Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více

Sarah Sharma: sExit Machine

25.9.2018  Praha  | 

Přednáška navazuje na projekt „the sExit“, který se zabývá genderovým aspektem politiky úniku (exitu). Půjde o přehled široké škály mužských únikových fantazií napříč politickým spektrem. sExity se objevují v geopolitickém, technologickém i intimním prostoru. sExit se skrývá v nacionalistických hnutích (Brexit), nástupu sexuálních robotů, programech digitálního detoxu, aktivismu v oblasti mužských práv a dokonce i v některých odnožích autonomistického marxismu.

Více
feminismus.czČlánky › Domácí násilí věc veřejná

Domácí násilí věc veřejná

9. březen 2004  | Jitka Kozáková
ProFem (Projekt Fond právní pomoci pro ženy oběti domácího násilí) si Vás dovoluje pozvat na debatu "Domácí násilí věc veřejná". Akce se koná v Galerii Louvre (Národní třída 20, Praha 1) ve středu 10. března v 17:00 hod.
ProFem (Projekt Fond právní pomoci pro ženy oběti domácího násilí) si Vás dovoluje pozvat na debatu "Domácí násilí věc veřejná".

O domací násilí budou mluvit umělkyně a umělci: Jitka Schneiderová (herečka, patronka Fondu právní pomoci ženám-obětem násilí), Světlana Nálepková (zpěvačka, patronka Fondu právní pomoci ženám-obětem násilí), Ridina Ahmedová (jazzová zpěvačka), Dagmar Andrtová-Vonková (kytaristka a zpěvačka), Petr Vacek (herec) a další.
O domácím násilí budou mluvit také odbornice pracující v problematice: JUDr. Jiřina Voňková (právnička AdvoCats for Women / proFem, o.p.s.), Mgr. Kateřina Příhodová (právnička AdvoCats for Women / proFem, o.p.s.), Mgr. Bronislava Vargová (psycholožka ROSA, o.s.), Jitka Kozáková (koordinátorka Fond právní pomoci / proFem, o.p.s.
Akce se koná v Galerii Louvre (Národní třída 20, Praha 1) 10. března v 17:00 hod. Občerstvení je zajištěno.

Související

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.