Role sociálního dialogu v prosazování rovného odměňování žen a mužů

27.6.2018  Praha  | 

Česká republika patří v rámci Evropské unie k zemím s nejvyšším průměrným rozdílem v odměňování žen a mužů. Platová nerovnost má negativní dopad jak na samotné ženy a jejich rodiny, tak na celou naši ekonomiku. Jedním z prostředků ke snižování platových rozdílů je sociální dialog. Cílem akce je otevřít diskuzi o jeho roli v prosazování rovného odměňování žen a mužů z perspektivy různých aktérů.

Více
feminismus.czČlánky › Domácí násilí věc veřejná

Domácí násilí věc veřejná

9. březen 2004  | Jitka Kozáková
ProFem (Projekt Fond právní pomoci pro ženy oběti domácího násilí) si Vás dovoluje pozvat na debatu "Domácí násilí věc veřejná". Akce se koná v Galerii Louvre (Národní třída 20, Praha 1) ve středu 10. března v 17:00 hod.
ProFem (Projekt Fond právní pomoci pro ženy oběti domácího násilí) si Vás dovoluje pozvat na debatu "Domácí násilí věc veřejná".

O domací násilí budou mluvit umělkyně a umělci: Jitka Schneiderová (herečka, patronka Fondu právní pomoci ženám-obětem násilí), Světlana Nálepková (zpěvačka, patronka Fondu právní pomoci ženám-obětem násilí), Ridina Ahmedová (jazzová zpěvačka), Dagmar Andrtová-Vonková (kytaristka a zpěvačka), Petr Vacek (herec) a další.
O domácím násilí budou mluvit také odbornice pracující v problematice: JUDr. Jiřina Voňková (právnička AdvoCats for Women / proFem, o.p.s.), Mgr. Kateřina Příhodová (právnička AdvoCats for Women / proFem, o.p.s.), Mgr. Bronislava Vargová (psycholožka ROSA, o.s.), Jitka Kozáková (koordinátorka Fond právní pomoci / proFem, o.p.s.
Akce se koná v Galerii Louvre (Národní třída 20, Praha 1) 10. března v 17:00 hod. Občerstvení je zajištěno.

Související

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.