Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více

Sarah Sharma: sExit Machine

25.9.2018  Praha  | 

Přednáška navazuje na projekt „the sExit“, který se zabývá genderovým aspektem politiky úniku (exitu). Půjde o přehled široké škály mužských únikových fantazií napříč politickým spektrem. sExity se objevují v geopolitickém, technologickém i intimním prostoru. sExit se skrývá v nacionalistických hnutích (Brexit), nástupu sexuálních robotů, programech digitálního detoxu, aktivismu v oblasti mužských práv a dokonce i v některých odnožích autonomistického marxismu.

Více
feminismus.czČlánky › Aktuálně z knihovny Gender Studies, o.p.s.!

Aktuálně z knihovny Gender Studies, o.p.s.!

Od měsíce dubna přechází naše knihovna na automatizovaný systém výpůjček, který přináší některé změny, se kterými bychom vás rády seznámily.
Vážené čtenářky a čtenáři,
od měsíce dubna přechází naše knihovna na automatizovaný systém výpůjček, který přináší některé změny, se kterými bychom vás rády seznámily.
Kdo ještě neobdržel legitimaci, může si ji vyzvednout při další návštěvě, všichni zaregistrovaní před rokem 2003 zaplatí 50,- Kč (roční poplatek), zaregistrovaní v roce 2003 zaplatí 10,- Kč. Doba výpůjček je 28 dnů, v případě překročení této doby budeme účtovat za zpoždění 1 Kč / 1 kniha / 1 den. Prodlužovat lze přes email (gender.libri@ecn.cz), telefonicky (224 915 666) nebo osobně o dalších 28 dnů, v případě, že na knihy nejsou rezervace.
Dále bychom vás rády upozornily, že na našem on-line katalogu najdete informaci o dostupnosti jednotlivých knih (počet existujících titulů z toho k dispozici prezenčně a absenčně). V současnosti, kdy přecházíme na automatizovaný systém, se podle této informace nelze řídit. Postupně, jak čtenářky a čtenáři vrací knihy se i tato služba aktualizuje. Pakliže chcete zjistit dostupnost konkrétního titulu, zavolejte prosím do Gender Studies, o.p.s. na telefon 224 915 666. V případě, že nám chcete doporučit titul knihy (i zahraniční), kterou v naší knihovně nemáme a myslíte si, že by zde měla být, kontaktujte nás na e-mailu: gender.library@ecn.cz.
www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.