Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

Média z pohledu novinářek - diskusní večer

19.9.2018  Praha  | 

Další z řady diskusních večerů v Knihovně Gender Studies bude tentokrát věnován tématu žen v médiích a zpravodajství. Diskutovat budeme o situaci novinářek v českém mediálním prostředí a jejich postavení v redakcích nebo o vlivu genderu na mediální obsah.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více
feminismus.czČlánky › ANALÝZA – mateřská, rodičovská dovolená, čerpání peněžité pomoci v mateřství, rodičovského příspěvku

ANALÝZA – mateřská, rodičovská dovolená, čerpání peněžité pomoci v mateřství, rodičovského příspěvku

ANALÝZA – mateřská, rodičovská dovolená, čerpání peněžité pomoci v mateřství, rodičovského příspěvku
Práva a povinnosti rodičů malých dětí upravuje celá řada právních předpisů z oblasti pracovního práva i práva sociálního zabezpečení. Vzhledem ke složitosti a komplexnosti právní úpravy je pak pro rodiče nezřídka velmi složité rozšifrovat, jaké zákonné podmínky musí splnit, na co mají ve své životní situaci nárok a na co ne.

Práva a povinnosti rodičů malých dětí upravuje celá řada právních předpisů z oblasti pracovního práva i práva sociálního zabezpečení. Vzhledem ke složitosti a komplexnosti právní úpravy je pak pro rodiče nezřídka velmi složité rozšifrovat, jaké zákonné podmínky musí splnit, na co mají ve své životní situaci nárok a na co ne.

Zákoník práce rozlišuje mateřskou a rodičovskou dovolenou. Matka dítěte může čerpat mateřskou a následně rodičovskou dovolenou, zatímco otec dítěte pouze rodičovskou dovolenou. Mateřskou dovolenou lze čerpat maximálně v rozsahu 28 týdnů; pokud žena porodila zároveň dvě nebo více dětí má nárok na rodičovskou dovolenou v rozsahu 37 týdnů. Po návratu z mateřské dovolené má žena právo vrátit se na své původní pracovní místo, z něhož odcházela na mateřskou dovolenou. Otec dítěte má nárok se vrátit na původní pracovní místo, čerpá-li rodičovskou dovolenou v rozsahu, v jakém by matka dítěte čerpala mateřskou dovolenou. Rodičovskou dovolenou čerpá matka dítěte po skončení mateřské dovolené, otci vzniká nárok na rodičovskou dovolenou již od narození dítěte. Po návratu z rodičovské dovolené, kterou mohou rodiče čerpat až do 3 let věku dítěte, mají nárok na přidělení práce podle pracovní smlouvy.

Je třeba zdůraznit, že mateřská a rodičovská dovolená představují překážku v práci na straně zaměstnance podle zákoníku práce a může je tedy čerpat pouze zaměstnaný rodič. Naopak dávky peněžitá pomoc v mateřství a rodičovský příspěvek, které jsou spojeny s péčí o malé dítě, může rodič za určitých podmínek čerpat, i když zaměstnán není. Peněžitá pomoc v mateřství je dávkou nemocenského pojištění a nárok na ni mají pouze osoby, které splní zákonné podmínky, a to především účast na pojištění po dobu 270 dnů v posledních dvou letech a trvání účasti na pojištění či existence tzv. ochranné lhůty ke dni vzniku nároku na tuto dávku. Poskytování peněžité pomoci v mateřství je omezeno na dobu 28, resp. 37 týdnů. Po dobu čerpání peněžité pomoci v mateřství, nemůže rodič vykonávat práci, z níž mu tato dávka náleží. Naopak rodičovský příspěvek není vázán na čerpání rodičovské dovolené, ale na zajištění péče o dítě zletilou osobou, kdy dítě může navštěvovat předškolní zařízení pouze v omezeném rozsahu. Za splnění daných podmínek a dle učiněné volby lze čerpat rodičovský příspěvek až do 4 let věku dítěte.

Chcete se dozvědět více o tom, kdy a v jakém rozsahu můžete čerpat mateřskou a rodičovskou dovolenou, či jakou ochranu jako rodiče pečující o malé dítě požíváte? Nevíte, jaké podmínky musí být splněny, aby vám vznikl nárok na peněžitou pomoc v mateřství či rodičovský příspěvek, v jaké výši vám bude vyplácen a kde o něj máte požádat a zda si můžete přivydělat, aniž by vám byl příspěvek odebrán? Na tyto a další otázky vám odpoví Analýza – mateřská, rodičovská dovolená, čerpání peněžité pomoci v mateřství, rodičovského příspěvku, kterou naleznete zde

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.