Laydeez do Comics - ŽENA 2.0

17.10.2018  Praha  | 

Osm českých komiksových autorek, jedno téma a společných sedm dní na divokém českém severu! Co z toho může vzejít? Komiksová výstava, samozřejmě! Tentokrát již z třetího letního sympozia uskupení Laydeez do Comics Praha. Letošní téma ŽENA 2.0 nás přivedlo k otázce nakolik se ženy měnily, mění a měnit budou. Existuje nová verze ženství a co to obnáší? Inspirace bylo dost. Ať už se jedná o změny v rámci životních fází, postoje k životu nebo pohledu společnosti... Výstava potrvá od 17. do 30. října. Slavnostní vernisáž s autorkami proběhne 18. října.

Více

Gender a sebevědomí v uměleckém provozu

21.10.2018  

Diskuze na téma souvislosti sebevědomí a genderu v uměleckém provozu. Jaký vliv na sebevědomí umělkyň a umělců může mít genderová rovnost? V čem je rozdílné postavení umělkyně či umělce vůči institucím? Jak se na uměleckém provozu projevuje mizení umělkyň v důsledku jejich mateřství? Jak vyřešit rozpor uměleckého společenského života a rodičovství zejména v pečující roli? Jaký vliv mají na umělce a umělkyně ekonomické souvislosti, v nichž jejich tvorba vzniká?

Více

Pohlaví a gender. 8. lacanovský workshop v Praze

21.10.2018  Praha  | 

Příspěvky přednesou Deborah Gutermann-Jacquet, Magdalena Kohout-Diaz, Josef Fulka. Workshop pořádá Oddělení současné kontinentální filosofie FLÚ AV ČR a Nouvelle École Lacanienne.

Více
feminismus.czČlánky › Demonstrace proti porušování lidských práv žen v Afgánistánu

Demonstrace proti porušování lidských práv žen v Afgánistánu

14. únor 2001
MOST PRO LIDSKÁ PRÁVA pořádal demonstraci proti porušování lidských práv žen v Afgánistánu (7.4.1999 před afgánským velvyslanectvím v Praze 6, ul. V Tišině 6)
Most pro lidská práva, Dvouměsíčník pro svobodné a rovné vztahy, Dr. V. Peška 666, Chrudim III., panda@chrudim.cz

zasílám Vám krátkou zprávu z demonstrace proti porušování lidských práv zen v Afgánistánu, které jsem se zucastnila.

Ve stredu 7. dubna 1999 se pred bývalou budovou afgánského velvyslanectví konala demonstrace proti porušování lidských práv zen v Afgánistánu, kterou porádal casopis Most pro lidská práva ve spolupráci s Nadací Gender Studies a dalšími zenskými organizacemi.

Demonstrace byla ohlášena jiz o 16. hodin, ale v tuto dobu se sešlo pouze 5 demonstrujících a novinári. Nechybela zde však Policie CR. Prítomní príslusníci legitimovali organizátora akce, samozrejme nechybel ani jejich komentár.

Na zacátku celé akce bylo precteno prohlásení o soucasné situaci zen v Afgánistánu a také dopis, který bude spolu s podpisovými archy zaslán na Ministerstvo zahranicí CR. Další demonstrantky a demonstranti se zacali trousit az kolem pul páte, kdy celá akce koncila.

Bohuzel se tato "obesla" bez velkého zájmu médií a bohuzel i demonstrujících. Krátká fotografická zpráva se objevila v Lidových novinách z 8.4. 1999. Komentár vsak opomnel všechny muze, kterí se této demonstrace také zucastnili.

Linda Sokacová

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.