Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více

Sarah Sharma: sExit Machine

25.9.2018  Praha  | 

Přednáška navazuje na projekt „the sExit“, který se zabývá genderovým aspektem politiky úniku (exitu). Půjde o přehled široké škály mužských únikových fantazií napříč politickým spektrem. sExity se objevují v geopolitickém, technologickém i intimním prostoru. sExit se skrývá v nacionalistických hnutích (Brexit), nástupu sexuálních robotů, programech digitálního detoxu, aktivismu v oblasti mužských práv a dokonce i v některých odnožích autonomistického marxismu.

Více
feminismus.czČlánky › AUKCE UMĚLECKÝCH DĚL pro Fond právní pomoci obětem domácího násilí

AUKCE UMĚLECKÝCH DĚL pro Fond právní pomoci obětem domácího násilí

3. květen 2004  | Jitka Kozáková
V galerii Doubner na Václavském náměstí v Praze proběhne 16. června 2004 AUKCE UMĚLECKÝCH DĚL. Výtěžek z aukce bude věnován na Fond právní pomoci obětem domácího násilí. Fond zřídila nezisková organizace proFem, která se mimo jiné několik let věnuje právní problematice domácího násilí (projekt AdvoCats). Informace o proFem: www.profem.cz.
V galerii Doubner na Václavském náměstí v Praze proběhne 16. června 2004 AUKCE UMĚLECKÝCH DĚL. Výtěžek z aukce bude věnován na Fond právní pomoci obětem domácího násilí. Fond zřídila nezisková organizace proFem, která se mimo jiné několik let věnuje právní problematice domácího násilí (projekt AdvoCats). Informace o proFem: www.profem.cz

Tento rok proběhnou tři benefiční akce, jejichž výtěžek bude směřovat do Fondu právní pomoci a AUKCE uměleckých děl je jednou z nich. Aukce bude vedena Petrem Simonem, který má dlouholeté zkušenosti s vedením aukcí u nás a ve Švýcarsku. K aukci bude vytištěn katalog a díla budou zveřejněna na internetu. Pokud máte zájem přispět svým dílem, prosím, kontakujte koordinátorku projektu Fondu Jitku Kozákovou na: fond@profem.cz.

Uzávěrka pro katalog je 25. května 2003. Forma i téma uměleckých děl je libovolná. Neprodaná díla z aukce budou vrácena, nebo s Vaším souhlasem nabídnuta k prodeji na následujících dvou benefičních akcích. Veškeré bližší informace o aukci dostanete na tel. čísle: 605 950 547 nebo na uvedeném e-mailu.

Těším se na případnou spolupráci.

Jitka Kozáková
proFem, o.p.s.
Gorazdova 20
120 00 Praha 2, CR
tel./fax: 00420-224 917 224
web: http://www.profem.cz

Důvod zřízení fondu a jeho úkol:

Domácí násilí je v naší společností nedostatečně ošetřenou formou násilí. Nedostačující zákonodárství, téměř chybějící sociální a psychologická podpora obětí, chybějící práce s násilníky. Jedním z problémů je chudoba žen, které se do spirály násilí dostaly. Když se staly dlouholetou obětí týrání v rodině, potřebují velkou statečnost, aby tuto situaci změnily, podaly trestní oznámení či zahájily rozvodové řízení. Neziskové organizace jim sice nabízejí pomoc a podporu, ale jedním z největších problémů je pro ně právní zastupování. Zřídily jsme samostatný projekt pod názvem „AdvoCats for Women“, kde je obětem násilí poskytována bezplatná právní pomoc – na telefonní lince, při konzultacích a procesním řízení. Důležitou součástí je Fond právní pomoci pro ženy-oběti (domácího) násilí, z něhož byla dosud poskytnuta finanční pomoc na procesní řízení 24 ženám za více než 310 tisíc korun - pouhý zlomek potřebných financí.

Fond právní pomoci ženám-obětem (domácího) násilí - ČSOB, Praha 2, č.ú. 478 878 963/0300, heslo FOND

Související

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.