Role sociálního dialogu v prosazování rovného odměňování žen a mužů

27.6.2018  Praha  | 

Česká republika patří v rámci Evropské unie k zemím s nejvyšším průměrným rozdílem v odměňování žen a mužů. Platová nerovnost má negativní dopad jak na samotné ženy a jejich rodiny, tak na celou naši ekonomiku. Jedním z prostředků ke snižování platových rozdílů je sociální dialog. Cílem akce je otevřít diskuzi o jeho roli v prosazování rovného odměňování žen a mužů z perspektivy různých aktérů.

Více
feminismus.czČlánky › Aktuálně z knihovny Gender Studies, o.p.s.!

Aktuálně z knihovny Gender Studies, o.p.s.!

Od měsíce dubna přechází naše knihovna na automatizovaný systém výpůjček, který přináší některé změny, se kterými bychom vás rády seznámily.
Vážené čtenářky a čtenáři,
od měsíce dubna přechází naše knihovna na automatizovaný systém výpůjček, který přináší některé změny, se kterými bychom vás rády seznámily.
Kdo ještě neobdržel legitimaci, může si ji vyzvednout při další návštěvě, všichni zaregistrovaní před rokem 2003 zaplatí 50,- Kč (roční poplatek), zaregistrovaní v roce 2003 zaplatí 10,- Kč. Doba výpůjček je 28 dnů, v případě překročení této doby budeme účtovat za zpoždění 1 Kč / 1 kniha / 1 den. Prodlužovat lze přes email (gender.libri@ecn.cz), telefonicky (224 915 666) nebo osobně o dalších 28 dnů, v případě, že na knihy nejsou rezervace.
Dále bychom vás rády upozornily, že na našem on-line katalogu najdete informaci o dostupnosti jednotlivých knih (počet existujících titulů z toho k dispozici prezenčně a absenčně). V současnosti, kdy přecházíme na automatizovaný systém, se podle této informace nelze řídit. Postupně, jak čtenářky a čtenáři vrací knihy se i tato služba aktualizuje. Pakliže chcete zjistit dostupnost konkrétního titulu, zavolejte prosím do Gender Studies, o.p.s. na telefon 224 915 666. V případě, že nám chcete doporučit titul knihy (i zahraniční), kterou v naší knihovně nemáme a myslíte si, že by zde měla být, kontaktujte nás na e-mailu: gender.library@ecn.cz.
www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.