Feministický a queer tábor 2018 / Feminist and Queer Camp 2018

31.8.2018  

Zveme vás na setkání queer lidí a těch, kdo sympatizují s queer tématikou. Na setkání všech, kdo žerou feminismus, i těch, kdo se nebojí stát u táboráku s feministkama a žvejkat s nima veganský buřty. Kdo se nebojí pohybu, přemýšlení o svém těle, o svých hranicích a hranicích jiných, kdo dokáže respektovat jiné lidi… PŘIJĎTE! Těšit se můžete na víkend plný workshopů, diskuzí, cvičení, kreativity (či alespoň pokusů o ní), koncertů a párty s pivem, limem, koktejlem, sbírání bobříků, táborový karneval a bojovku.

Více
feminismus.czČlánky › Den dcer ve Švýcarsku

Den dcer ve Švýcarsku

13. listopad 2003  | Tereza Spörri
Již potřetí se koná 13. listopadu švýcarský Národní den dcer. Děvčata z 4.-9. tříd doprovázejí v tento den svého otce nebo matku do zaměstnání. Široce podporovaná akce, která je organizovaná Švýcarským úřadem pro rovnoprávnost a Úřadem pro rovnost žen a mužů, se dostala za krátkou dobu do všeobecného podvědomí.
Již potřetí se koná 13. listopadu švýcarský Národní den dcer. Děvčata z 4.-9. tříd doprovázejí v tento den svého otce nebo matku do zaměstnání. Široce podporovaná akce, která je organizovaná Švýcarským úřadem pro rovnoprávnost a Úřadem pro rovnost žen a mužů, se dostala za krátkou dobu do všeobecného podvědomí. Do této doby se tento Den konal v 7300 podnicích. V prvním roce se přihlásilo 1500 děvčat v minulém roce jich bylo přes 12000. Pro mladé účastnice je navíc zorganizovaná soutěž, při které mohou vyhrát jeden den v cirkuse, u požárníků nebo na meteorologické stanici. Nabídka je určena pro dívky. Statisticky i jinými průzkumy bylo zjištěno, že dívky se méně dobře než chlapci orientují v nabídce a využití širokého spektra budoucích zaměstnání. Chlapci ale nevyjdou na prázdno, v tento den je pro ně připravena speciální nabídka ve školním plánu rovněž se soutěží a výhrou.

Související

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.