmi z muslimských zemí poklábosíme o tom, co nás spojuje i rozděluje, možná přitom ochutnáme trochu tuzemských i cizokrajných dobrot a promítneme si pár obrázků.
Jaké představy a plány máme my, Evropanky, jaké perspektivy mají ony a jak se dívají na náš svět ? Do jaké míry můžeme my pochopit jejich svět s jinou kulturou a zkušeností války ?
Jak zpestřit a obohatit dosavadní formy kontaktů a pomoci ženám z Čečenska a Afghánistánu, jaké jsou naše možnosti (ale i meze) vzájemné podpory a dalšího setkávání ?.
Pokud máte chuť a čas, přijďte ! Můžete se stát součástí debaty, společného přemýšlení, naslouchání, pozorování a možná i skutků na polích, které objevuje Berkat…

Těšíme se na vás !
Petra, Juanita, Hanka, Jovanka, Lenka, Zdenka, Nora, Dáša, Barka, Tomáš a Jana C. a Jana K.H.
a Jan, který se stará o naše www.berkat.cz

místo:  KD Vltavská, Bubenská 1, Praha 7 (metro Vltavská)
pořádá:  Berkat

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.