Domácí násilí - veřejné setkání a diskuse

10.12.2018  Středočeský kraj  | 

Otevřená společnost o. p. s., Fórum 50%, o. p. s. , MĚSTO BUŠTĚHRAD a Rodinné centrum Buštěhradský Pelíšek VÁS ZVOU NA VEŘEJNÉ SETKÁNÍ A DISKUSI NA TÉMA: DOMÁCÍ NÁSILÍ

Více

Feministická avantgarda

12.12.2018  Jihomoravský kraj  | 

Skupinová mezinárodní výstava Feministická avantgarda představí mimořádná díla umělkyň, tvořících v sedmdesátých až devadesátých letech minulého století na feministické téma. Práce na emancipační témata ze soukromé rakouské sbírky SAMMLUNG VERBUND pocházejí od světově významných umělkyň.

Více

All I Want for Christmas Is the Fall of Patriarchy

21.12.2018  

"All I Want for Christmas Is the Fall of Patriarchy" is a 1-day exhibition organized and curated by Anna Wim and Natalie Kollega, aiming to give platform and visibility to diverse femme and non-binary artists working with themes of feminism, queerness, social justice, and more.

Více

Dožít se lepších časů - výstava fotografií Ivy Zímové

9. května 2004 (neděle) 17:00 - 23. května 2004 (neděle)
Výstavu nazvanou „Dožít se lepších časů“ Iva Zímová věnovala sdružení Berkat jako druhou putovní, tentokrát na téma Ženy z Čečenska, Afghanistánu a Íráku. Srdečně Vás zveme na otevření výstavy 9.5 od 17.00 v KD Vltavská, Bubenská 1, Praha 7 (metro Vltavská). Po slavnostním zahájení výstavy si Vás proto dovolujeme pozvat i na malý Evropsko-Islámský mateřský večírek, který se koná tamtéž, v přednáškové místnosti. Společně s našimi přítelkyněmi z muslimských zemí poklábosíme o tom, co nás spojuje i rozděluje, možná přitom ochutnáme trochu tuzemských i cizokrajných dobrot a promítneme si pár obrázků. Výstava potrvá 9. – 23. května 2004.

Dožít se lepších časů
výstava fotografií Ivy Zímové
9. – 23. května 2004 v KD Vltavská, Bubenská 1, Praha 7 (metro Vltavská)
Srdečně Vás zveme na otevření výstavy 9.5 od 17.00

Výstavu, nazvanou „Dožít se lepších časů“ Iva Zímová věnovala sdružení Berkat jako druhou putovní, tentokrát na téma Ženy z Čečenska, Afghanistánu a Íráku.
Během putování první výstavy s názvem „Před válkou jsem měl hračky“ se stalo zvykem spojit vernisáže s besedami, promítáním, hudbou, seznamováním se s novými lidmi, kteří pak s Berkatem často dále spolupracují.
Nejinak tomu bude i při této příležitosti, kdy shodou okolností oslavíme i Den matek..
Po slavnostním zahájení výstavy si Vás proto dovolujeme pozvat i na malý

Evropsko-Islámský mateřský večírek, který se koná tamtéž, v přednáškové místnosti.

Společně s našimi přítelkyněmi z muslimských zemí poklábosíme o tom, co nás spojuje i rozděluje, možná přitom ochutnáme trochu tuzemských i cizokrajných dobrot a promítneme si pár obrázků.
Jaké představy a plány máme my, Evropanky, jaké perspektivy mají ony a jak se dívají na náš svět ? Do jaké míry můžeme my pochopit jejich svět s jinou kulturou a zkušeností války ?
Jak zpestřit a obohatit dosavadní formy kontaktů a pomoci ženám z Čečenska a Afghánistánu, jaké jsou naše možnosti (ale i meze) vzájemné podpory a dalšího setkávání ?.
Pokud máte chuť a čas, přijďte ! Můžete se stát součástí debaty, společného přemýšlení, naslouchání, pozorování a možná i skutků na polích, které objevuje Berkat…

Těšíme se na vás !
Petra, Juanita, Hanka, Jovanka, Lenka, Zdenka, Nora, Dáša, Barka, Tomáš a Jana C. a Jana K.H.
a Jan, který se stará o naše www.berkat.cz

místo:  KD Vltavská, Bubenská 1, Praha 7 (metro Vltavská)
pořádá:  Berkat

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.